Страница 24 от 64 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #346

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Доволен от разхода е малко сино казано . В сравнение с това което беше преди да разместим радиаторите , сега разхода е малко по - малък и по - нормален .
    П . П . ще бъда благодарен за всякаква помощ в бъдеще , мерси !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #347

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Винаги разчитайте на помощ от моя страна.
    Само правилно консултирания клиент е доволен клиент!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #348

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev

    Само правилно консултирания клиент е доволен клиент!
    Точно в това е истината .
    Ако всички така разсъждаваха , този форум нямаше да го има , а вместо него , щеше да има такъв с благодарности .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #349

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте.
    Дойде време да се ориентирам към газовото отопление(и топла вода).
    Засега съм се ориентирал към този котел http://slanchevisistemi.com/product/...ass-bosch.html
    Апартамента е южен нов и е 3 стаи( има няма 70кв.м). Гледам минималното топлоотдаване на котела е 6кв. , при мен инсталираните алуминиеви радиатори са около 4кв. Според мен трябва да увелича още малко радиаторите и да достигна около 7кв. та да си дойде на мястото всичко. Както е в момента според мен ще неикономично и неефективно. Решил съм да добавя още 3кв. в ламаринени радиатори. Въпроса ми към вас ( по знаещи от мен ) е проблем ли е в една система да има свързани алуминиеви и тенекиени радиатори. Според мен не е проблем но знае ли се.
    И още един въпрос. Лирата в банята ми е на такова място че ще мога с много малко изменение в тръбите да пусна и едно малко радиаторче -1кв. и в коридора (коридора е малък). Та според вас удачно ли е да има радиатор в коридор?
    Разбирам, че малко е неясно всичко но говоря по принцип и въпросите ми са принципни( изпълнението ще си го доосъвършенствам сам + някаква помощ от форума.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #350

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    В този сайт има дадена характеристика на избраният от теб котел "Дебит БГВ [l/h] = 1.8 – 6.6
    Това сигурно не е за час а за минута и ако е така - няма да ти е достатъчен. На един класически душ му е необходим 8 l/min. Никъде не е описано с какво дТ ще получиш този дебит от 6.6 l/min.
    Ако не си прочел по-нагоре във форума - дебита на топлата вода от газовите котли се измерва в l/min. Освен това от съществено значение и с каква температурна разлика ще получаваш този дебит.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #351

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Нейчев,нещо със сметките ти не е наред....Въпрос от мен с повишена трудност - ако според теб за един "класически" душ са необходими 8 л/мин,то питам моя ел. бойлер 80 л за колко мин ще го източа ???

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #352

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    В този сайт има дадена характеристика на избраният от теб котел "Дебит БГВ [l/h] = 1.8 – 6.6
    Това сигурно не е за час а за минута и ако е така - няма да ти е достатъчен. На един класически душ му е необходим 8 l/min. Никъде не е описано с какво дТ ще получиш този дебит от 6.6 l/min.
    Ако не си прочел по-нагоре във форума - дебита на топлата вода от газовите котли се измерва в l/min. Освен това от съществено значение и с каква температурна разлика ще получаваш този дебит.
    Не знам - може и да си прав, но и най-мощниякотел е с почти същите параметри за топлата вода. Не вярвам умниците от БОШ да са си сметнали криво топлата вода.
    Въпросите ми бяха към отоплителната система - дали ще работи добре с 1-2 кв. радиатори повече.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #353

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Ванко, най-лесно става с проба - пускаш душа и засичаш. Ама душа ти "класически" ли е ? Майтапя се. Иначе така го дават немците, а българинът може и на юнга да се къпе.
    Колкото до посочения в линка модел дава 6,6 л/мин вода с Т=60°С и 10 л/мин с Т=40°С, при входяща вода с Т=10°С
    emil2564, от пусни още някой киловат радиатори за да може да работи котелът на по-ниска температура

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #354

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Така де,аз лично никога не съм засичал,ама с гаранция бъркаме нещо. Ако бойлера е 80 л на 60-65 гр и с разреждане стават 120-130 л,на мен как ми стигат за 30 мин спокойно къпане? И с гаранция не пестя от горещото и от струята.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #355

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Отчиташ ли факта, че за 30 мин докато се къпеш, нагревателят продължава да загрява и увеличава водата с която разполагаш?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #356

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Да,ама с 1 квт за 30 мин ще си затопля само чашата с кафе...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #357

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Съгласен съм, че тези 8 л/мин са звишена цифра, но това са стандарти, които са приети и се спазват при подсигуряването на БГВ на проточенпринцип. Сигурно се има предвид, че след време се очаква натрупване на котлен камък и намаляване на топлоодаването. Освен това в някои райони може през зимата студената вода да е с по-ниска температура и да е нужно повече дТ. Затова двуконтурните газови котли са минимум 24кВт (по изключение 20), за да се осигури поне 10-12 л/мин. С такава мощност са и трифазните ел.бойлери.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #358

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ванко, най-лесно става с проба - пускаш душа и засичаш. Ама душа ти "класически" ли е ? Майтапя се. Иначе така го дават немците, а българинът може и на юнга да се къпе.
    Колкото до посочения в линка модел дава 6,6 л/мин вода с Т=60°С и 10 л/мин с Т=40°С, при входяща вода с Т=10°С
    emil2564, от пусни още някой киловат радиатори за да може да работи котелът на по-ниска температура
    Благодаря за отговора. Последно се спирам да сложа около 8кв. алуминиеви и ламаринени радиатори (ще стане смесено , но не и в една стая).

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #359

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    При проектирането на системи за отопление и топла вода, се използва фактора " Типична продължителност на консумация на топла вода".
    За тези, които не са чували за това нещо:

    мивка 5 l/min - Типична продължителност, 1,5 - 3 min.
    кухня 4 l/min - Типична продължителност, 1,5 - 3 min.
    икономичен душ 6 l/min - Типична продължителност, 5 - 7 min.
    стандартен душ 8 l/min - Типична продължителност, 5 - 7 min.
    комфортен душ 13 l/min - Типична продължителност, 5 - 7 min.
    вана 15-20 l/min - Типична продължителност, 8 - 10 min.

    Това са параметри при температура на водата 40*С.

    За производителноста на газовите котли виж това: http://new.gaskomfort.com/Bulgarian/...seriaPLUS.aspx
    Там много точно е казано, различната мощност котли при различно дТ какъв дебит осигуряват.
    Не се подвеждай по електрическия бойлер.
    Каква е разликата между обемен бойлер и проточен принцип на производство на БГВ?
    Обемният бойлер може да ти даде голямо количество топла вода за кратко време, но проблема му е, че има лимит.
    Проточният принцип ще ти осигурява топла вода толкова време, колкото искаш, но проблема му е, че е ограничен в дебита.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #360

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от emil2564
    Не знам - може и да си прав, но и най-мощниякотел е с почти същите параметри за топлата вода. Не вярвам умниците от БОШ да са си сметнали криво топлата вода.
    Въпросите ми бяха към отоплителната система - дали ще работи добре с 1-2 кв. радиатори повече.
    Грешката не е в немците а в неуточнение на написаното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 64 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе