Страница 47 от 64 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    7
    #691

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    благодаря ви много.човека който ще монтира котела ми прави отстъпка и висмана излиза към 1600 лева.мисля да не се циганя и да взема немското.
    висман май се правят в германия,австрия,швейцария,полша и унгария.така че няма такива работи като турция,румъния и т.н.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    22
    #692

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от joeto
    хора моля за съвет.имергас или висман конвенционален котел да сложа?
    къде е произведен италианския и къде немския?
    днес трябва да дам отговор.
    Здравей , за тези пари може да си монтираш и Мотан Optimus 24 kW - аз го предпочитам пред vitopend 100 . Този модел VIESSMANN който ти предлагат за 1600 лв кой модел е Vitoped 100 WH1B или новия модел Vitopend 100 D

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #693

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Привет на всички отново.
    Колеги моля Ви за вашето внимание и ваше мнение за избора ми на котел, а от там и коя фирма ще ми гради инсталацията, че вече съм изключително на зор понеже ми се спъват другите ремонтни работи.

    Само да припомня, че става въпрос за 4-стаен апартамент в стара тухлена кооперация на втори етаж от три с изложение изток-север-запад. Общата квадратура 84 кв.м. както следва: Спалня - 15 кв.м. /40 куб./, Детска - 14 кв.м. /36 куб/, Хол- 18 кв.м. /47 куб/, Трапезария - 15 кв.м. /39/, Баня - 2.6 кв.м. /7/, Кухня - 11 кв.м /28/, Коридор - 8 кв.м /21/.

    Предложенията който имам до момента са следните:
    Газов Котел Laura 20/20F с БГВ в комплект с коаксиален комин - 2256 лв???

    Термомакс 9-24 кват за 1380 лева. Котел Радиант 5.5-23.5 кват - 1160 лв. Котел Мора 6-24 кват – 1636???

    Юнкерс на стойност 2450 лева, плюс 125 лева, плюс 429 лв оригинален безжичен термостат със веншен датчик???

    Котел WOLF GG-2E-S-18, с 24 дюзова горелка, модулиращ вентилатор, бил нов като модел ?? и е на стойност 1850 лева???

    И не на последно място, НО днешна топла последна оферта за Вайлант 24 серия Плюс на стойност 2496 лева???

    Всяко едно от предложенията по-горе върви и със различно изграждане на инсталацията – Първо алуминиеви радиатори или панелни – на тоя етап вземайки под предвид ваши мнения съм се насочил към вторите.
    После всяка фирма ползва различни връзки за изграждане отоплителната инсталация – ПВЦ тръби лепящите със цялостна алуминиева вложка – предотвратявала проникването на кислород в системата и имала малки топлинни загуби.
    Вторият тип по известен е със медни тръби, НО тук и стойността не е лоша.
    Третият тип са белите кангалени тръби, като те са в няколко варианта – стандартна връзка със адаптери, със пресовани щуцери и някаква нова т.нар. “Клик” система, която издържала на невероятните 60 бара ???

    Извинете ме за дългият пост и непрофесионалният език.

    Много разчитам на вашите компетентни мнения.

    Поздрави.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #694

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Вайлант, но 20кВт (по-икономичен) в комбинация с панелни радиатори и ППР Стаби. Или Боша, ама той е кондензен и трябват по-големи радиатори и тръби с кислородна бариера, а те са по-скъпи (не съм сигурен, че описания ППР има такава бариера). Най-тънко е с конвенционален Бош

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    10
    #695

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте,

    Искам да попитам за съвет относно изграждането на газовата инсталация в апартамента ми. Той е ново строителство с южно изложение и точния план е в прикачения файл. Бихте ли ми дали съвет по следните теми:

    1. От фирмата направила проекта за инсталацията ми прегладат следните варианти за котли:

    - Bosch Gaz 3000 W ZW18kW - мощност за БГВ 6 до 20кВ - дебит 10л/мин, конвенционален, двуконтурен - 1,885 с димоотвод и монтаж
    - Bosch Gaz 3000 W ZW24kW - мощност за БГВ 10 до 24кВ - дебит 10л/мин, конвенционален, двуконтурен - 2,125 лв с димоотвод и монтаж
    - Bosch Condens 3000 w - мощност за БГВ 7 до 28кВ - дебит 13л/мин, кондензен, двуконтурен - 2,923 лв с димоотвод и монтаж

    + съответните програматори - bosch trz12 и fr100 за конвенционални и кондензни котли.

    Това добри варианти ли са и цените адекватни ли са? Разбирам, че котела не трябва да е твърде мощен спрямо капацитета на системата. Как мога да направя изчисленията?

    2. Планирам да имам 3 радиатора + лира? Видях по-горе че са препоръчани панелни пред алуминиеви - правилно ли съм разбрал?

    3. Каква марка радиатори препоръчвате?

    4. Като цяло коя фирма ще ми препоръчате в София тъй като бих желал да видя и други оферти?

    Благодаря Ви много предварително!




    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #696

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Взимай първия и не му мисли. Радиатори - каквито предлагат. Лоши няма. Заложете поне 7-8 кВт радиаторна мощност по каталог

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    10
    #697

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Благодаря ти!

  10. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #698

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Вайлант, но 20кВт (по-икономичен) в комбинация с панелни радиатори и ППР Стаби. Или Боша, ама той е кондензен и трябват по-големи радиатори и тръби с кислородна бариера, а те са по-скъпи (не съм сигурен, че описания ППР има такава бариера). Най-тънко е с конвенционален Бош
    Lazar привет.
    Първо как мислиш - дали 20-ката Вайлант ще устиска на БГВ-то??? Достатъчно ново поколение е??? Също ли е модулиращ???

    Боша също мисля, че е добър /за цените до сега нищо не каза дали ги бива/, НО според теб колко трябва да се увеличат радиаторите при дадените кубатури според теб??? Към момента ми предлагат за тази система - 4 броя РККР 22/600/1600, 1 брой 22/600/1400 плюс лира, коята май няма нужда да ти я казвам, НО - 500/1200 ???
    Фирмата, която ми предлага Боша иска да изгради системата със белите тръби с алуминиева вложка PE-X/AL 20x2x100м и 16х2х100м като връзките стават със т.нар. пресфитинги- какво е мнението ти за тях, защото на мен нещо не ми се нравят??? Те имат ли т.нар. кислородна бариера???
    Офертата на тази фирма излиза всичко 6 350 лева /със такси Овъргаз/, А на Вайланта 24 със ППР тръбите излиза всички 6 800 лева???

    Предварително ти благодаря за отзивчивоста, както и на всички отзовали се.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #699

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Радиаторите са добре, тръбите са с еднакво качество, кислородна бариера за конвенционален котел не е нужна. Дебитът на 20-ката е достатъчен, поколението е ново, отпреди 2 години. Става въпрос за серията плюс, не ипрепоръчвам 20кВ серия Про - той е друго поколение.

  12. KFC
    KFC е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    97
    #700

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте!
    За да непускам тема реших тука да попитам да ли е възмажна два панелни тип 22 радиатора да се монтират залепени един до друг с цел увилищаване на отоплетелната мощност и поради малко пространство за нов по дълаг от тип 33.
    И каква арматура ще ми трябва.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #701

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Може да се сложат един до друг, но е добре да не се долепят за да има по-добра циркулация и топлообмен. Арматурата - на място се уточнява . По един общ кран на входа и изхода е достатъчен, но може и на всеки радиатор - ако е по-лесно

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1
    #702

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Привет palavra111, към коя фирма си се насочил? Можеш ли да ми дадещ координати?
    Благодаря предварително

  16. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #703

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Колеги нещо доста се загубихте - напече яко слънце и всички избягахте .

    Някой тук бе споменал едно доста екстравагатно хрумване - връзване на пералня и миялна към контура за БГВ - основната идея е спестяване на електроенергия при загряването на водата на тези два електроуреда???

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #704

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Това става, но само през лятото. Когато ползваш отопление, нали ти е ясно какво ще се получава? Ползваш пералня ...няма отопление, съдомиялна ... отново няма отопление. Или поне в моментите, когато черпят вода. По-големият проблем е колко често ще се пълни с вода.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #705

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    ако имаш бойлер допълнително към системата става

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 64 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе