Страница 104 от 181 ПърваПърва ... 5494102103104105106114154 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,546 до 1,560 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1546

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Можеш да вземеш нов котел на изплащане.От разликата в сметките(добави евентуално покачване цената на газа + спрени ненужни радиатори) би си избил парите със сигурност, кога - ??? - един Г. знае.Ако не го направиш - няма да разбереш докато сегашния не се предаде.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1547

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз нямам проблем тази година да си купя нов котел, но пък стария си работи. Отделно жената и дъщерята настояват за друго по къщата да харчим и ще ми е трудно за всичко да отделя пари. Да сме здрави, пък ще го мисля за другия отоплителен сезон.
    ivodivo и pepitoff харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    9
    #1548

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lukas51 Виж публикацията
    За лекарствата ОК, но при подово и конвектор котела трябва да работи в ниско температурен режим , което води до по-малък разход.
    Посочения разход ми се вижда доста голям.
    Може да кажеш какъв ти е котела и на какъв режим го ползваш.
    Riello KIS 2.5-минимална мощност 3 кВ, максимална 20.Изцяло в кондензен режим, обикновенно на 45 излизаща вода, 40 връщаща, в големите студове(-14С)- така не смогваше, та повиших температурата на 54/49.Има си загубите сградата, според мен, и от там не може с по-ниска температура на водата.Сега при студа открих още термомостове, който не съм имал време да изолирам или съм пропуснал.Двата офиса освен това са с огромни витрини (по 13 кв.м. на офис) с алуминива дограма и кофти стъклопакет , както и тавана на гаража, който е и под на 1/3 от жилището, не съм имал време да изолирам.
    Постепенно ще отстранявам тези проблеми, трябва си време и пари

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1549

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    То реално колегата gamper отоплява като площ/обем 2 средни по площ апартамента, а през витрините сигурно излиза топлина като за още 2. Не виждам какво странно има в сметката му. Газовите котли не са термопомпи и за всеки киловат загуби, трябва да се изгори газ.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    6
    #1550

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте!
    И аз да се намеся в темата.
    Котел на imergas victrix tera 28 1, етаж от къща - 120 квадрата, 86 глидера Н600 чугун, руски. Дограма - трипластова, пет камерна с вътрешна изолация, без външна. Апартамента е изток-юг-запад. Котлето е в действие от 20.01.18, и затова засичането е почти 40 дена. Преди бях на котел със дърва и въглища (мръсна работа), писна ми и за две седмици реших проблема, разпределителното табло за газ ми е до гаража и всичко стана лесно. И днес ми "видяха" сметката. 259 кубика газ, или тотал по фактура 176.99 лв. Сложил съм на котела computerm Q7RF, и потдържам температура сумарно 20-21*С, като през деня в къщата няма никой и температурата е 19-20*С
    Успех и ниски сметки на всички
    Този пост е редактиран от tishovsx; 02-03-18 в 14:54.
    pepitoff одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1551

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колко ти се е връзвало отоплението преди това? Хубаво е да знае удобството колко струва и всеки да си прави сметката.

  8.  
     
  9. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #1552

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тия 120 м2 , ако са реална отопляема площ при това изложение със стени изложени към трите посоки изток-юг-запад и като се има впредвид температурите през последната седмица мисля, че е нормално при температурата, която поддържаш. 259 м3 за 40 дни е по 6,5 м3/ден или 4,40 лв./ден. Но, както каза колегата от горния пост, сподели, колко ти е струвало на дърва и въглища?
    Аз отоплявам 78 м2 чиста площ. Дневна, две спални и баня. 3-ти етаж с неживещи под мен. Дневна 40 м2 с изложение югоизток без изолация. Едната спалня 18 м2 с източно изложение, средна, а другата 16 м2 със севроизточно изложение, като половината от към север граничи със стълбището. И двете спални са с външна изолация 5 см. Баня 4 м2 с ал. лира. Поддържам същите температури като теб 19-21*.
    За 60 дни имам 445 м3 газ - 334 лв. или 7,4 м3/ден, 5,50 лв./ден
    Този пост е редактиран от zh; 03-03-18 в 20:12.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1553

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    115 за февруари
    VanDan одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #1554

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от sevastaki Виж публикацията
    Здравейте,
    При мен ситуацията е следната:
    София, ет.1 над гаражи, 98квм ново (2006) строителството със съответната външна изолация, изложение - Север - Изток, топлата вода и котлоните също са на газ

    денем 7-22ч. - 23 градуса (бебе търчи по цял ден на отворени врати)
    нощем 22-7ч. - 20 градуса

    127лв крайна цена
    Относно разхода, не мога да дам инфо, 0.83 не ми говори нищо, вобще не се оправям с новата визия на сайта на овергаз.
    пп. Открих го... 155 кубика газ..
    96 лв. за Февруари

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    6
    #1555

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте!
    Та на въпросите.
    Баща ми, лека му пръст, някога е бил парнаджия, та той си е правил котлето на дърва и въглища и то в интерес на истината си е като едно добро кюмбе, само, че с няколко прегради на пушека към комина и разни там техни си номера на старите майстори. Дълги години се отопляваме с въпросното котле, пуснато е '90 година. И за това е със чугунени радиатори, всеки радиатор си е отделен кръг. Радиаторите са руски Н600, като дълбочината е 140мм. Сега, колко вата е на глидер, не знам със сигурност. Всички знаем, че тези чугуни са проектирани за "парни" инсталации, не за водни, но тогава по онова време само такива имаше.
    Сега, колко ми харчеше, котела...ами, тук в нашия край се продават чувалчета от 24 килограма донбаски въглища, има и купове да си нарива човек колкото и какво му е на душа. Десет чувалчета са 90 лева. Горях ги за около 10 дена при температури като януари месец, ако е по студено си отлитат 15, за десет дена. Имам и дърва за подпалки около два кубика изрезки които ги плащах по 30 лева за кубик. И какво се получава в крайна сметка- майка ми запалваше котела около 4 след обяд и се поддържаше до около 22-23 часа вечерта. Тъй като чугуна изстива бавно до около 1 часа през ноща радиаторите все още са топли, да не кажа вече изстинали. Към 5 часа, със жената вече сме се леко понадръвчили от студ, ама пак се понася, температурата е към 18*С. Зависи от деня, ако има слънчице то грее, през деня и не е толкова зле. И към 12-13 часа вече температурата е около 16*С майка ми леко студува за да пести и към 15.00 - 16.00 се пали котела отново. Като се запали котела, след около час топлата вода достига 60*С и е доволно, но за определени часове. С две думи, нямаше комфорт и си бях въглищар няколко часа след работно време.
    И какво показват сметките, за тези 40 дена, аз щях да изгоря в най добрия случай 35 чувалчета въглища на обща цена 315 лева, като се има в предвид, че в чувалите поне 20% е пепел, и аз го изхвърлям директно, защото пепелта запушва комина и се почва едно чистене....
    И кое е по на далавера...всеки да си направи сметката. Газ, дърва , въглища...???

    И така, 259 кубика по енергиен коефициент MWh/1000 куб.м - 10.595, е 2.736 MWh. За да изгоря същите 2736 киловата, но във дърва щеше да ми трябват около два кубика, ама миналогодишни със 20% влага. на цена 160 лева! И жената да я вържа за котела да хвърля дърва. Ако имам котел на ток, само за отопление тези 2736 киловата, трябва на Гинка да и дам 491 лева.

    Това е положението, пичове! Излиза, че на газ, отопление при хубав и модерен котел, със добре сметната радиаторна мощност по ЕВТИНО няма!!!

    А.... забравих, дървата ще се вдигат, въглищата също, за пелети няма какво да кажа....Гинка е ясна.

    Успех на всички

    П.П. В цената на газта влиза и БГВ и печка на газ.
    Този пост е редактиран от tishovsx; 05-03-18 в 21:46.
    bobivg одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1556

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    346 м3 за февруари. В пари е 284 лв.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    6
    #1557

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    @ pepitoff
    При вас във Враца цената на газта не е май от евтините!
    От справката, вие сте към Аресгаз и цената на лв/MWh e 73.58!
    При нас в Ботевград е 64.70 ст.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1558

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    153м3 за февруари. В пари 120лв.
    Uve_Smotanson одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1559

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tishovsx Виж публикацията
    @ pepitoff
    При вас във Враца цената на газта не е май от евтините!
    От справката, вие сте към Аресгаз и цената на лв/MWh e 73.58!
    При нас в Ботевград е 64.70 ст.
    Крайната цена е 0.82 лв./м3 и мисля, че е една от най-високите за страната :-(

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1560

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И в Плевен е толкова май.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе