Страница 43 от 64 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #631

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    айде и аз да кажа за разхода, че скоро не се бях меркал. Та, отоплявам кръчма 120м2 на 3.3м- 21*, сервизни 30м2 на 2.55м- 18* от 08.00-12.00 и една стая 12м2 чат пат +топла вода, незнам колко е за топлата ама съм изхарчил 60м3 + газови котлони за кръчмата + скар понекога , та това за март 504лв

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #632

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от ror
    айде и аз да кажа за разхода, че скоро не се бях меркал. Та, отоплявам кръчма 120м2 на 3.3м- 21*, сервизни 30м2 на 2.55м- 18* от 08.00-12.00 и една стая 12м2 чат пат +топла вода, незнам колко е за топлата ама съм изхарчил 60м3 + газови котлони за кръчмата + скар понекога , та това за март 504лв
    кажи за дек, януари, фев ?

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #633

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Добър вечер и привет на всички в SETCOM.
    Изключително ми е драго да се включа и аз, въпреки че ще започна с молба за съвет пък живот и здраве и аз някому за напред да бъда полезен.
    Семеен съм със син на 1 година. Скоро се сдобихме с първото ни жилище - 4-стаен апартамент в стара тухлена кооперация на втори етаж от три с изложение изток-север-запад. Общата квадратура 84 кв.м. както следва: Спалня - 15 кв.м. /40 куб./, Детска - 14 кв.м. /36 куб/, Хол- 18 кв.м. /47 куб/, Трапезария - 15 кв.м. /39/, Баня - 2.6 кв.м. /7/, Кухня - 11 кв.м /28/, Коридор - 8 кв.м /21/.
    Насочил съм се към газифицирането от гледна точка не само на комфорта, а от гледна точка, че тук зимите са истински и този апартамент трябва да се топли, въпреки, че е възможно и да не е целията на 100 %. Да ме извиняват колегите с Климите, ама тази цел при тези зимни условия тук няма как да стане с тяхните изобретения.
    Изчетох всичко във нета, включително и тази полезна тема та за това дирекно на въпроса:
    Най-голямото ми колебание се изразява точно в избора на котел. Имам събрани вече няколко оферти и честно казано цените и самите оферти доста ме впечатляват, а имено - закупуване на алуминиеви радиатори Дювал 60 - 92 глидера - 1840 лева и остатъка от консумативи за изгаждане на водната система със по основни компоненти - термоглави 6-28 градуса механично НЕ затварящи, връщащи вентили и термостатни вентили ОЩЕ - 2100 лева с ДДС с включен труд.
    Плюс Газов Котел Laura 20/20F с БГВ в комплект с коаксиален комин - 2256 лв с ДДС като към него ли не знам има добавени още някакви гъвкави връзки 1/2, 3/4, сферични кранове, ел.магнитен вентил за Н.О. 3/4-65лв, Газсигнализация - 170лв, Регулатор на газ за цели 180 лева, манометър за газ за 50 лева и един куп скобички, фитинги, колена и т. нат. и т. нат.
    Тук първо нека някой да сподели мнение за котела - бива ли го, преки впечатления от практика?
    Радиаторите също са испански и за тях ако може впечатления? И не на последно място - това нормално ли е да ми включват и фитингите, колената, манометрите, регулаторите и тем подобни неща отделно - Те не са ли част от комплекта на котела???
    Предлагат ми котел Термомакс 9-24 кват за 1380 лева. Котел Радиант 5.5-23.5 кват - 1160 лв. Котел Мора 6-24 кват - 1636 и разбира се - Вайланд 9-24 кват - 3540 лв , и след като направих така ми предложиха и Вайланд Турбо Тек Про - 5.5 - 20 кват - за 2220 лева /стар модел различавал се само по външните капаци/, който също щял да ме захранва, като недостатък ми посочиха, че ако пусна три чешми едновремено с топла вода чак тогава ще се усети недостатъка - как мислите това дали е така???
    Посочените котли били с пълен комплект оборудване и с ДДС.
    Извинявам се за дългият пост, дано не съм дотегнал много.

    Приемам всякакви съвети, коментари и предложения - оферти, за което ще бъда много благодарен поради неясната за мен материя.

    Благодаря прадварително на всички отзовали!

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #634

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравей JKanchev и добре дошъл във форума!Надявам се тук да намериш информацията, която ти е необходима и отговорите на всичките си въпроси свързани с начинанието!Като начало - от къде си?

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #635

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Изключително ми е приятно eng.Neychev. Благодаря за топлото посрещане и същевременно и аз съм обнадежден /особено след вашето включване/, че ще разбуля тайната мистерия около моето газифициране.
    Живея в най-прекрасният Дунавски град - Русе.

    Поздрави.

    ПП. Днес ми направиха и оферта за Кондензен Юнкерс /въпреки, че съм скептично настроен поради сериозното осъкпяване и дългият период на възвръщане на инвестицията за Конденза???/ на стойност 2450 лева, плюс 125 лева, плюс 429 лв оригинален безжичен термостат със веншен датчик. Какво ще кажете за офертата и марката???

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #636

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Насочил съм се към газифицирането от гледна точка не само на комфорта, а от гледна точка, че тук зимите са истински и този апартамент трябва да се топли, въпреки, че е възможно и да не е целията на 100 %. Да ме извиняват колегите с Климите, ама тази цел при тези зимни условия тук няма как да стане с тяхните изобретения.Изчетох всичко във нета, включително и тази полезна тема та за това дирекно на въпроса:
    Най-голямото ми колебание се изразява точно в избора на котел. Имам събрани вече няколко оферти и честно казано цените и самите оферти доста ме впечатляват,
    Здравей. Отоплявам се с климатици от 10 години и мога да ти кажа че не си прав. Има УНИКАЛНО добри машини, който ще те стоплят и на полюса, НО са СКЪПИ.
    Наскоро изграждах отоплителна газова инсталация,(на може да се каже ваканционен имот) именно поради тази причина - по-ниската цена(е лятото няма охлаждане ама).
    След сериозни консултаций (най-вече тук във форума)стигнах до извода че ми трябва отоплителна газова инсталация, защото ще я използвам не повече от 10 дни в месеца. Не забравяй че на всеки 3 месеца вдигат ГАЗТА ( мам.а им).
    Не ме разбирай погрешно - аз не хваля климатиците и не оплювам газта. Просто в едното инвестираш по-малко и после плащаш повече.
    От всичко прочетено тук стигнах до извода че колкото повече радиатори сложиш толкова по-голям ще ти е комфорта и по-малка ще ти е сметката. Харесай си котел виж му минималното топлоотдаване, умножи го по 2 ако е възможно и слагай радиатори с такава мощност. Верно че ще станат много но е по-добре. Защо налиташ на алуминиевите. Има ламаринаени(панелни) стоманени и те не са лоши. даже смея да твърдя че в много страни не искат и да чуят за алуминиеви. Цената име между 2 и 3 пъти по-ниска, а топлоотдаването не е по-малко.
    Успех

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #637

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Напълно съм съгласен с теб колега emil2564.
    На този етап само събирам оферти и се уча какво е тва нещо газова инсталация и утопление. По мнение на други Благодарение на вас напредвам сравнително добре. Не съм решил на 100%, че радиаторите ще бъдат алуминиеви, напротив като че ли клоня към Стражешките, като само едно ме притеснява:
    Тази система явно ще иска донастройване след монтажа като имам предвид, че може да се наложи да се добавя отоплителна мощ - а при панелният тип това става, но много трудно с добавянето на допълнителен радиатор докато при алумина може да се прикачат ребра.

    Най-голямата ми дилема на този етап, понеже съм сигурен, че за вбъдеще ще възникнат и други е избора на Котле - като марка, като икономичност, стойност, сервизност, конвенционален или кондензен и прочие и прочие.

    Ще бъда много благодарен за съвети в тази посока.

    Поздрави

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #638

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Аз съм с Юнкерс 6-18кв. конвенционален ( монтаж + котел + много други неща- 2350лв с ДДС) Квадратурата ми е почти същата 80 кв., но е ново строителство - има си изолацийте.Не пишеш как си с изолирнето. Относно капацитета на радиаторите - слагай смело по 2-2.5 кв. стоманени в стаите и едно алуминиево 1кв. в банята . Ще получиш над 12кв. което е супер.Котела гледай да няма голям минимум че поссле сметките нама да са малки. Ако сложиш над 12кв. радиатори според мен няма да имаш нужда от добавяне на нищо повече

  11. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #639

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Да разбирам, че си доволен от Юнкерса и то от капацитета му 6-18 киловата???
    Жилището не е изолирано, но може би след малък период от време /след някоя година/ имам желание /но в момента не и финанси/ да го изолирам. Сега в момента предвиждам само ПВЦ като се надявам че тухленият зид ще помага за по-ниски сметки.

    Към момента имам нови оферти за Имергаз, но още нямам стойности - Какво ще кажете за марката?
    Ще бъда подробен веднага като получа официално офертата.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #640

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Аз съм с Еолостар 12-23кв. от Имергаз. Котелът работи вече втора зима. До сега нямам никакви оплаквания. Единствено минималната му мощност е твърде голяма според мен 11-12. Аз съм в къща и отоплявам следната площ:
    Пристройка 22м2 - Корадо панелен 2200 Н500
    пристройка баня - лира Корадо H1200 L450
    В къщата всички стаи са по 16-17м2.
    хол - Корадо панелен 2000 Н500
    детска - Корадо панелен 2400 Н500
    спалня - Корадо панелен 1800 Н500 + самоделна лира 1500 9-10 малки тръби
    кухня - панелен стар 1200 Н600 има врата към входно помещение 6-7м2 с алуминиево остъкление, което топля
    баня 6-7м2- самоделна лира 1500 3 тръби 2 цола
    Поддържам в 75% от времето 22.5-23гр. Останалото 22гр. Всичко е изолирано с 5см Стиропор.
    Считам, че котел с мощност 6-18 е идеално. Използвам сравнително големи панелни радиатори на Корадо и съм доволен от тях..

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #641

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Аз съм с Еолостар 12-23кв. от Имергаз. Котелът работи вече втора зима. До сега нямам никакви оплаквания. Единствено минималната му мощност е твърде голяма според мен 11-12.
    Hi Doc. Ами не си казал че искаш по-малка минимална мощност. Модела си работи стабилно до 7kW долна мощностна граница (при 9,3 по технологични данни) но с влошено КПД, както и всички модели които не регулират оборотите на вентилатора си спрямо мощността на горелката. По икономично ще е да си караш с номиналните мощности и да увеличиш периода за запалване след изгасване - знаеш как става.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #642

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Колеги да разбирам, че за утоплението на жилището ми от 85 кв.м. ще ми е достатъчна мощност от 6-18 киловата като имате на предвид, че котела е двуконтурен със БГВ???
    Дали ще имам проблеми със БГВ-то /при 18 киловатава горна граница/ при наличието на общо 3 чешми като две от тях са в банята???

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #643

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Колеги да разбирам, че за утоплението на жилището ми от 85 кв.м. ще ми е достатъчна мощност от 6-18 киловата като имате на предвид, че котела е двуконтурен със БГВ???
    Дали ще имам проблеми със БГВ-то /при 18 киловатава горна граница/ при наличието на общо 3 чешми като две от тях са в банята???
    Няма да имаш проблеми. Ти да не мислиш да ги ползваш тези две чешми в банята докато се къпеш? Нещо ми е странен въпроса ти.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #644

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Горещо препоръчвам котел с допълнителен водосъдържател за БГВ. Така винаги ще си има буфер от готова топла вода и при краткотрайно включване на някой кран на мивка няма да има нужда котела да се включва и изключва. Моята жена има навика само, за да си изплакне за секунда ръката и да пуска топлия кран. Така само ми се включва котела за секунди и пак спира. Също така може да помогне и при едновременно ползване на душ в баня и мивка в кухня, което затруднява доста ако е само проточната БГВ.

  18. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #645

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Няма да имаш проблеми. Ти да не мислиш да ги ползваш тези две чешми в банята докато се къпеш? Нещо ми е странен въпроса ти.

    Колега разбрал си ме почти правилно - същността на въпроса ми е дали ако аз си вземам душ и в същото време жената мие чаши в кухнята 18-те киловата ще са достатъчни за БГВ???

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Горещо препоръчвам котел с допълнителен водосъдържател за БГВ. Така винаги ще си има буфер от готова топла вода и при краткотрайно включване на някой кран на мивка няма да има нужда котела да се включва и изключва. Моята жена има навика само, за да си изплакне за секунда ръката и да пуска топлия кран. Така само ми се включва котела за секунди и пак спира. Също така може да помогне и при едновременно ползване на душ в баня и мивка в кухня, което затруднява доста ако е само проточната БГВ.
    Идеята е много добра като съдържание, но дай препоръка за такъв хубав котел, на сравнително добри средни цени с отлични качества???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 64 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе