Страница 42 от 64 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #616

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Това с ниските сметки, както казаха е съмнително. В най-студените месеци (в Плевен имаше и -20гр и по-ниски тази зима) миналата и тази година съм с по 300-360лв. Ноември и Декември бях около 200лв. Вярно, че отоплявам еднофамилна къща (100кв.м.)+ пристройка (25кв.м.) и поддържам мин. 22гр и в определени часове по 22.8-23.0гр. със седмичен стаен програматор. Имам изолация на всичко 5см. стиропор. Просто това са си сметките. Няма хватки потреблението да пада под определен минимум ако се поддържат някакви определени температури. Виж ако се държат по 18-20гр. само вечер, като тези с климатиците може и да падне повечко разхода. Отделно и цената на газта скочи много за последните 2г.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    22
    #617

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    наистина доста скочи цената на природния газ

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    1
    #618

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    zdraveite iskam da si kupq kotel kombiniran prirodna gaz -propan butan za kasta 2etaja okolo 220kv...cudq se kakvo da kupq ,ne sam mnogo zapoznat...

    Понеже ти е първи пост, предполагам, че и с правилата на форума още не си запознат, но тук се пише на кирилица!

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    5
    #619

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    iliana_1102, нека техника или инженера, който ти е проектирал инсталацията, или пък друг човек от Рувекс да ти извадят спецификация за тези радиатори и този конвектор, откъдето да е видно каква им е мощността при температури 40, 45, 50 и 60°С и ти сама ще си определиш с каква температура на водата да работиш, така че мощността на радиаторите да е по-висока от минималната на котела. Разбира се трябва да се има предвид и дебита, диаметър на тръбите и т.н., но първо да се уточни за радиаторите. Идеята е, че колкото по-малка е мощността на радиаторите,толкова по-гореща трябва да е водата в системата. Това, че температурата трябва да се вдигне и котелът ще излезе от кондензен режим е по-малкото зло - повечето хора са с некондензни котли и имат много по-малки сметки. Големият преразход при тебе идва от факта, че котелът дори и да работи с минимална мощност, пак му се налага да изключва по температура на водата. ако вдигнеш този праг котелът няма да изключва преди да е стоплил стаите. А техниците дали ще дойдат или не - ефект не вярвам да има, защото най-вероятно мощността на котела е ограничена още при пуска. За БГВ все още нямам идея защо е толкова голяма консумацията. Тази пералня и миялна ползват ли топла вода?
    Благодаря ти за инфото Лазаре,
    Ще започнем от някъде да действаме. Като имаме резултат ще споделя случващото се.
    Доскоро....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #620

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Лазаре, можеш ли да ми кажеш с каква мпщност са ми отделните радиатори, по размерите на стаите ми от стр. 85?

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #621

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Мощността на радиаторите е относително нещо - звиси от входящата и изходящите температури на водата и температурата в помещението. Производителите обикновено дават мощността при режим 90/70/20, но някои дават повече данни. Понеже газовият котел обикновенои му е ограничена максималната температура на 80 или на 75 градуса, то винаги се налага преизчисляване на мощностите. В сайта на Корадо има един PDF, на стр. 27 на който има една таблица с която могат да се преизчисляват мощностите на техните радиатори, която би могла да се ползва с достатъчна точност и за други марки. Аз съм ползвал нея, като ти писах, че при 75 градуса си на ръба - тоест тогава мощността на твоите радиатори е съизмерима с минималната на котела

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #622

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравей Лазар, да споделя: от 2007 г. в европейския съюз е въведена максимална температура на топлоносителя 73 градуса. За това повечето европейски производители са ограничили максималната температура, задавана от потенциометъра на уреда да бъде 75 градуса, но това не означава, че не са оставили възможност за корегиране на "Зададена стойност на макс. температура на постъпателния
    кръг на отоплението" до 85 градуса. В режим загряване на бойлер може да се задава до 90 градуса.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #623

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Да, предполагам че всички производители са оставили такава възможност, но това може да се прави само от сервиза и то в краен случай. Не знам - ти правил ли си го? Трябва да има сериозна причина за да се променят заводските настройки. Иначе е нормално да се съобразяваме с тях.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #624

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Да, налагало се е да променям настройките но съм задавал по-ниска от максимално зададената. За подово отопление може да се зададе максимална температура, колкото си желаеш (45,... 47,... 50, 51 ...). Освен това можеш да обърнеш електрониката да се ръководи по температурата на връщащата вода. Тогава електрониката изчислява по формула каква да бъде температурата на подаващата вода.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    23
    #625

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравей, Лазар! Писах ти на лични.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #626

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Видях, благодаря, отговарям!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #627

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    А на мен, защо не отговаряш ???

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #628

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    А на мен, защо не отговаряш ???
    Дамите по правило ги обслужваме с предимство, то без друго в тоя форум са 1 към 8 - трябва да ги коткаме.

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    За подово отопление може да се зададе максимална температура, колкото си желаеш (45,... 47,... 50, 51 ...).
    Това предполагам с цел застраховка - иначе и от потенциометъра може да се направи?
    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Освен това можеш да обърнеш електрониката да се ръководи по температурата на връщащата вода. Тогава електрониката изчислява по формула каква да бъде температурата на подаващата вода.
    Това също е интересно.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #629

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Свърши отоплителния сезон и ... никой не пише вече.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #630

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Инж.Нейчев, започнахте публикацията на нещо като подбрани обяснения относно отоплителните инсталации. Това е много интересно. Защо не го продължите и завършите? Ще е полезно на много хора тук.

    Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 64 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе