Страница 112 от 181 ПърваПърва ... 62102110111112113114122162 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,666 до 1,680 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1666

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Първо радиаторите са малко на първо четене,второ колко души сте там,Бойлер не може да изгори толкова ток освен ,ако не го държиш постоянно включен и не го източвате постоянно да се щавите в банята.С програматор ли е котела или на температура да изключва.Топлят ли те съседи ,изолиран ли е апартамента,дограма и така нататък.Има толкова фактори за горенето и разхода,че глава ще те заболи.Първо тлябва да си изолиран отвсякъде,второ дограма,трето правилно направена и изчислена система и котел.От там нататък вече е лесно.
    Много си прав, но ако си под наем е малко кофти да оправяш чуждото, че хич не е еФтино.
    Иначе верно - разхода му е ужасно голям.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    2
    #1667

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Живеем 2ма човека тук и наистина всеки ден точим бойлера с къпане. Апт-а е изолиран сравнително добре и има дограма навсякъде, но покрай нея е по-хладно със сигурност. За котела не съм сигурен, но има циферблат и изписва градуси - изглежда, че спира от време на време когато достигне дадената температура (или малко над нея). На последен етаж сме и реално единствено от хората под нас може да дойде някаква топлина. На база на по-старите сметки ми изглежда, че нещо не му е както трябва, или хората преди нас са мръзнали / рядко са ползвали апартамента като цяло.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    25
    #1668

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от jesusGas Виж публикацията
    Здравейте,

    От 2 месеца и половина съм под наем в апартамент 120кв, който е вързан към Overgas. За първия половин месец, в който ползвах апартамента, получих много ниски сметки, което доста ме подведе спрямо реалността. За Ноември дойде сметка от 430лв за гас и 120лв за ток. Ползвам бойлер, понеже когато включа само газ за водата - температурата не е достатъчно висока и дори не се задържа постоянно, а от време на време слиза към хладка/студена вода.

    Потреблението за Ноември е било засечено на 470 според сайта на овергаз (предполагам кубика), като газомерът в момента е вече на над 1000кубика. Това ме навежда на мисълта, че до края на Декември сметката ще наближи, или дори надхърли 500лв. Според вас това нормално ли е? На мен ми се вижда като пълен абсурд и честно казано не съм сигурен как да процедирам. Може да се извикат техници за проверка, но кой дава гаранция че няма да кажат "не открихме проблем", след което да вземат 90те лв такса за проверката?

    Малко повече детайли - котлето е Bosch Gaz 3000W, като го държа на около 55-60 градуса (което е сила 2-3 от общо 7). Радиаторите са общо 6 (+1 много малко радиаторче в банята), като рамената им са общо 73. Интересното е, че през Ноември то беше поддържано включено почти постоянно, а малко под половината Декември пробвах да съм икономичен като го включвах само вечер след работа и докато спя. За жалост това значи, че като се прибера минава доста време, преди да се затопли и спрат да ми замръзват краката и ръцете. Вижда ми се като много непрактичен начин да се ползва, а още по-абсурдното е че изглежда, че сметките за Декември ще са по-високи. Друго любопитно нещо, е че в сайта на овергаз (в рамките на почти 10 години) няма НИТО ЕДИН месец, в който сметката да е била над 270лв за точно този апартамент. От една страна цените са вдигнати (от 0.70ст на 0.90ст на кубик), но дори ако смятам консумацията на по-евтината цена, тя пак излиза много по-скъпа, от колкото е излизала преди. За жалост няма никакъв контакт с предишни наематели, за да ги попитам как са ползвали системата. Знае се само, че последният наемател е сменил котела с този Бош, явно защото предишното не е могло да отоплява добре. Няма контакт с този човек и дори не може да се намери гаранционна карта на сегашният котел.

    На този етап обмислям напълно да изключа газта и да се отоплявам изцяло с климатици и бойлер, като в апартамента за щастие има 2 работещи климатика. Съмнявам се сметките за ток да са по-високи. За Декември токът беше 120лв, основно заради бойлера, като общо това прави 550лв газ и ток. Имайте в предвид, че тези 430лв газ са без абсолютно никакво отопление на вода чрез газ. Вижда ми се много по-скъпо от нужното, но истината е че нищо не разбирам от тези системи и затова се допитвам до вас.

    Благодаря за отделеното време.
    За 200 квадрата отопляема площ- къща.Стени със 38 см. едроформатни тухли поротерм (още няма изолация, лятото ще има), 5 камерна дограма със троен стъклопакет. Водно подово на всякъде, котел Бош конденз 2500, едноконтурен със 300 литра бойлер със две серпентини и солар. Управление СТ100 дневна темп 23 градуса, нощна 20. За ноември 178 кубика газ 125.77 лева като го пуснахме на отопление на 10 Ноември така че не е за цял месец. По груби сметки за Декември ще бъде двойно около 250-260 лв.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1669

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За топла вода за битови нужди (БГВ) не трябва да имате никакви проблеми, нито много високи сметки с газов котел. За разлика от климатиците, БГВ на газ е по-комфортна (безкрайна топла вода) и сравнително по-евтина опция от бойлер. За да не сте доволни от БГВ на газ, значи имате някакви технически проблеми. За пореден път ще напиша, че при значително и продължително къпане от женския състав, лятото никога не съм плащал повече от 20-25лв. за газ. Да предположим зимата, че е малко повече (няма как да знам разхода само за БГВ), заради по-студената външна вода. Това с архаичен, вече 10г. модел котел на Имергаз.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1670

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз вече имам някаква представа как се представя новия котел Bosch 2500, който замени 10-годишия Ariston.
    За месец ноември 2018 разхода е 107 куб, а за ноември 2017 със стария котел е 159. Миналата година месеца е бил доста по-топъл.
    Вече ползвам и стаен програматор, настроен на 23,5* докато сме вкъщи и 21,5* през другото време.
    Определено съм доволен от смяната и изненадан от размера на икономията.

    Ще дам справка как е и в края на отоплителния сезон.
    bobivg и sevastaki харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #1671

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    За месец ноември 2018 разхода е 107 куб, а за ноември 2017 със стария котел е 159. Миналата година месеца е бил доста по-топъл.
    При мен разхода за ноември 2017 е бил 140куб.м. а ноември 2018 е 116куб.м. а съм все с един и същ котел. Изчакай някой и друг месец, според мен прибързваш със заключенията

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1672

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз успях да направя външната изолация пролетта, преди да започнат дъждовете. 10 см стиропор с плътност 22 - поръчах си го и пак 10 см фибран за първият ред над пътеките.
    Миналата есен с доста налучкване, игра и една авария имах 1400 м2 зо октомври-декември.
    Сега резултатът е 700 м3 за трите месеца. Все още експериментирам чат-пат.
    Доста по-лесно се поддържа комфортна температура, с около градус нагоре спрямо миналата зима. С он/офф термостат съм.
    Тук влиза и БГВ и котлони.
    VanDan и bobivg харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    20
    #1673

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте, на всички и честита нова 2019 !

    Да се включа и аз по темата, за миналия отоплителен сезон окт.2017 до март2018 сметка за газ 624лв.
    Двустайна панелка 53 кв.м., сверно изложение, южен хол. Изолация навсякъде където може. Външно фибран 5 см. вътрешно xps 3см. Зидана тераса, на тавана 3см xps, детска стая таван 1см декоративни плоскости - стиропор, хол - една стена гипсокартон и вата. ПВЦ дограма навсякъде, но не много добра, защото духа. Апартамента като цяло е студен с изключение на хола.
    Котелът е Immergas Victrix TT 24 1E, кондензен 3-24 kW. Без стаен термостат, но с външна сонда.

    Преди Коледа монтирах CARw2 + Dominus модул и имам някои технически въпроси, които ще поместя в друга тема. Може би "Отопление на газ +БГВ" е подходяща, но искрено се надявах да намеря отделна тема за котлите на имергаз - проблеми, режими, настройки, разход.
    Този пост е редактиран от Coriolis; 03-01-19 в 14:04.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1674

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Coriolis Виж публикацията
    Здравейте, на всички и честита нова 2019 !
    Преди Коледа монтирах CARw2 + Dominus модул и имам някои технически въпроси, които ще поместя в друга тема. Може би "Отопление на газ +БГВ" е подходяща, но искрено се надявах да намеря отделна тема за котлите на имергаз - проблеми, режими, настройки, разход.
    Пусни нова тема.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    20
    #1675

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Пусни нова тема.
    Ами вече го пуснах в "Отопление на газ +БГВ" без да погледна тук.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    4
    #1676

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Шумен, тухлен апартамент 85 кв. м., последен етаж, без топлоизолация, PVC дограма без к-стъкло. Котел Viessmann Vitodens 100w. Стоманени радиатори в три стаи, кухня, баня (лира), тоалетна (лира) и на остъклена с PVC тераса против замръзване (радиатор с термоглава). Включване на отоплението на 5 октомври в режим от 6 до 23 часа - 22 градуса, от 23 до 6 часа 19 градуса. Температурата на горещата вода е настроена на 45 градуса, на парното на 55 градуса. Баня с вана, четиричленно домакинство. Количество изразходван газ от 1 октомври до 31 декември - 642 м3. Платени 582 лева за 3 месеца.
    Този пост е редактиран от leonartis; 05-01-19 в 12:55.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    6
    #1677

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте на всички, честита Нова 2019 година!
    Извинявам се предварително ако не е тук мястото за което искам да питам.
    Живея в Шумен и искам да мина на газ. В момента се топля на климатик но искам да направя локално парно на газ. Живея в кооперация на последен етаж. Изложението е изток и запад, имам pvc дограма 5 камерна с к-стъкло. Вътрешна изолация от гибсокартон с минерална вата 10см на тавана и на външните стени. Апартамента е 70 кв. Състои се от 4 стаи, коридор и обща баня с тоалетна, височината на стаите е 2.6 м .В момента нямам изградена инсталация,само съм подал документи за газифициране. Идеята ми е радиаторите да са алуминиеви и котела да ми захранва направо банята. Ще съм ви много благодарен ако ме насочите към газов котел и даже как да се направи инсталацията на локалното парно. Притеснявам се дали фирмата ще ми направи най оптималното решение за моя случай и също така се притеснявам колко ще ми бъдат сметките. Ако можете да дадете и някаква прогноза колко ще бъдат сметките ориентировъчно. Много благодаря предварително!

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    4
    #1678

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    При нас по съвет на изпълнителя възложихме първо да ни направят проект за отоплителната инсталация. Четейки и тук във форума за проблемите с неправилно пресметнати радиатори имах притеснения, но се осланях на доброто име на изпълнителите. Половин година след изпълнението на инсталацията и след 3 месеца отопление имам едно лаишко наблюдение, което ме кара да мисля, че всичко е добре изчислено. С безжичен термостат сме, който е сложен в хола. Когато му задам 22 градуса и например термометърът показва 21.5 по същото време във всички останали помещения температурата е 21.5. Купих дори на hama метеостанция с три датчика ей така да следя. Специалистите да кажат дали наблюденията ми са основание за коректно заключение, че инсталацията е добре, един пост по-нагоре съм коментирал резултатите от първите три месеца. Имам и още интересни данни, но чакам още малко да се натрупат за да ги обобщя. Измервам показанията на газомерите на още два апартамента, единият изпълнен от същата фирма, държи уредите на същите показатели както и ние. Всички сме с котли на Viessmann, в третия апартамент няма термосттат, показанията вървят с 10 процента по-долу, но апартаментът е изолиран. Това малко офтопик. Не знам дали е прието тук да се споделят имена на фирми, тъй като сме доволни и от проектирането и изпълнението на нашата инсталация бих могъл да споделя впечатления и контакти на лично съобщение. От Шумен съм.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1679

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от leonartis Виж публикацията
    Всички сме с котли на Viessmann, в третия апартамент няма термосттат, показанията вървят с 10 процента по-долу, но апартаментът е изолиран.
    Това според мен означава 600 м3 за трите месеца ? Пак ли за 85 м2 апартамент ? Интересно ми е, защото моят котел е като вашите, но съм с подово и отоплявам почти 240 м2, двуетажна къща, за 700 м3. Аз съм с безжичен он/офф. Ще е интересно ако има наблюдения как работи през денонощието котелът без термостат. Аз го имам отначалото на инсталацията и никога не съм го махал.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    4
    #1680

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Това според мен означава 600 м3 за трите месеца ? Пак ли за 85 м2 апартамент ? Интересно ми е, защото моят котел е като вашите, но съм с подово и отоплявам почти 240 м2, двуетажна къща, за 700 м3. Аз съм с безжичен он/офф. Ще е интересно ако има наблюдения как работи през денонощието котелът без термостат. Аз го имам отначалото на инсталацията и никога не съм го махал.

    642 кубика за три месеца, апартамент на четвърти етаж, тухла, над него има необитаеми тавански стаи. Калкан юг, външна северна стена на хола където е термостатът. На котела без термостатът съседът ми обясни, тъй като е малко по-старичък Viessmann, който нямал дисплей, започнал на око да намалява температурата на водата когато излиза, никога не го изключва/гаси, но намалявал температурата. Не знам какъв е ефектът от това. Ето как се движат като разход в лева трите домакинства от началото на годината през първите четири дни.

    Апартамент НИЕ и апартамент 2 са идентични съответно на четвърти и на втори етаж. Изпълнението на инсталациите е идентично, и двете работят в еднакъв зададен режим 45 градуса вода, 55 градуса вода за отопление, термостати съответно на 22. Апартамент 1 е с ок. 4-5 квадратни метра по-голям, с направена изолация на външен калкан и с изолация на таваните. Няма вътрешен термостат, но има външен за температурата, съседът ръчно при излизане на работа намалява температурата на горещата вода в парната инсталация. Не съм запознат с подробности.




    Ето и подобни наблюдения за втората половина на декември.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    oldgraf одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе