Страница 35 от 64 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #511

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    rozi-maxi, благодаря за милите думи към мен и Лазар. Познаваме се много добре с него и мисля, че няма нищо против да приема благодарностите ти от мое име. По повод написаното от теб искам да споделя две мисли.

    [size=10pt]Горчивината от лошото качество остава дълго след като отмине удоволствието от ниската цена ![/size]

    [size=10pt]Едва ли има нещо на този свят, което някой да не може да направи малко по-лошо за да го продаде малко по-евтино.
    А хората, които се ориентират само по цената, заслужено са жертва на подобни машинации.
    [/size]


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #512

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    За всички, които предлагат изграждане на битови отоплителни инсталации е важно да знаят, че към всеки клиент трябва да изгради индивидуален подход и да се обяснява много точно и ясно отделните елементи от инсталацията, да се показват принципите на действие на газовите уреди (особенно ако имат инсталиран в офиса си работещ уред), как се произвежда топла вода (на проточен принцип от двуконтурен уред или чрез загряване на обемен бойлер), какъв е разхода на газ в различните режими на работа и какви са начините за икономия (чрез терморегулатори управляващи модулацията на горелката), как да се отопляваме правилно, как да се проветряват помещенията и т.н.
    Запитванията за изискванията на клиентите може да звучат така:
    Колко голяма трябва да е мощността на уреда? Добра или лоша е топлоизолацията ?
    Колко шумен може да е уреда и поради това къде трябва да се монтира?
    Колко бързо трябва да потича топлата вода на крана ?
    Какво количество топла вода трябва да тече според представата на клиента ?
    Какво означава за клиента топла вода, 40° или 60°C ?
    Каква температура според клиента трябва има в жилищните помещения през зимата ?
    Колко пари е готов клиента да плаща за комфорта на едно добре отоплено жилище ?
    Каква стайна температура трябва да се поддържа? Нуждае ли се затова от стаен терморегулатор ?
    Как и кога предвижда да се изгради инсталацията? Дали си представя процеса на реализация и готов ли е да го следва?
    Листа с въпроси може свободно да се разширява в зависимост от специфичните нужди на клиента, но най-важното е да не забравят:
    Ако в клиента се създадат представи, които не отговарят на техническите данни на уредите, ще получат сигурна рекламация!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #513

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте почитатели на природния газ. Здравей и ти Лазаре, много пъти съм се допитвал до теб в друг форум и съм ти много благодарен за съветите.
    Първата ми зима на газ вече е към края си и трябва да си призная, че съм доволен от резултатите предвид разположението на апартамента ми. Скоро обаче ми се случи проблем с котела "Junkers" 6-18kW. Искам да го споделя с Вас и ако може да получа съвет.
    1. По време на работа котела започна да свири и бучи. Впоследствие забелязах, че това става след около 70 - 75 градуса на водата. След това започна да го прави и при БГВ. Извиках фирмата от, която съм закупил котела и техниците казаха, че котъела си е променил настройките и свиренето е в резултат на недостиг на въздух. При работа с отворен капак на гор. камера котела не свири. След затварянето на капака свиренето се появява. Регулираха наново с манометър и казаха, че е готово.
    Но сега котела работи по съвсем друг начин: Преди проблема водата загряваше винаги по приблизително един и същи начин до около 83 - 84 градуса след което падаше до 76 - 77 градуса и после пак до 82-83 и така докато котела спре от програматора.
    Сега водата загрява МНОГО ПО-БАВНО, и достига до около 60 - 65 градуса. За да достигне до поне 70 градуса трябва котела да работи страшно много време.
    Аз си мисля, че това не е нормално и затова моля за съвет.

    2. След пренастройката ми махнаха някаква капачка от разш. съд и пак я сложиха. Оттогава се чува леко виене при работа на помпата и два от радиаторите започнаха да чуруликат. Преди това нямах такива проблеми. Опитах да обезвъдуша, но не излиза въздух от радиаторите.
    Моля Ви помагайте. Ще съм Ви много благодарен.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #514

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Тези температури истински ли са? Все още ли има хора, които да си нагряват инсталацията на 80*?
    Как е топлата ти вода (БГВ)? Има ли промяна след намесата на техниците?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #515

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Да цяла зима котела ми работи на такива температури. Апартамента е много студен и иначе няма отопляне. По отношение на БГВ няма никаква промяна - 44 градуса и котела работи по - съшия начин.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #516

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Какво разбираш по същия начин? Продължава да шуми... или ...?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #517

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    sashuncho, трябва да си увелиличиш броя на глидерите за да се отоплява жилището с по-ниска температура на водата. Разходът няма да е по-голям, дори може би напротив. Това спиране на котела преди да е изключил програматора означава че котелът прегрява преди да е отоплил помещенията - радиаторите са малки и не могат да го охладят. сметката ти ще падне.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #518

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Имах в предвид, че по същия начин си загрява до зададената температура, както и преди. Няма разлика в работата както при отопление. Иначе след пренастройката щум няма.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #519

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Извинявай Лазаре, може би не се изразих правилно. Имах в предвид, че котела се изключва от програматора защото си е достигнал зададената температура в стаята, а не от прегряване

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #520

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от sashuncho
    Преди проблема водата загряваше винаги по приблизително един и същи начин до около 83 - 84 градуса след което падаше до 76 - 77 градуса и после пак до 82-83 и така докато котела спре от програматора.
    Това имах предвид - разбирам, че котелът няколко пъти включва и изключва докато изключи от програматора. Пробвал ли си на БГВ на пълна мощност - т.е на максимален дебит как се държи?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #521

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    А когато температурата падаше от 80 и няколко до 70 и няколко градуса, горелката продължаваше да работи

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #522

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Най-вероятно се заблуждаваш - работила е помпата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #523

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Никога не се е случвало котела няколко пъти да включва и изключва докато изключи от програматора.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #524

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Добре де защо тогава температурата пада от 85 на 70°?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #525

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    В крайна сметка не беше ли по - правилно да се потърси причината за промяната на настрийката? Притеснява ме това, че с тази ниска температура отплението няма да е ефективно, котела ще работи повече време и сметката ще е по - висока. Дори и да искам не мога да завиша температурата от потенциометъра - не се влияе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 64 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе