Страница 34 от 64 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #496

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Казвам го шеговито! Ще се радвам, ако сме помогнали в ориентирането. Желая успешен избор!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #497

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Колкото и досадно да е, аз отново ще повторя:
    [size=10pt]Само правилно консултирания клиент е доволен клиент![/size]

    Rozi-maxi, това което казваш е самата истина. Всички ние тук във форума се опитваме да консултираме клиентите правилно, така че те да са наясно какво ги очаква. Какво да изискват от фирмите, какво да гледат по време на изпълнението, кое колко струва и т.н. ????

    От доста време се опитвам да събера на едно място най-важните аспекти, които е необходимо да отчетете при избора на отоплителна система. До няколко дни ще съм готов и ще ги публикувам. Мисля, че не им е сега времето, но ще ги публикувам отново и в началото на новия отоплителен сезон.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    30
    #498

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    От доста време се опитвам да събера на едно място най-важните аспекти, които е необходимо да отчетете при избора на отоплителна система. До няколко дни ще съм готов и ще ги публикувам. Мисля, че не им е сега времето, но ще ги публикувам отново и в началото на новия отоплителен сезон.
    Направи го!Аз съм го правила в здравен форум,всичко което знам,изложено на първа страница и вече само за индивидуални особености се пита в темата.Ще е от голяма полза за всички.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #499

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Христос Воскресе !
    Родили сме се хора и нека не забравяме човешкото в себе си.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    22
    #500

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Привет.

    rozi-maxi интересно ми е имаш ли разрешение за проектиране от газовото дружество ?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #501

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    babalugata, за какво разрешение от газовото дружество питаш?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    30
    #502

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    И аз не знам за това разрешение за проектиране.Чакам разрешение за присъединяване и за доставка на газ.Но има толкова много документация,че може просто да не си спомням за такова разрешение.
    А да,сега чета,Зизи ми дадоха списък с всички стъпки,една по една-представяне на копие от скицата с виза за газифициране в офиса на ЧТК за издаване на разрешително за проектиране-2 седмици.

    Всъщност,при цялото ходене по мъките,Зизи са тези,при които срещнах подобаващо професионално отношение,такова,каквото би трябвало да бъде навсякъде.Но те все още оферта не са ми правили.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    22
    #503

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    инж.Нейчев - това е разрешението което газовото дружество дава с упомената точка и параметри на присъединяване - там е уточнено къде ще е разходомера на клиента - дали ще е щтранг или външно табло / от там става ясно дали всеки клиент ще има собствен регулатор или ще е общ за 2,3,4,....8 клиента /. Както добре знаете това е необходимо за правенето на проект и оразмеряване на газовата инсталация

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #504

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    rozi-maxi, ЗиЗи са големи професионалисти, не знам защо не сте направили оферирането с тях

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #505

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от babalugata
    инж.Нейчев - това е разрешението което газовото дружество дава с упомената точка и параметри на присъединяване - там е уточнено къде ще е разходомера на клиента - дали ще е щтранг или външно табло / от там става ясно дали всеки клиент ще има собствен регулатор или ще е общ за 2,3,4,....8 клиента /. Както добре знаете това е необходимо за правенето на проект и оразмеряване на газовата инсталация
    Ок. Разбрах за какъв проект става въпрос.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    30
    #506

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    rozi-maxi, ЗиЗи са големи професионалисти, не знам защо не сте направили оферирането с тях
    Да,така е,и аз само хубави отзиви съм чувала за тях.Уплашиха ме с медната тръба,но не съм сигурна,че говорих с когото трябваше като отидох,имаше само една жена,тя така ми обясни,но също каза,че трябва да говоря с колегите й(даже след няколко дена ми се обади да ми каже,че техен човек ще дойде да огледа жилището,но аз отказах,защото от друго място ми бяха направили оферта от 700 лв. за същата тръба,а пък после разбрах,че нема такъв филм-35 метра тръба,за 700 лв.),а аз повече не отидох,но ще го направя,и без това съм ги метнала подред ....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    22
    #507

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    rozi-maxi, ЗиЗи са големи професионалисти, не знам защо не сте направили оферирането с тях
    вие познавате ли ги ????

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #508

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Да. Познавам ги.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #509

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    [size=10pt]Как да заложим правилният фундамент ?[/size]

    Съвременната отоплителна инсталация, трябва да отговаря едновременно на много изисквания. Повечето от тях поставяте Вие и Вашето семейство.
    По-долу съм събрал най-важните аспекти, които е необходимо да отчетете при избора на отоплителна система.

    [size=10pt]Комфортна топлина в дома[/size]
    Топлината се явява основно жизнено качество за човека. Какво може да бъде по-хубаво, след дълга зимна семейна разходка , от това да се отпуснете в добре отоплен дом ? Или възможността, през зимните дни да ходите боси по пода ? За да стане всичко това възможно, Вашата отоплителна система е длъжна да Ви осигурява много повече от отопление. Тя е длъжна “да знае” Вашите потребности и навици и бързо да реагира на техните изменения и промяната на атмосферните условия.

    [size=10pt]Винаги гореща вода[/size]
    Какво от това че имате топла стая, ако сутрин Ви се налага да заставате под студения душ? Е, наистина, стимулира кръвообръщението, но не създава добро настроение. Затова правилно отопление означава и правилно снабдяване с гореща вода. То трябва да бъде нагласено така, че в точното време, точното количество, от който и да е кран да получите гореща вода, без да я очаквате дълго, с нормален дебит и температура. Снабдяването с гореща вода – това е жизнено важната артерия на Вашият дом.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    30
    #510

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Искам да напиша,от какво имах нужда и какво не получих от дасега офертиралите ме майстори.Те директно ми казваха-за вас е този котел,тези радиатори,този програматор....а някои даже не благоволиха и това да ми кажат,отговаряха ми-"ще ви направим офертата",след огледа,само марката на котела ми беше спомената,нищо друго.След посещението на тези,които съвсем нищо не ми обясниха(да не говорим,че при тях цените скачат през 10 дена,та най-вероятно офертата която биха ми направили,ще се оскъпи поне 5-600 лв.,докато дойде време за изпълнението й),се принудих сама да си обясня,от колко и какви кръгове имам нужда,очартах си ги,и после споделих с Лазар,той каза че са правилни.Та искам да кажа,очаквах да ми се каже-предлагам този и този котел,но за вас е по-подходящ този,защото.....предлагам такива и такива радиатори,преценете си,има разлика в цената,предимството на тези е ....,а на тези....,тръбите от къде предпочитате да минават,оттук или оттук....и така за всичко.Не се дават малко пари,затова смятам,че клиентът заслужава да му се обърне достатъчно внимание.
    Да,прави сте,Иммергаз не е моята марка,защото техните некондензни котли са с висока минимална мощност,а кондензните оскъпяват доста инсталацията.Предполагам,не съм от "готините "клиенти,които само дават парите и нищо друго не ги интересува,или ги имат много или просто сляпо вярват,че всичко ще е наред,а после влизат в подобни теми за помощ.Аз искам да знам всичко.Е,и аз като сервитьорка предпочитам клиентите,които просто поглеждат специалитета и си го поръчват,пред тези,на които разказвам цялото меню,а накрая си поръчват омлет,но става въпрос просто за един обяд,а не за не малка инвестиция.
    Много съм доволна,че намерих тази тема!За момент си помислих,че дори тук,целенасочено се предлага определена марка(защото ми подсказахте,че Иммергаз не е подходяща за мен,но аз го приех по грешен начин),затова благодаря на всички,и най-вече на Лазар и инж.Нейчев!Ако не бяхте вие,не знам в кой батак щях да съм...но винаги влизах тук,и сверявах казаното ми с вашето мнение,и благодарение на това,смятам,че съм вече на правилния път.
    Благодаря че ви има!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 64 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе