Страница 31 от 64 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #451

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Аха, Зизи. Не че не може да се сложи дебела тръба и разбира се, че ще работи, но задачата на проектанта е да изчисли какъв минимален диаметър е достатъчен, а не да ти дават оферти с различни диаметри. Ако е достатъчен ф28, защо ти предлагат и ф 35, а ако не е достатъчен ф28,защо го включват в сметките? Аз съм почти сигурен, че ще стане с ф22 и няма да е необходимо дори да се отива на ф28, но за всеки случай трябва да видя трасето с колко колена ще е. Ако искаш пиши на лични.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #452

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Лазаре, има едни "специалисти" тук в при мен, няма да цитирам фирма дето работят само с 18-ска. Щях да падна като им видях творението от ниво улица до 6 етаж и после 6м хоризонтално под прозорци до котела. Общо към 24м тръба. И котела явно си работи. На практика съм мерил налягане при дълго трасе с тънка тръба на входа на работещ котел паднало до 13mBar . Въпреки това модулатора пак си пуска 11,5mBar на изхода и котела си достига максималната мощност. Та вероятно ще си напълно прав, че и 22мм. ще е достатъчен диаметър стига да няма много колена.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #453

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Виждал съм много инсталации с 18-ka, че и с мека тръба - кой ги приема - не знам. Правил съм с ф22х1 - 26м с много чупки и няма никакъв проблем при работа. Та това ф35х1.5 за един котел си е направо безхаберие и темерущина според мен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    30
    #454

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Лазар,писах ти на лични,подробно писъмце .Дано си го получил.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #455

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    rozi-maxi, задай си въпроса защо ти предлагат котел Junkers ?
    Попитай ги кой ще ти го обслужва и от колко време се занимава точно с тези котли ?
    Какво е наблюдението ив за този период?
    Избери си уред от доказана марка с доказан сервиз.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    30
    #456

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    rozi-maxi, задай си въпроса защо ти предлагат котел Junkers ?
    Попитай ги кой ще ти го обслужва и от колко време се занимава точно с тези котли ?
    Какво е наблюдението ив за този период?
    Избери си уред от доказана марка с доказан сервиз.
    Защо,какво му е на Юнкерса?Съседите ми са с такъв,и са доволни.Повечето ми познати са с италиански котли,но нали немските са за предпочитане?Лазар ми обясни,че на Юнкерс,този 20 киловатовия,минималната мощност е 6 кв.,а това е важно за малкият апартамент,и на мен ми се струва логично,а и го бях чела преди това из темите.За сервиза,нямам представа.Бош не са ли доказана марка,или трябва специално за модела да се интересувам.Разбрах,че наистина са по отскоро на пазара,но това прави ли ги по-не добри?
    А какво би ми предложил ти и защо?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    2
    #457

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    здравейте, всички!
    и нашият момент за купуване на газово котле дойде...
    моля, дайте съвет - какво котле и да ли е да кондензнно? апартаментът е малък - чиста жилищна площ около 60кв., 1 радиатор на 30 см. от 10 ребра и 1 радиатор на 50 см. от 10 ребра, както и една лира. вчера получих оферта за micra 2 на hermann. някакви отзиви?

    благодаря ви предварително

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #458

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Момко, ти имаш инсталирани около 3квт радиаторна мощност, което е прекалено малко за това жилище - и най-скъпия котел да вземеш, пак ще стоиш на студено. Да не говорим пък, че този котел с 9кВт минимална мощност (който иначе си е добър, за някоя по-голяма къща) изобщо не може да тръгне с тези радиатори.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    2
    #459

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Лазар, много благодаря за бързия отговор. относно радиаторите - това слага строителя иначе, ние ще прибавим още някое ребро, но няма кой знае колко да променим ситуацията, т.е. максимум още 4-5 ребра на радиатор, защото няма място за повече...
    и така, означава ли това, че не е целесъобразно да се отопляваме на газ.... какво котле ще ни препоръчате?
    извинявам се за въпросите, но едва сега навлизаме в темата...

    още веднъж, благодаря за информацията


  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #460

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Знам, повечето строители правят така, но трябва да намерите начин да удвоите мощността - евнтуално конвектор в хола. За марки и модели вече отбягвам да давам препоръки, освен на евентуални мои клиенти, защото едно е котелът като техника, друго е на каква фирма ще попаднеш да ти направи инсталацията и да ти сервизира котела.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #461

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Да споделя.
    Всичко вече е монтирано и съм с около 8кв. радиатори. Очаквам зимата да видя как се представя системата. Мойте строители ми бяха сложили 4кв. Благодаря на всички който ми помогнаха.
    Цитат Първоначално публикувано от emil2564
    Ето я и офертата от газифициращата фирма. Според вас как е относно цена ( предполагам , че в момента цените са горе-долу еднакви).
    Необходимо ли е нещо друго да се добавя към системата или пък да се махне .( признавам си че ГАЗТА ми е малко неясна )

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #462

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Ами и ние ще чакаме да видим резултата. 8кВт при 90°С или при 80?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #463

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Ей пак ме сварваш неподготвен.
    Имах инсталирани алуминиеви ребра за 4.5кв. Сега сложих и 3 панелни радиатора по 2 кв. и махнаха 1кв. от алуминиевите. Предполагам че тези кв. са за 90градуса.
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ами и ние ще чакаме да видим резултата. 8кВт при 90°С или при 80?

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #464

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    каталожните данни са при 90°, но това не трябва да те заблуждава, защото газовият котел в зависимост от модела има ограничена максимална температура на 80 или на 75°С. Така че мощността на радиаторите пада с 20-тина процента и ако не си предвидил по-голям запас пак може да паднешпод мнималната на котела, което не е добре

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #465

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    съгласен съм ама нямам повече място това е макса който мога да сложа
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    каталожните данни са при 90°, но това не трябва да те заблуждава, защото газовият котел в зависимост от модела има ограничена максимална температура на 80 или на 75°С. Така че мощността на радиаторите пада с 20-тина процента и ако не си предвидил по-голям запас пак може да паднешпод мнималната на котела, което не е добре

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 64 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе