Страница 28 от 64 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #406

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Честита баба Марта !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #407

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Ей, любители на камини след една година( на 01.03.2011) ще ви питам колко пъти сте я палили и сте се топлили на тази камина, пък дори и само за кеф.

    п.п.Мойта камина ръждясва в мазето,запазих я като алтернатива при газова криза. Мисля вече да я предам на вторични.
    Наистина беше по-евтино и по-топло с нея, но никога не бих се върнал на нея, като си спомня как жена ми ме посрещаше на вратата с почернен нос и апартамента опушен, или ми звъни на работата на пожар-детето изключило помпата и печката заклокочила......филма си беше истински екшън.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #408

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от gog067
    Ей, любители на камини след една година( на 01.03.2011) ще ви питам колко пъти сте я палили и сте се топлили на тази камина, пък дори и само за кеф.

    п.п.Мойта камина ръждясва в мазето,запазих я като алтернатива при газова криза. Мисля вече да я предам на вторични.
    Наистина беше по-евтино и по-топло с нея, но никога не бих се върнал на нея, като си спомня как жена ми ме посрещаше на вратата с почернен нос и апартамента опушен, или ми звъни на работата на пожар-детето изключило помпата и печката заклокочила......филма си беше истински екшън.
    Аз нали написах по-назад, че "мъчениците" са мнооооого.

    Ха да ние честита Баба Марта.

    Веееееееееече виждам края на отоплителния сезон напук на ЧЕЗ ЕОН ЕВН и Софиягаз



  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #409

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Ето я и офертата от газифициращата фирма. Според вас как е относно цена ( предполагам , че в момента цените са горе-долу еднакви).
    Необходимо ли е нещо друго да се добавя към системата или пък да се махне .( признавам си че ГАЗТА ми е малко неясна )
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #410

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Според мен газсигнализатора е излишен, освен ако не си много страхлив. За справка, мога да ти посоча цени на същия уред на Vaillant, за да се убедиш, че не е толкова по-скъп от Junkers.
    Газов котел двуконтурен ТУРБОТЕК ПРО 20 kW, М, - 1630.00 лв.
    Присъединителни фитинги за двуконтурни уреди тип ПРО, М, - 116.00 лв.
    Комплект хоризонтален стенно-покривен проход, дължина 1,0 м - 104.00 лв.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #411

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Според посоченото виждам че цените са почти идентични(леко в моя полза).
    Мисълта ми е дали това е всичко необходимо за да действа системата.
    " Стаен регулатор със седмична програма " - разбирам че мога да настройвам всеки ден от седмицата във всеки определен час каква температура да се поддържа или се лъжа

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Според мен газсигнализатора е излишен, освен ако не си много страхлив. За справка, мога да ти посоча цени на същия уред на Vaillant, за да се убедиш, че не е толкова по-скъп от Junkers.
    Газов котел двуконтурен ТУРБОТЕК ПРО 20 kW, М, - 1630.00 лв.
    Присъединителни фитинги за двуконтурни уреди тип ПРО, М, - 116.00 лв.
    Комплект хоризонтален стенно-покривен проход, дължина 1,0 м - 104.00 лв.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #412

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    zadyljitelno li e izpolzvaneto na Газов кран с термозащита 3/4" pri svyrzvane na dvukonturen kondenzen ured Vaillant Eco Tec 24 kW?

    Писането на кирилица е задължително!

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #413

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    ДА. Това е достатъчно за подвързване на котела към съществуващата отоплителна инсталация.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #414

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    icel, газовият кран с термозащита мисля, че е окомплектовка на уреда. Това означава, че фирмата, която ти прави газовата инсталация НЕ трябва да ти слага още един кран. В повечето случаи това се прави за да се вземат парите на клиента. За какво служи газовият кран с термозащита: при повишаване на температурата в помещението до 60*С, той се самозапечатва. Това е предпазна мярка в случай на пожар.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #415

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    eng.Neychev, Blagodarq mnogo za byrziq i izcherpatelen otgovor.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #416

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Това означава, че фирмата, която ти прави газовата инсталация НЕ трябва да ти слага още един кран.
    Бих допълнил:
    ...освен, ако в проекта не е предвиден кран и на друго място в инсталацията.

    Иии ichel, имаш кирилица, не предизвиквай модераторска намеса, моля те

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #417

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Tesy са пуснали кондензен котел с алуминиев топлообменник TESY kompakt HR 24/28
    Някой знае ли нещо за модела?

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #418

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Не знам какво би се случило с алуминия
    При повечето уреди той е неръждавейка.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #419

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Повечето фирми паралелно с неръждаеми топлообменници произвеждат и котли с алуминиеви топлообменници т.к. алуминия е с по-добра топлопроводимост, освен това при отливането може да се постигне по-голяма контактна повърхност м/у водата и газовете от горенето.(Така например модел МСА 15 на De Dietrich постига температура на изгорелите газове 59 гр. в р-м 80/60).
    В БГ виждам че не са много популярни алуминиевите модели заради по-високата цена. Отдавна събирам инфо за тяхната работа, но още не съм срещал човек който да си е купил такъв или да има впечатления от работата на такъв кондензен котел.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #420

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    gog067, да няма правописна грешка?
    1. Изгорелите газове се охлаждат от водата постъпваща в котела - как вода с температура 60°С ще охлади изгорелите газове до 59°С? Аз не мога да си го обясня
    2. Не съм запознат точно с конструкциите на моделите от тази марка, но колкото и добра линейка топлопроводимост да има алуминия, самият метод- отливане предполага много по-големи дебелини на стените, което влошава топлоотдаването в сравнение с тънката неръждаема ламарина
    3. Наистина алуминият не е подходящ материал за изработка на детайли на кондензен котел, защото самия кондензат е с киселинен характер и много бързо окислява алуминия. Точно затова тръбата на димоотвода , която при конвенционалните котли се изработва от алуминий, при кондензните се прави от пластмаса.
    4. Чрез щанцоване и заваряване могат много по-лесно да се получат сложни форми и голяма контактна повърхност, отколкото с отливане
    5. Ако наистина е толкова иновативен и скъп този модел, както казваш, колко му е Коефициента на ефективност - има ли разлика от котлите с неръждаем топлообменник и ако няма - защо е цялата дандания?
    Това го казвам не за да плюя дадена марка или технология, а да поразсеем малко митове. Иначе няма лошо в това всяка марка да си върви по свой път и да не се копират другите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 64 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе