Страница 37 от 64 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    14
    #541

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    проблем гаранция ,че няма да има ,заштото битов абонат (котле и печка) примерно с ф-15 или ф-18 ште си работи

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    14
    #542

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    жярно е ,че трабата я има за тея пари,но в тоя метар се вклучва колена ,скоби ,припои,заварки,бронзови резби,труд ,транспорт вообште всичко

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #543

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    А дали някой ще благоволи да и направи цялостна оферта ; цена тръба лв/м ;брой колена;труд;консумативи;кранове;диелектрични връзки;меки връзки ; скоби и т.н.

    Повечето изпълнители ти казват примерно 25 лв.на метър с труда и ти си мислиш че за 10 м. ще се изръсиш 250 лв. Да ама Не-като ти извадят сметка за 400-500 лв. и почнат да ти обясняват че имало кранове,няколко диелектрични връзки по 40 лв.бройката и т.н. и т.н.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    14
    #544

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    според мен,това зависи от политиката на фирмата

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    30
    #545

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Имам оферти,разбира се че ми направиха,но те отпаднаха.Едната писана на ръка,и май наистина много от нещата са пропуснати.На въпросният "майстор",му казах че искам и извод(не съм сигурна че така се казва) до печката.Сега нямам газова,но може занапрад,да се придвиди и товаТой каза,добре,ще пуснем "още една тръба".Аз под още една,разбрах пластмасова(знам че е глупаво),защото всички останали из къщи са такива,но той ме накара да си мисля така,защото го каза супер неангажиращо-ще пуснем още една тръба....и толкова.После ми написа офертата,стоя 3 часа,от които не през цялото време говорихме за инсталацията,обаче в сметкине пропусна да пише тази тръба.На тръгване,мъжа ми го изпраща,и го питал-ами онази тръба до печката,а той казал-а,да,тя ще оскъпи малко нещата....Малко ли,медна тръба от котела до печката са 13-15 метра,а тогава и за отвън говорихме за още 35 метра!Облещих се,когато следващият ми каза,че тръбата трябва да е медна.Същият този майстор,5 пъти ми каза,че Вайлант е австрийска фирма.


    Цитат Първоначално публикувано от gog067

    Повечето изпълнители ти казват примерно 25 лв.на метър с труда и ти си мислиш че за 10 м. ще се изръсиш 250 лв. Да ама Не-като ти извадят сметка за 400-500 лв. и почнат да ти обясняват че имало кранове,няколко диелектрични връзки по 40 лв.бройката и т.н. и т.н.
    Така правят несериозните майстори.Виждала съм оферта на Зизи,нещата са подредени-котелно.....радиатори....тръбна разводка.....,скоби,колена,всичко,включително и пяната е включена.,така че там със сигурност изненади не може да има.И аз много държа на това.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #546

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    rozi-maxi,
    задължително си пусни тръба за готварска печка,така и така даваш пари за газифициране.Един двоен котлон струва 100 лв.със ел.запалка и защита, много е удобно-загрява бързо и не се отразява съществено на сметките за газ.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    30
    #547

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Този майстор,който ми каза,че тръбата трябва да е медна до печката,ми каза,че може да се предвиди в проекта,но сега да не се изпълнява.Печката ми е много хубава,дала съм 1000 лв . за нея,и е само на 4 години,а аз докато не се развали непоправимо няма да я сменя,много съм доволна.Така че,това ще се случи много напред във времето.И когато си купя такава печка ,тогава ще се прекара само тази тръба от котела до нея.

    Цитат Първоначално публикувано от gog067

    rozi-maxi,
    интересно ще ми е какъв котел ще ти предложат от ЗИЗИ, може би Витопенд- 100 за 1800 лв?
    Мисля че избора на котел е най-отговорното решение което трябва да вземеш.
    Не,предложиха ми малкият Юнкерс.Този Вайсман Витопенд 100 го видях намален,на промоция,но той е с висока минимална мощност,предполагам затова не са ми го предложили,иначе цената е хубава.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    14
    #548

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    koi junkers 18 kw конвекционален ли ?т.е. вече не е junkers ,a bosch

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #549

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравей Лазаре. Искам да те питам това ограничаване на макс. мощност на котела ми , закоето предположи снощи дали не е в следствие на проблем с котела? А ако се върне старата настройка дали пак няма да започне да свири?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #550

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от rozi-maxi
    Имам оферти,разбира се че ми направиха,но те отпаднаха.Едната писана на ръка,и май наистина много от нещата са пропуснати.На въпросният "майстор",му казах че искам и извод(не съм сигурна че така се казва) до печката.Сега нямам газова,но може занапрад,да се придвиди и товаТой каза,добре,ще пуснем "още една тръба".Аз под още една,разбрах пластмасова(знам че е глупаво),защото всички останали из къщи са такива,но той ме накара да си мисля така,защото го каза супер неангажиращо-ще пуснем още една тръба....и толкова.После ми написа офертата,стоя 3 часа,от които не през цялото време говорихме за инсталацията,обаче в сметкине пропусна да пише тази тръба.На тръгване,мъжа ми го изпраща,и го питал-ами онази тръба до печката,а той казал-а,да,тя ще оскъпи малко нещата....Малко ли,медна тръба от котела до печката са 13-15 метра,а тогава и за отвън говорихме за още 35 метра!Облещих се,когато следващият ми каза,че тръбата трябва да е медна.Същият този майстор,5 пъти ми каза,че Вайлант е австрийска фирма.


    Така правят несериозните майстори.Виждала съм оферта на Зизи,нещата са подредени-котелно.....радиатори....тръбна разводка.....,скоби,колена,всичко,включително и пяната е включена.,така че там със сигурност изненади не може да има.И аз много държа на това.
    Здравей Rozi-Maxi. Аз бях пред същия проблем като теб преди около година. В крайна сметка избрах фирма, чийто представител(същевременно и собственик) дойде, взе размерите на апартамента и след три дни ми предостави оферта в завършен вид. На въпроса ми дали това е крайна цена, отговора беше категорично ДА. Така и стана. Дори получих и отстъпка. Пожелавам и на теб същия успех.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #551

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Това ограничаване на максималната мощност на котела не е задължително, но се прави в защита на твоя интерес - няма смисъл максималната мощност на котела да е по-голяма от мощността на инсталацията. Казах ти че траябва да добавиш още радиаторна мощност.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #552

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Ще си потърся параметрите на всяка стая и броя на радиаторите и ще те помоля за твоето мнение дали са достатъчни глидерите. Става ли?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #553

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г


    [/quote]
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Това ограничаване на максималната мощност на котела не е задължително, но се прави в защита на твоя интерес - няма смисъл максималната мощност на котела да е по-голяма от мощността на инсталацията. Казах ти че траябва да добавиш още радиаторна мощност.
    Благодаря за съвета Лазаре, но това намаляне в крайна сметка се направи за да се реши проблема, но никой не потърси причината за него. Не е ли така?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    22
    #554

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    sashuncho

    Здрасти , а какви сметки за газ плащаш за твоя апартамент

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #555

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от rozi-maxi
    Печката ми е много хубава,дала съм 1000 лв . за нея,и е само на 4 години,

    Тази печка електрическа ли е?Ако да- ти пак можеш да си я ползваш-особенно фурната.Просто поставяш един газов котлон в/у нея и готвиш на газ.
    Аз така направих-докарах газта до "Раховеца", в/у него съм сложил газовия котлон. Т.е. котлоните са на газ, а фурната на ток.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 64 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе