Страница 6 от 17 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 255
Like Tree40Одобрявам

Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #76

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Зависи какви са радиаторите. С този термостат е добре да работи на минималната достатъчна. Което означава, че ще трябва да избираш температура на водата според времето навън

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #77

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Прав е Lazar (както винаги ). Аз съм с он/офф програматор и в момента Т на водата е 50°С, което при мен е напълно достатъчно за 22°С стайна температура, а през времето, в което няма никой вкъщи е 19°С. С такава настройка и външна температура -1°С до +7°С разхода за 24ч е 4,5 до 5,5м3. Като стане студено вдигам Т на водата до 55-57°С.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    20
    #78

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Намалих температурата на 55*. Ако е достатъчно, ще пробвам с 50* и така. Схванах идеята. Между другото по колко W на квадратен метър е добре да се смята при оразмеряването на радиаторите, за да проверя дали са верни сметките на проектантите?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #79

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Оразмеряването е комплексно и зависи от външни стени, изолация ,тип помещение,изложение и др. но обикновенно е в рамките на 120-150W/м2

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #80

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66
    Оразмеряването е комплексно и зависи от външни стени, изолация ,тип помещение,изложение и др. но обикновенно е в рамките на 120-150W/м2
    Моето мнение е,че трябва да се оразмерява на кубик,а не на квадрат ! Отопляваме кубици въздох,а не м²...От голямо значение е дали стаята е северна или южна и т.н. Ориентировъчно за северните по 60W на м3,а южните по 50W на м3.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #81

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Човека питаше за квадратен метър-при стандартна височина сметките са същите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #82

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66
    Човека питаше за квадратен метър-при стандартна височина сметките са същите.
    Да при стандартна височина 2.60 - 2.65 м.така е...!

  10. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #83

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Бих искал да попитам, кое е по-изгодно за мен да държа котела на 60 градуса, позволявайки му да трупа кондез и нагар или на 80 градуса, при положение, че намам буферен съд. Котела ми е Виадрус У26 37.5 киловата. Паля го с горно горене.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #84

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Предполагам, че можеш и сам да си отговориш, ама питаш за спорта. Най-добре е да си сложиш трипътен термовентил, който да ти гарантира темпертура на връщащата вода 60*С. Ако ти е преорзмерен котел е добре да сложиш буфер

  12. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #85

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Проблема е, че котелът е монтиран един ъгъл и е многотрудно за реализация посоченото от теб, още повече и да слагам буферен съд, тъй като сега с едно зараждане ми кара 10 часа, което е супер, тъй като нямам възможност, а няма кой друг да му подхвърля въглища.
    Отделен е въпросът, колоко ще ми струва това и коква ще ми е ползата.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #86

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    здравейте на всички.нов съм във форума но дойде и моето време за изграждане на система за отопление в нова къща-вила.обръщам се към вас със следния въпрос.
    изграждам отворена принудителна система с камина с водна риза с радиатори и бойлер със серпентина.разгледах доста схеми и вече повечето неща са ясни .въпроса ми е следния-зимата чрез серпентината топлим водата в бойлера, какво правим лятото когато бойлера работи на ток и течността в серпентината се загрява и тръгва по радиаторите.малко кофти лятото с парно.ако затворим крановете на колектора течноста в серпентината се разширява и на къде ще се разшири освен да гръмне.а и спецовете по камини казват че е хубаво помпата да си работи и лятото тоест не мога да затворя крановете .моля за помощ и обяснение къде да вържа бойлера за системата защото мисля да го вържа при колекторите на радиаторите.всички да тръгват от едно място.благодаря предварително.имам и някои въпроси относно приливника че тези дето се продават нещо не съвпадат с тези по схемите.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #87

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Няма такова нещо помпата да работи и лятото. Тя дори и зимата не работи постоянно, а се пуска от термостат

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #88

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    така е термостат командва помпата но ако цяло лято стои възможността да клеяса идруги подобни е голяма.по важния въпроводата в бойлера.с е какво правя с серпентината в която течността ще се затопля от водата в бойлера.как се решава този проблем

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #89

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Проблем с неработеща лятото помпа не стои.Налягането в серпентината е малко,а също и водата в нея и колкото и да се загрее не може да създаде критично налягане.Ако толкова се плашиш,сложи един 5-литров РС на кръга със серпентината които затваряш.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #90

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    благодаря за отговора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 17 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ППР тръби за отоплителна инсталация?
    От fen./hitachi във форум Отопление
    Отговори: 32
    Последно: 05-02-21, 09:59
  2. Отговори: 0
    Последно: 25-01-14, 07:42
  3. Отговори: 5
    Последно: 26-02-13, 11:39
  4. Отговори: 4
    Последно: 08-02-10, 23:49
  5. Отговори: 4
    Последно: 04-08-08, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе