Страница 27 от 64 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #391

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Благодаря на всички включили се. 3 пъти прочетох предишната страница и стигнах до извода, че всички сте прави.

    1. Най евтин вариант - 3 адакса или стибелелтрона по 2.5 кв. и за час е баня апартамента, но няма топла вода( евентуално бойлер )- има няма ще е около хиляда лв( ако са теси сумата ще е около 500лв.). Това е така, но ако се наложи по-сериозно ползване на апартамента( знае ли се) тока ще ме разори . лятото не прави студ

    2. По скъп - ГАЗ- палиш и за 0.5- 1.00 час имаш човешка температура и неограничено топла вода за около 2 -2500лв. По сериозна инвестиция която предполага по-голям комфорт. При по-сериозно ползване на жилището ще е определено по-икономична от 1 вариант и с около 30-50 % по скъпо от 3вариант , но също не прави студ лятото.

    3. Навсякъде климатици - идеален вариант ако се ползва нон стоп жилището. Прегледах линка даден ми по-назад и какво видях че при -10 КОПА или ЕЕР на климатика пода под 2.5 и струва 1700лв. ( никога повече няма да си купя климатик с КОП под 6 - защото виждам сегашните ми машини как се справят с КОП около 6 така че просто имам база за сравнение). Ако ще са климатици то те ще струват поне двойно на предложеното от съфорумеца и то само за един брой.така че тук отиваме на сума над 6 хиляди лв. трябва и бойлер и то не газов , защото да вкараш газ вкъщи само за това... angel, но лятото имам и студ..

    Та дилемата не е малка и засега все още съм в чуденка(предполагам и други са се чудили преди мен). Очаквам офертата на ФИРМАТА за газта( около 2300 ми се върти в главата).
    Верно е че 01.04.2010г. Цената на газта ще се увеличи поне с 10-15%. Също е верно че и ЕВН ЕОН и ЧЕЗ искат между 20 и 25 % увеличение на цената на тока. ИСТИНАТА е че цената на енергоносителите вечно ще расте. Така че в който и да е от вариантите да се класирам все ще филм.
    Не знам защо, но да имам газ вкарана до мястото за котела и да имам изградена инсталацията с радиаторите и да не я използвам ми се струва престъпление( е тука сигурно ще ме оборят доста хора).

    В общи линий клоня към към втори вариант + един евтин климатик за лятото. Сумата няма да мине 3 000 лв.

    Все пак имам още време - сега ще оправя кв. на радиаторите, ще ремонтирам апартамента( на шпакловка и замазка е ), ще оставя изводи за ел. бойлер вик и ел.( дет са вика ЗНАЕ ЛИ СЕ) .
    ПОВТОРНО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ СПОРЕЩИ. В СПОРА(ДИСКУСИЯТА) СЕ РАЖДА ИСТИНАТА.

    Цитат Първоначално публикувано от zhivko83
    Щом като човека има изградена инсталация , аз смятам че трябва да си сложи газов котел . 1500 - 2000 лв е 1 добър климатик , който за 3 - стаен апартамент , никаква работа не можа да му свърши . Също така да си сложи запас от радиатори , не се знае какъв студ ще има , доста бързо ще стопля апартамента и котела ще работи в правилен режим . С други ел . уреди , едва ли винаги ще получи бързо затопляне и няма да пълни къщата с отоплителни уреди , я ! Котела трябва да стои в "stand by " нещо да не замръзне .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #392

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Само да натъртя - сложи повечко радиатори, щом ще искаш да затопляш ударно.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #393

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от emil2564
    ...Не знам защо, но да имам газ вкарана до мястото за котела и да имам изградена инсталацията с радиаторите и да не я използвам ми се струва престъпление...
    Прав си, престъпление е, минавай на газ и не гледай по ъглите, че и без кюмбе при готови комински тела си направо за .

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Само да натъртя - сложи повечко радиатори, щом ще искаш да затопляш ударно.
    Lazar, ти май искаш да го докараш до положението на оня шоп дето ял сапуна.
    С 2300 лв. малко ли ще се набута, че още го мъчиш?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #394

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    За 5 дни ако изгори газ за - 10 , само защото не е сложил 15 глидера повече , не зная дали се набутва с каквото и да е .
    Мисля , че т. 2 към която си се ориентирал е най - удачната + 1 климатик да спиш на хлано през лятото .
    Сега е времето да пускаш изводи за ел . и ВиК , пусакй за всичко , че някой ден да не разбиваш отново .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #395

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Само да натъртя - сложи повечко радиатори, щом ще искаш да затопляш ударно.
    Благодаря за натъртването .
    Според теб до колко мога да ги увелича - в смисъл мисля да ги вдигна на 8кв. Според вас колко кв. радиатори ще е най икономично и най-комфортно ако стигна 10кв. как ще е ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #396

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от no one
    Прав си, престъпление е, минавай на газ и не гледай по ъглите, че и без кюмбе при готови комински тела си направо за .

    Lazar, ти май искаш да го докараш до положението на оня шоп дето ял сапуна.
    С 2300 лв. малко ли ще се набута, че още го мъчиш?
    Сори но нещо не вдявам( какво за ъглите )
    Комина на котела ще излиза направо навън - има дупка оставена във външната стена.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #397

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    no one иска да каже, че като има комин може да сложиш и каминка, освен котела. Добра идея - по-голям кеф от огъня няма . Иначе 10кВт радиатори е по-добре от 8, с 12 е още по-добре. Не се майтапя - сложи 12кВт и няма да съжаляваш - хем ще можеш бързо да затопляш, хем после котелът ще работи на по-ниска температура.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #398

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    no one иска да каже, че като има комин може да сложиш и каминка, освен котела. Добра идея - по-голям кеф от огъня няма . Иначе 10кВт радиатори е по-добре от 8, с 12 е още по-добре. Не се майтапя - сложи 12кВт и няма да съжаляваш - хем ще можеш бързо да затопляш, хем после котелът ще работи на по-ниска температура.
    Благодаря.
    Ще измеря точно местата където са сега сложени радиаторите и ще сложа максимално възможните по големина радиатори. Ако един глидер(зависи от размера де) около 170в. то трябва да сложа около 60глидера или иначе казано да увелича двойно сегашните.
    Относно каминката: кубик дърва е вече над 70лв., сложи чистенето, боядисването след всеки сезон, хамалогията ................. НЕ МЕРСИ. Не е удобно в апартамент с камина( е не че няма - напротив даже са много мъчениците).Като се пенсионирам след.........30 години и имам мерак може, но сега не.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #399

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Kамина, как пък не, сигурен съм че повечето от нас са били на твърдо гориво преди да минат на газ.Само като си спомня за мръсотията и хамалогията....Колкото и по-скъпо да е на газ никога не бих се върнал на твърдо.(въпреки че дървата ми бяха без пари)

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #400

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Стига бе, и от време на време ли?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #401

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Стига бе, и от време на време ли?
    ЕЙ какъв романтик си имаме тукааааааа блазе ти
    Имам поне 3 сериозни другари с каминки. Ако имаха финанси веднага щяха да минат на клими, ама пусти му финансиии ( в града където живея няма газ).
    Гарантирам ти че почти всички намразват тази нечовешка хамалогия( става въпрос за каминки на 4-5-6-7-8 та и нагоре етажи, където асансьора не ходи в мазето( ако има асансьор изобщо). ако е къща вече е мнооого друг филм. Ама в общия случай все си е сериал

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #402

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Знам, че си е фил, бил съм на камина, на 8 етаж, ама не беше лошо - 3 големи асансьора си ходят в мазата, дървата ги вкарвах през един улей в мазата (боща) и после в асансьора в чували. На етажа си имах стаичка до апартамента. Въпреки всичко за основно отопление си е хамалогия. Ама само за кеф някоя вечер (без водна риза разбира се) съм много навит и ме е яд, че в новата къша коминът ще го ползвам за отдушник

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    9
    #403

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Аз си инсталирах уж хубави и скъпи климатици така, че да мога да отоплявам целия апартамент само на тях целогодишно. Отделно изграждам отоплителна инсталация на газ с двойно повече радиатори от проекта. С двойна изолация от вън и вътре където е възможно. Но щом ми казаха как мога да сложа и камина, веднага разбих комина и си купих една 10квт камера - не за отопление, само за кефа някоя вечер да можеш да си палнеш едно дръвце и да му се наслаждаваш на огъня как го изгаря...

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #404

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    За това говоря

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #405

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от neznainiat_voin
    Аз си инсталирах уж хубави и скъпи климатици така, че да мога да отоплявам целия апартамент само на тях целогодишно. Отделно изграждам отоплителна инсталация на газ с двойно повече радиатори от проекта. С двойна изолация от вън и вътре където е възможно. Но щом ми казаха как мога да сложа и камина, веднага разбих комина и си купих една 10квт камера - не за отопление, само за кефа някоя вечер да можеш да си палнеш едно дръвце и да му се наслаждаваш на огъня как го изгаря...
    О да така съм съгласен - имаш си климите, имаш си и газовото отопление. А камерката за КЕФ. Хората са казали кеф цена няма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 64 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе