Страница 44 от 64 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #646

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Почти всяка фирма предлага и едноконтурни котли, които се комбинират със серпантинен бойлер - поискай и такава оферта от фирмите с които контактуваш. Офертата която аз или друг ще ти направим важи за регионите в които работим, т.е. всяка фирма си има своите предложения.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #647

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Почти всяка фирма предлага и едноконтурни котли, които се комбинират със серпантинен бойлер - поискай и такава оферта от фирмите с които контактуваш. Офертата която аз или друг ще ти направим важи за регионите в които работим, т.е. всяка фирма си има своите предложения.
    Благодаря Lazar, от доста време очаквам да се включиш в моя казус.
    Като начало съм се насочил към двуконтурен котел, като в по горни постове съм описал предложенията които имам. Мога да добавя и котел WOLF GG-2E-S-18, с 24 дюзова горелка, модулиращ вентилатор, бил нов като модел ?? и е на стойност 1850 лева???
    Какво е мнението Ви и за него???
    Lazar кой твой колега може да ми направи оферта за твойте любими котли в моя град???

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #648

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Като за начало - от кой град си ? В профила ти не пише

  5. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #649

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Изключително ми е приятно eng.Neychev. Благодаря за топлото посрещане и същевременно и аз съм обнадежден /особено след вашето включване/, че ще разбуля тайната мистерия около моето газифициране.
    Живея в най-прекрасният Дунавски град - Русе.

    Поздрави.

    ПП. Днес ми направиха и оферта за Кондензен Юнкерс /въпреки, че съм скептично настроен поради сериозното осъкпяване и дългият период на възвръщане на инвестицията за Конденза???/ на стойност 2450 лева, плюс 125 лева, плюс 429 лв оригинален безжичен термостат със веншен датчик. Какво ще кажете за офертата и марката???

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #650

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравей, Лазаре. Искам да те питам, при изградена вече инсталация как се добавят още глидери?

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #651

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    JKanchev, извинявай, забравих за този пост. От предложените ти оферти има и добри - некондензния Бош ( Юнкерс) 18-ка, кондензния, за който говориш, Вайлант Турботек Плюс 20кВт. Мората също не е за пренебрегване.
    sashuncho, къде виждаш проблем? Източва се системата, сваля се радиатора, добавят се ребра и после се удължава някоя от тръбите (по-лесно долната, но зависи от мястото)

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #652

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Благодаря, Lazar!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #653

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    А след промяна на броя на глидерите изисква ли се някаква пренастройка на котела?

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #654

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Принципно не, но зависи. Да не се ровя назад - кажи старите и новите мощности и настройката на котела ако обичаш/

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #655

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Аз за момента само питам. Не съм променял все още нищо, но ако го направя ще мога да ти отговоря. Благодаря още веднъж. Между другото ти с каква марка котли работиш?

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #656

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Марката е от значение разбира се, но смятам, че е по-важно да се избере подходящия модел за всеки клиент. Като подизпълнители на Овергаз сме монтирали най-различни марки (Мора, Аристон), но марките, които предпочитам да препоръчвам са Вайлант и Бош. На Висман хубавите модели са прекалено скъпи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #657

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Колеги да разбирам, че за утоплението на жилището ми от 85 кв.м. ще ми е достатъчна мощност от 6-18 киловата като имате на предвид, че котела е двуконтурен със БГВ???
    Дали ще имам проблеми със БГВ-то /при 18 киловатава горна граница/ при наличието на общо 3 чешми като две от тях са в банята???
    Добре е котела да е двуконтурен плюс серпентинен бойлер. Контура за БГВ да захранва банята, а серп.бойлер да захранва всички мивки. Така при къпане ще имаш неограничено к-во топла вода, а при ползване на мивките няма да се включва често котела. Неудобството е че лятото серпентинния бойлер минава на електричество, но това не е голям проблем( при мен ел.захранването му е на нощна тарифа с часовник и разхода е несъществен).

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #658

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Има възможност да се направи така, че двуконтурният котел да подгрява най-обикновен бойлер (без серпентина). Така хем имаш буферен съд, хем като свърши бойлера, разполагаш с проточната производителност на котела. Клиентите са много доволни от тази схема - повишава се комфорта и се намалят сметките за газ. Знам я от eng.Neychev

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #659

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Марката е от значение разбира се, но смятам, че е по-важно да се избере подходящия модел за всеки клиент. Като подизпълнители на Овергаз сме монтирали най-различни марки (Мора, Аристон), но марките, които предпочитам да препоръчвам са Вайлант и Бош. На Висман хубавите модели са прекалено скъпи.
    Благодаря ти за откровения отговор. В началото се бях насочил към Мора, но поради ред причини се отказах(те не са свързани със самата марка). В крайна сметка съм с Бош и съм много доволен засега.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #660

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Конвенционален или кондензен?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 64 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе