Страница 41 от 64 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 958

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #601

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от iliana_1102
    Не мога да си дам логично обяснение как двуетажна къща по 100 кв.м. на етаж в Симеоново със същото котле с малко по-висока мощност - 30 kw плащат макс 200 лв. в най, най, най-студените месеци, а лятото за вода 15-20 лв.???
    Ами разправяй и ти че плащаш 120лв. максимум кой те спира. Тия те будалкат нещо - 200 квадрата къща в най студеното да плащат 200лв. Може ама стоят на 14-15 градуса или имат страхотна изолация, която ти нямаш. Тези 5см са нищо, а ако са изпълнени по начин който съм виждал имаш малко повече от едно нищо. Някъде на новите сгради не правят замазка и лепят изолацията на "кюфтета" без да правят термомостове между етажите. Ако и при теб е така то имаш нещо по-лошо и от замазка. Топлината вместо да се спира от изолацията бяга нагоре между нея и тухлите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    22
    #602

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    За повечето ново строителство просто нямам думи !!!!!!!!!!

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #603

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от iliana_1102
    Здравей Lazar,
    Благодаря ти за бързия отговор! Тъй като съм абсолютен лаик в тази област ще те попитам още няколко въпроса...
    Ако добавиш 20 глидера ще е по-добре - по 7 в стаите и 6 в банята, ама дали ще имаш място?
    Хидравличното балансиране става чрез притваряне на на секретните кранове на по-топлите радиатори, за да се пренасочи вода към по-далечните и по-студените. Може да стане на око по метода проба-грешка.
    За БГВ не е нормално 2 кубика на ден - колко топла вода ползвате и за какво?
    Добавено:
    пропуснах да попитам един много важен въпрос, а може би от там трябваше да започна - има ли някаква по-специална причина, поради която котелът е настроен да работи на 50°С? Защото, ако се вдигне работната температура на 60°С, котелът пак ще е в кондензен режим, но цялата радиаторна мощност ще е към 8 кВт в режим 60/45/20, а в спалните ще имате по около 1,3квт, което смятам, че е достатъчно. Така се връзват нещата и откъм топлозагуби на помещенията и откъм минимална мощност на котела. Така, че ако няма някаква сериозна причина да поддържате 50°С на водата (не мога да се сетя за такава), аз Ви препоръчвам да пробвате първо по този начин. Ако пак е студено в спалните - тогава да добавите по 5 ребра.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    5
    #604

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Причината да настроим 50 гр даже 45 гр през по-топлите дни на водата е, инструкция от техника монтирал ни котлето и доизградил инсталацията. Обясни ни според външната температура да настройваме водата в диапазон 40 - 50 гр. Дори сега се обадих в Ruvex за да кажат до колко градуса сме в икономичен режим. Отговориха до 50 , ама май можело и 55. Определено не са сигурни. Това, което предложиха е за пореден път да дойдат да видят как е настроено котлето, да не е за работа на максимална мощност и да го пренастроят на минимална. Не знам какво да правя? Да идват ли? Та това е причината да го държим до 50 гр.
    Кажи, моля те при задаване на котлето 45 гр вода за отопление и 45 гр за БГВ при работа на 6.3 квт мощност, колко квт трябва да ни е инсталацията? И при настройка на котлето за работа на мин. мощност, това ще повлияе ли на качеството на БГВ?
    Ако преизпълним мощността на инсталацията, котела би ли работил нормално при настроена му минимална мощност?
    Няма ли да бъде по-добре ако вместо ребра в едната стая поставим конвектор около 4-5 квт, а ребрата преразпределим в другата стая и банята?
    Вече съвсем се обърках.
    Относно БГВ - 4 членно семейство сме ( тоалет, пералня, съдомиална и газов котлон)?? Като пералнята,съдомиалната и котлона не са ежедневно?

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #605

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    iliana_1102, нека техника или инженера, който ти е проектирал инсталацията, или пък друг човек от Рувекс да ти извадят спецификация за тези радиатори и този конвектор, откъдето да е видно каква им е мощността при температури 40, 45, 50 и 60°С и ти сама ще си определиш с каква температура на водата да работиш, така че мощността на радиаторите да е по-висока от минималната на котела. Разбира се трябва да се има предвид и дебита, диаметър на тръбите и т.н., но първо да се уточни за радиаторите. Идеята е, че колкото по-малка е мощността на радиаторите,толкова по-гореща трябва да е водата в системата. Това, че температурата трябва да се вдигне и котелът ще излезе от кондензен режим е по-малкото зло - повечето хора са с некондензни котли и имат много по-малки сметки. Големият преразход при тебе идва от факта, че котелът дори и да работи с минимална мощност, пак му се налага да изключва по температура на водата. ако вдигнеш този праг котелът няма да изключва преди да е стоплил стаите. А техниците дали ще дойдат или не - ефект не вярвам да има, защото най-вероятно мощността на котела е ограничена още при пуска. За БГВ все още нямам идея защо е толкова голяма консумацията. Тази пералня и миялна ползват ли топла вода?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #606

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Какво може да се получава при ползване на БГВ с дебит, по-голям от възможностите на котела?
    Колкото и да увеличаваш температурата на водата, няма да достигнеш зададената а през това време котела ще работи на максимална мощност.
    Защо никой не обеснява на хората за тази особеност???

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #607

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте отново. Бих искал да попитам някой от Вас дали е чувал нещо подобно: Според хората във фирмата от която си купих котела трябва да се правят летни и зимни настройки на котела. Както казах и преди ми пренастроиха котела така, че сега макс. температура до която достига е доста по - ниска отпреди. Когато попитах защо - отговориха , че така трябва. Това било лятна настройка. Това не ми изглежда много сериозно. Вие как мислите?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #608

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Че ти и лятото ли се отопляваш - какви са тези летни настройки? А бе ти да не ги черпиш нещо като дойдат в къщата, та се натискат да идват по 2 пъти в годината?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #609

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    И на мен ми е смешно, но това е отговор от фирма оторизиран сервиз. Явно само ме мотаят, защото не знаят какво да кажат за проблема ми. Лазаре бях те помолил за мнението ти по отношение на инсталацията ми. Ето данните: спалня - 8 кв.м. - 9 глидера. Кухня - 13 кв. м. - 13 глидера. Хол - 16 кв. м. - 16 глидера. Детска - 13 кв. м. - 13 глидера. Радиаторите са алуминиеви H = 500 тип Fly.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #610

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Котелът какъв беше, извинявай?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #611

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Junkers 6-18 kW

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #612

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    А бе на ръба си, но при температура над 75°С няма проблеми. Ако добавиш още 10 ребра ще е по-добре.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #613

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Проблема е , че след т. нар. лятна настройка наложила се след недостиг на въздух, котела много трудно стига до над 65 градуса. Наистина не знам какво да направя

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #614

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Говориш за отопление, а не за БГВ, нали?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #615

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Да за отопление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 64 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 08:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 08:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 30-12-09, 00:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 01:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе