Страница 30 от 64 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 958

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #436

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от vasil_nedelchev
    Моля за препоръка на варненска фирма занимаваща се с проектиране и инсталация на газов котел за къща. Благодаря предварително
    Не съм от Варна, но съм прочел цялата тема. Погледни два поста нагоре.
    Lazar

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #437

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Lazar е твоят човек

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #438

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Никакъв проблем - пари за оглед и оферта не взимаме .
    Пуснал съм специално нова ТЕМА за обсъждане на отоплителните инсталации, че да разтоварим малко тази - да си остане за обсъждане на котли. Вътре смятам да пишем за всичко по инсталацията видове тръби, фитинги, арматура и други компоненти. Който има въпроси за тези неща - да пита.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #439

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Вчера почти монтираха момчетата всичко( остана малко за понеделник).
    Всичко засега изгежда добре. Газсигнализатора ( той горе долу до котела монтиран) е свързан с клапан който спира газоподаването към жилището (клапана е монтиран е в табло в междуетажното пространство - от там е захранен всеки апартамент и всеки апартамент си има такъв клапан). Според мен това е в плюс.

    Цитат Първоначално публикувано от V1LeaD
    В тая оферта - този газсигнализатор е напълно излишен, освен ако не се комбинира с магнетвентил. Ако ще е само газдетектор със звукова сигнализация има и по 20 лв. Не е лошо кранът за газ и гъвкавата връзка да са на 3/4" не случайно производителя ги е направил така, иначе може да има голям пад на налягане в тях ако имаш дълга газова тръба или по слабичък регулатор. Възможно е да се нуждаеш и от диелектрична връзка за газ - зависи от газовото ви дружество.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #440

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Моля, някой от разбиращите да ми препоръча газов двуконтурен котел. Става въпрос за 3-стаен апартамент 98м2 застроена площ. Изложение- югозапад на 3 жилищен етаж /от 6 етажа/. Местоположение гр.София.
    От стройтелната фирма ми казаха да си избера сам котел около 24kW, чудя се между стандартен и кондензен.
    Моля, за предложение цена качество т.е да не е модел от 3000-4000лв което да е с малко по-добри х-ки.
    Също ме интересува и надеждноост на експлоатацията на котел.
    Благодаря предварително на отзовалите се.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    35
    #441

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от bobeno
    Моля, някой от разбиращите да ми препоръча газов двуконтурен котел. Става въпрос за 3-стаен апартамент 98м2 застроена площ. Изложение- югозапад на 3 жилищен етаж /от 6 етажа/. Местоположение гр.София.
    От стройтелната фирма ми казаха да си избера сам котел около 24kW, чудя се между стандартен и кондензен.
    Моля, за предложение цена качество т.е да не е модел от 3000-4000лв което да е с малко по-добри х-ки.
    Също ме интересува и надеждноост на експлоатацията на котел.
    Благодаря предварително на отзовалите се.
    Здравей bobeno,

    ще ни дадеш ли малко информация за:
    - колко бани имаш в жилището?
    - каква е инсталираната мощност на отоплителните тела (радиаторите)?

    Поздрави!
    - отоплителната инсталация е пресметната високотемпературна (напр. 90/70) или нискотемпературна (напр. 50/40)?
    - кое ще те накара, да се чувстваш по-доволен от себе си - по-голям комфорт или по-голяма икономия?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #442

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравей solar77, благодаря ти за бързия отговор. За съжеление нямам отговор на въпросите, който си ми задал
    Няма и кого да попитам дали отоплителната инсталация е ниско или високотеператерно пресметната. Предполагам че е нещо средно 60/40.
    Имам една баня. От фирмата стройтел ми предложиха да си купя IMMERGAS EOLO STAR 23 http://www.amaxgas.com//?page_id=9&record_id=4
    Отвсякъде /РУВЕКС и БГТЕРМ/ ме разубеждават да не взимам кондензен. Не си заслужавало +1000лв за 5-8% по-добро КПД!
    Ние сме тричленно семейство.
    Моля, кажете ми дали е достатъчен 24kW котел или ми ттрябва 26-ца?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #443

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Повече от достатъчен е, а модела за който питаш се е доказал като безпроблемен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    35
    #444

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравей bobeno,

    данни за инсталацията ти със 100%-на сигурност има строителят ти - под формата на отоплителен проект. Ако бях на твое място, щях да го гоня като диверсант (моят строител в момента е пропищял от мен , но съм му платил достатъчно, за да изисквам от него прости неща).

    Не се притеснявай - 24kW котел ще ти е достатъчен, даже за отопление би бил прекалено мощен - все пак виж проекта, НО най вероятно отоплителната мощност на твоето жилище е не повече от 10kW. В такива случаи препоръчително е да търсиш котел с ниска долна граница на мощността, например 6-18 или 6-20 kW.

    Ако имаш изисквания за висок комфорт на топла вода, погледни към едноконтурните котли с обемен бойлер - дебита на топла вода при тези решения достига до 18 l/min, в сравнение със стандартно 11 l/min при двуконтурните (без да коментираме dT, отново в полза на едноконтурните котли).

    Синтезирам, за да не те объркам:
    - ако искаш да заложиш на ниска първоначална инвестиция - двуконтурен котел с минимална долна граница.
    - ако искаш по-голям комфорт на топла вода - едноконтурен котел с обемен бойлер и отново минимална долна граница.

    Позволи ми, да не се съглася с колегите, които не препоръчват кондензни котли, тъй като те имат редица предимства:
    - по висока ефективност - около 5% разлика в ефективността се постига, ако работят на високотемпературна система;
    - имат по-дълъг живот, заради нискотемпературния режим, в който работят;
    - иновациите и "екстрите" в газовата техника са предимно в кондензните котли, тъй като те са актуални на пазара в Западна Европа.

    Направи си обстойно проучване и си задай сам критериите за избор, тъй като ти ще използваш котела. Строителят ти е възможно да препоръчва някоя марка, както по обективни критерии, така и заради субективни стимули.

    Към италианска техника ли си се ориентирал?

    П.С. Моделът, който си цитирал е с битермичен топлообменник - остаряло и ненадеждно решение.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #445

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от solar77

    П.С. Моделът, който си цитирал е с битермичен топлообменник - остаряло и ненадеждно решение.
    Дефинирай ненадеждно. Практиката показва точно обратното - по чести проблеми при котли с пластинчат топлообменник за БГВ.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #446

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте solar77 и espace.
    След дълги разговори успях да разбера че инсталацията е смятана на 80/60 - т.е закупуването на кондензен котел не е добра идея. Или бъркам?
    Друго нещо, което искам да питам е при едноконтурен котел с обемен бойлер - този бойлер за БГВ къде се поставя и колко допълнително струва?
    Също искам да питам този дебит от 11л. дали е достатъчен, ако има един човек къпещ се в банята и нужда от топла вода в кухнята?

    Моля също ако е удобно да ми посочите добро решение за 24-ка котел /марка-модел/. Търся най-доброто съотношение цена-качество.
    Благодаря предварително.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #447

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    За всеки случай погледни и кажи колко ребра е поставил строителя, защото предполагам, че ще са малко. Серпантинния бойлер може да стои където е удобно, но е добре да е близо до котела - под него, до него - зависи от модела. Ето една възможност:

    Цената на бойлера е относително понятие - от 400 до 2000лв. Дебитът на проточен принцип за някои е достатъчен, за други не е, но повече се чака докато тръгне топлата вода, особено ако котелът е далече.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    30
    #448

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте!Правих запитване в други теми,но нямам отговор.
    Имам нужда от съвети .Искам да се газифицирам,но тази материя ми е съвсем непозната.Имам двустаен,южен,изолиран,вътрешен,топъл апартамент,затова и досега не съм се замисляла за газ.И се чудя,дали изобщо да го правя.Работата е там,че трябва да ме свърже 35 метрова медна тръба.Това ми е мъката.Казаха ми,че понеже разстоянието е голямо,трябва и да се сложи по-дебела,т.е. по-скъпа.Сметнаха ми,с Ф 32 и с Ф 28,около 1300-1400 лв.И котел не зная какъв да предпочета,Юнкерс-20 kw.,за 1535 лв.,Вейсмън,някакъв нов,за 1600 лв., и Имергаз,за 1400-1500 лв.Доколкото разбрах,е хубаво програматора да е от същата марка.Спряла съм се на панелни радиатори.Дайте съвети,моля!Струва ли си,да се газифицирам за топъл изолиран двустаен апартамент?Сега плащаме около 160 лв. ток,но се ограничаваме,топлим само стаята в която стоим,а сме с малко дете,на което му се щъка навсякъде.така че,съм съгласна пак толкова да плащам,но да ми е топло навсякъде.
    Искам и да питам,нормално ли е,да ми предложат,примерно оферта за 4000 лв.,а в последствие,заради увеличение на цени,да ми искат 4500,дори 5000лв.,и когато вече си здраво хванат на хорото,да си принуден да ги додеш.Намекнаха ми го,и на мен не ми хареса никак,искам да платя толкова,за колкото сме се уговорили,или примерно 100 лв. отгоре.Какво е това увеличение на материали!?
    Сигурно ще имам и други въпроси.Всеки различно ми говори,гледат си интереса,и аз съм объркана.Имам нужда от помощ.
    Много се надявам,поне тук, в този форум да помогнете,ще съм благодарна !

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #449

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Mедна тръба ф32 няма, има ф 35. Не ти ли дадоха оферта и с 2" стомана ? Откажи услугите от тази фирма - как ще ти предлагат ф35 за един котел 20кВт . Не е номално да ти вдигат цената - нали ти предлагат оферта, ти плащаш уговорения процент и те закупуват материалите по цените от офертата. Впоследствие кое ще се вдигне - трудът им ли? От трите предложени модела Юнкерсът е най-подходящ за малко жилище.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    30
    #450

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Лазар,благодаря за отговора.Но не ми е съвсем ясно-това че тръбата трябва да е по-широка ,предполагам е вярно,когато става въпрос за 35 метра,или?А ако е такава тръбата,то не може да се сложи Юнкерс 20 kw.?Аако тръбата е широка донякъде,а после се сложи по-тънка и в котела влиза такава,то пак ли не може този Юнкерс?И на мен той ми е паднал на сърце,видях и програматор Юнкерс на приемлива цена.Предлагат ми ги от Зизи,щом си от Варна ги знаеш.
    Моля те,обясни ми по-подробно,както на жена се обясняват мъжки работи .

    Между другото,имам съседи топлят 130 кв. апартамент,със същият Юнкерс и са много доволни,затова и аз него харесах.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 64 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 08:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 08:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 30-12-09, 00:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 01:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе