Страница 26 от 64 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 958

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #376

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от emil2564
    Здравей. Не искам да спорим - може и да си прав...
    Здрасти.

    Говоря за личните си впечатления и естествено може и да греша.
    Какво бих направил аз ако съм на твое място при тези доста особени условия:
    Бих взел преоразмерен климатик за най-използваното помещение примерно от тази серия: http://www.mmc.bg/admin/pics/34_3_PL%20FTX-J_2010.pdf Тук подчертавам, че са взети всички мерки за студен старт, т.е. това не му пречи (ако греша, нека специалистите ме поправят). Лятото ще хлади целия апартамент, а и не е ужасно скъп. Всичко останало бих го топлил на ток (на нощна разхода в пари е почти еднакъв), като избора на вид уред е голям и всичките са доволно евтини.
    Това мисля, че е най-добрия избор при положение, че много рядко ще ходиш там, парите не са ти проблем но все пак не ти се инвестират много за няколко дни в годината.

    Остава висящ въпроса с бързата топла вода, но лично аз само заради нея не бих се вкарал в такива филми.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #377

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Е, какви са филмите - документални, екшъна е минал, инсталацията е изградена. Слага котела за 1700лв с монтажа и още 300лв за да добави радиатори и за 20 мин е топло навсякъде

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #378

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Е, какви са филмите - документални, екшъна е минал, инсталацията е изградена. Слага котела за 1700лв с монтажа и още 300лв за да добави радиатори и за 20 мин е топло навсякъде
    ...и всичко това само заради една топла вода. Текуща икономия на пари никаква (някой ден може и вътре да е), 20-те мин. са доста условни- с ток ще е по-бързо, котли, радиатори и парите за тях- бонус.

    Той човека си знае, не съм тръгнал да му давам наклон, просто си казвам мнението.

    p.s. Нека си го кажем направо- цената на газа в момента е толкова неадекватна спрямо тази на тока, че е почти безмислено да се инвестира в този вид отопление.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #379

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от no one
    p.s. Нека си го кажем направо- цената на газа в момента е толкова неадекватна спрямо тази на тока, че е почти безмислено да се инвестира в този вид отопление.
    Сигурно си прав, ама по-добре да си мълчим, да не вземат сега да вдигат тока, че да го изравняват с газа

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #380

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от emil2564
    Жилището ще се използва 3 до 5 вечери в месеца и то не последователни(най-вече зимата). За да може един климатик да ми отговори на изискванията трябва да е уникално добър - в смисъл прибирам се 23.оо часа и го пускам и искам топло.
    Lazar, ти тези подробности забеляза ли ги?

    И понеже вече ти ги подчертах, хайде обясни му на човека каква ще е очакваната икономия спрямо конвенционални електроуреди.

    Постарай се да си по детайлен, отколкото преди време, когато те питах колко излиза киловата на газ.


  7. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #381

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    На Емил ще му подаря един 30 квт. калорифер, така неговите специфични условия ще са най-добре удовлетворени - шоково затопляне с мин. инертност.
    Ако реши да се газифицира, задължително ще му трябва дистанционно вкл. на котела , например от GSM или интернет от предния ден че като се прибере да е топло.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #382

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    no one, ако имаш някакво питане, формулирай си правилно въпроса и го пусни в подходящ раздел. Ако мога - ще ти отговоря, пък и други ще се включат!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    35
    #383

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от no one
    ...и всичко това само заради една топла вода. Текуща икономия на пари никаква (някой ден може и вътре да е), 20-те мин. са доста условни- с ток ще е по-бързо, котли, радиатори и парите за тях- бонус.

    Той човека си знае, не съм тръгнал да му давам наклон, просто си казвам мнението.

    p.s. Нека си го кажем направо- цената на газа в момента е толкова неадекватна спрямо тази на тока, че е почти безмислено да се инвестира в този вид отопление.
    no one, аз бих казал, че в момента цената на тока е неадекватна.
    Надявам се, да се опиташ да разбереш, това което имам в предвид:

    В държавата съществува т.нар. Дългосрочна енергийна стратегия, според която цената на ел. енергията се дотира (от мен и теб - данъкоплатците, но това е една друга тема) . Според същата стратегия това ще се промени в рамките на до 2 години, което ще се отрази и в данъчното облагане. Но на практика означава, че ел. енергията пропорционално ще поскъпне повече от всички други енергоносители (от газът също).
    С оглед на горното, инвестицията в газов котел, котел на тв. гориво и пр. в средносрочен и дългосрочен план е обоснована.

    В момента цената на kWh енергия от природен газ е с по-ниска цена от нощната тарифа.

    Предимството на газовия котел в сравнение с електрически котел или ел. радиатори е в голямата мощност, на която можеш да разчиташ ударно. Например в нормален апартамент ел. инсталацията не би издържала на моментно натоварване от 18 kW.
    Предимството на газовия котел в комбинация с радиатори или подово отопление в сравнение с климатик и термопомпа в комбинация с конвектори е в комфорта на доставяната топлина - в първия случай имаш предимно излъчване, което се възприема като по-приятно от човек, в другия - предимно конвекция или движение на въздуха - в дадени моменти се възприема като течение от човек.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #384

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    no one, ако имаш някакво питане, формулирай си правилно въпроса и го пусни в подходящ раздел. Ако мога - ще ти отговоря, пък и други ще се включат!
    Ами така кажи, веднага питам помагайки и на emil2564:

    Търсят се 7 kW (без БГВ) отоплителна мощност нощем за няколко дни зимата. Има ли смисъл да се инвестира в газова инсталация, и ако да, каква ще е очакваната икономия в пари спрямо конвенционални електроуреди вършещи без проблем същото ако не и повече.
    Ако не, как да стоплим бързо БГВ- допуска се, че няма друг начин, т.е. затоплянето и ще излезе златно- така ли е?

    p.s. solar77, пишеш за някакво евентуално покачване на тока- ами ще се инвестира като/ако стане. За сега се вижда само покачване на газа. Цената на kWh енергия от природен газ е нищожно по-ниска от нощната, и то само ако приемем 100% КПД на котела.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    35
    #385

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от gog067
    На Емил...
    Ако реши да се газифицира, задължително ще му трябва дистанционно вкл. на котела , например от GSM или интернет от предния ден че като се прибере да е топло.
    Вариант 2 - програмируем стаен термостата с режим Ваканция (може да зададе колко време ще отсъства).

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #386

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от no one
    Търсят се 7 kW (без БГВ) отоплителна мощност
    Ами със 7 кВт няма как да стоплиш ударно тристайно жилище - точно това ти каза и solar77, както и аз преди това - при газ можеш да разполагаш с цялата мощност на котела - 18 кВт и отделно топла вода на момента. При кой друг начин на отопление имаш на разположение такава мощност на тази цена? Колко трябва да чакаш за да се изкъпеш, прибирайки се в 23часа? Освен това газовият котел защитава и жилището от замръзване, когато ги няма обитателите.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #387

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Lazar, човека е дал конкретна търсена мощност и капацитет на бъдещите радиатори, ако ще котела да е 200 kW.
    За топлата вода вече се разбрахме- евентуално газов бойлер (далеч по-малка инвестиция) мисля, че ще реши проблема- не знам има ли такива.

    Обоснови смисъла в инвестирането на близо 3000 лв. в газова инсталация вместо ел. уреди (при нощно ползване за няколко дни) и посочи недостатъци на предлагания от мен вариант.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #388

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от no one
    Обоснови смисъла в инвестирането на близо 3000 лв.
    Бих го направил още веднъж пред инвеститора, ако аз вземах парите, ама молбата е за технически съвет и го дадохме отдавна. Другото е бла-бла

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #389

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Бих го направил още веднъж пред инвеститора, ако аз вземах парите, ама молбата е за технически съвет и го дадохме отдавна. Другото е бла-бла
    Даам, този филм вече съм го гледал.

    Техническия съвет беше: набутай 3000 лв. за инсталация с изходна мощност мах. 7 kW (ел. инсталацията допуска 10 kW без проблем) и неограничено количество БГВ при положение, че икономии на този етап няма да имаш (т.е. ще избиеш инвестицията на кукувден,... или май ще имаш но не казвам колко- професионална тайна е), а бърза БГВ можеш да имаш за далеч по-малко пари- то и това последното не видях ти да го предлагаш.

    Отлична аргументация, на какво ли повече съм се надявал.

    Спирам вече, emil2564 да си решава сам- парите са си негови.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #390

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Щом като човека има изградена инсталация , аз смятам че трябва да си сложи газов котел . 1500 - 2000 лв е 1 добър климатик , който за 3 - стаен апартамент , никаква работа не можа да му свърши . Също така да си сложи запас от радиатори , не се знае какъв студ ще има , доста бързо ще стопля апартамента и котела ще работи в правилен режим . С други ел . уреди , едва ли винаги ще получи бързо затопляне и няма да пълни къщата с отоплителни уреди , я ! Котела трябва да стои в "stand by " нещо да не замръзне .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 64 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 08:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 08:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 30-12-09, 00:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 01:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе