Страница 20 от 54 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 806

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #286

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте, някой може ли да сподели мнение за следния котел: Газов котел CONDENS 3000 W ZWB28-3C23S6200 Bosch конденз. Всияки мнения са ми от полза и значение. Предварително Ви благодаря.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #287

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от zhivko83
    Ако приравним броя часове при двата режима , излиза еднакъв разход , а преразхода от палене и гасене не е чак толкова голям ??? Просто пропорционалния режим ти е по - неизгоден , заради повечето часове работа .
    Искам и друго да споделя: настройката на Т на водата е 55гр, пробвал съм и на 47гр, пак достига зададените градуси от термостата, но с повече часове работа /приблизително 1,5ч/, а количеството изразходвана газ е същото, както и при 55гр. Като подчертавам, че намалям градусите на водата, а не мощноста на котела. Затова изказах мнение, че честите включвания и изключвания водят до преразход.

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #288

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Аналоговият режим, би довел до по-голяма икономия, само ако имаш инсталирана достатъчна мощност.
    И колко трябва да бъде достатъчната инсталирана мощност за този режим инж. Нейчев???

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #289

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Токата , имаш ли данни за 60 гр . Имам чувството , че разхода ще е същия ...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1299752828[/time]_________________________________________________

    Емо Чолаков каза , че зимата си отива ...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #290

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от zhivko83
    Токата , имаш ли данни за 60 гр . Имам чувството , че разхода ще е същия ...
    Не, нямам данни за 60гр. Що си мислиш, че не е така?!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #291

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Ако имаше повече данни , може би щеше да докажеш , че къщата консумира примерно 10 куб м / 24 часа . И както и да променяш съотношението температура / време , то разхода би бил еднакъв . Нали майсторите , това горе - долу ни обясняват .
    Цитат Първоначално публикувано от tokata
    Що си мислиш, че не е така?!
    В общия случай , при нас с увеличаване на температурата , се увеличава и разхода , затова питам :rolleyes:
    П.П. сега си припомних , че си с кондензен котел и при 60 гр ще излезеш от икономичен режим ...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #292

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от zhivko83
    П.П. сега си припомних , че си с кондензен котел и при 60 гр ще излезеш от икономичен режим ...
    Благодаря за информацията!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    54
    #293

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте специалисти,
    Включвам се във форума преди да съм се газифицирал, а не след това понеже не искам да добавям радиатори или да сменям котел след като съм изпитал на гърба си проектантски грешки. За това моля по отрано за съвет и дискусия. В момента се отопляваме две домакинства с един котел на твърдо гориво. Смятаме следващия отоплителен сезон да минем на газ, поради заболяване на „огняра” – баща ми. Отоплителната инсталация ще преработя тотално. Отоплявам две жилища с по 65 м2 чиста площ + една мансарда 35 м2 или общо 165 м2. Инсталираната радиаторна мощност ще бъде: (пиша ще бъде защото в момента не е точно така)
    1. За жилище 1 - 65 м2 - алуминиеви радиатори 5100w + чугунени 6400w =11200 +1800w алуминиеви за стилбище което е извън квадратурата от 65м2. Общо 13,3 KW. Жилището се обитава целодневно – пенсионери.
    2. За жилище 2 – 65 м2 – алуминиеви 1700w + чугунени 4500w + конвектор 4700w, 35м2 мансарда – алуминиеви 5200w. Общо 16,1 KW. През деня сме на работа и жилището се обитава след 17:00ч и до 07:00ч, а мансардата се ползва само в събота и неделя (и то не всяка) когато дъщерите ми, които са студентки се приберат от София.
    Тръбната разводка в жилище 1 ще бъде магистрална, с медни тръби от ф15 до ф22 или 28, а жилище 2 с колектори и ал вложка. Радиаторната мощност е изчислявана при ∆t=60, а потребността на всяко помещение средно при 65w/m3, съобразявайки се с изложението на помещението, дограмата и изолацията. Къщата има частична изолация, двете семеиства обитаваме втори и мансарден етаж, първия етаж е отопляем от други.
    Водата в системата ще бъде 90+70=160л.
    Въпроса ми е:
    1. един или два газови котела?
    2. Ако е с един котел как да се ограничи отоплението когато сме на работа, а другото жилище както опоменах се обитава целодневно ?
    3. Как ще се отрази на ефективноста на системата комбинацията от алуминиеви, чугунени радиатори и конвектор, магистрална и колекторна система?
    4. Дали да не добавя пропорционално по още няколко глидера, тъй като ∆t реално мисля че ще бъде по-близо до 50, отколкото до 60°С ?
    Надявам се „водещите” в този форум да приемат присърце моя зов за помощ и да получа компетентни съвети и напътствия. Благодаря предварително.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    1
    #294

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте на всички във форума... имам дилема с избора на двуконтурен газов котел , тъй като ще изграждам след месец парна инсталация на газ.... от многото четене стигнах до извода че трябва да е с ниска минимална мощност понеже реално апартаментът ми е 65 кв.м. Спрял съм се на газов котел Мора Сириус 5-20 кв. Какво ви е мнението за тези котли и дали е добър избора... апартамента е с изолация на външните стени и пвц- дограма... мисля да завиша броя на ребрата на радиаторите, тъй като от това което чета разбирам че е важно. Имам хол 20 кв., две спални по 12 кв.м. и кухня 12 кв. м. , 4 кв. м. баня с лира.... удачно ли е при моя вариант да си направя и подово в кухнята и коридора освен радиаторите и това ще ми се отрази ли при разхода на газ.... предварително благодаря на всички отговорили.... и друго което ме интересува е дали този котел ще ми осигурява достатъчно топла вода при къпане с тези 20 кв максимална мощност...

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #295

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    jorogm,
    1. Един котел ще работи по-ефективно (по-добре ще се натоварва)
    2. Отоплението на второто жилище може да се ограничи лесно по най-различни начини, но нека инсталатора си предложи своите решения.
    3. Ако има достатъчни кранове - не е проблем да се балансира системата
    4. Това да го реши инсталатора или проектанта

    lari_78,
    котелът не е лош, стига да има сервиз в твоя град. Подовото е хубаво нещо, стига да се изпълни по правилата с трипътен смесителен вентил и изолация под него. За БГВ не се притеснявай.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #296

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от lari_78
    Здравейте на всички във форума... имам дилема с избора на двуконтурен газов котел , тъй като ще изграждам след месец парна инсталация на газ.... от многото четене стигнах до извода че трябва да е с ниска минимална мощност понеже реално апартаментът ми е 65 кв.м. Спрял съм се на газов котел Мора Сириус 5-20 кв. Какво ви е мнението за тези котли и дали е добър избора... апартамента е с изолация на външните стени и пвц- дограма... мисля да завиша броя на ребрата на радиаторите, тъй като от това което чета разбирам че е важно. Имам хол 20 кв., две спални по 12 кв.м. и кухня 12 кв. м. , 4 кв. м. баня с лира.... удачно ли е при моя вариант да си направя и подово в кухнята и коридора освен радиаторите и това ще ми се отрази ли при разхода на газ.... предварително благодаря на всички отговорили.... и друго което ме интересува е дали този котел ще ми осигурява достатъчно топла вода при къпане с тези 20 кв максимална мощност...
    Защо си решил да си на газ за това малко жилище? В смисъл имаш ли основателна причина за това решение, защото аз виждам главно недостатъци:
    1. Скъпо ще ти излезе котела+инсталацията, за подобни пари има по-подходящи решения.
    2. Скъпо ще ти е и самото отопление, от Април се чака нов скок на цената на газта, не че в момента е евтина, ама по-скъпа ще става.
    3. Завишаването на броя на ребрата на радиаторите е добро нещо, ама при малко жилище гълта много от ценното място.
    4. За БГВ, 20кв са предостатъчни, няма да имаш проблем с водата, но ако правиш цялата схема заради водата, има пак много по-добри решения.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    54
    #297

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Lazar,
    Проектант и инсталатр ще си бъда аз. Праз далечната 1995г се доверих на проектант и сметките бяха следните: за 130 м2 (понеже все още я нямаше мансардата) сметнаха ми чугунени радиатори 10500W и котел Dakon 16KW. ВЕРВАЙМИ, умрехме от студ , а инсталатора неможел да ми изпълни разводката на тръбите от там където аз искам. Направих си сам инсталацията. На следващата година смених котела и поставих още радиатори и .... работата заспа. Невъзможната инсталация работеше перфектно. Стоплихме се. А сега от два месеца ме охажват проектант и изпълнител и преди 10 дни ме водиха в подобна на моята къща за да ми покажат „на какво са способни” – двуетажна къща, видимо по-малка от моята, инсталиран котел VISSMAN 30 KW, без стаен терморегулатор, работи 5-6 секунди, почива около 20-22 секунди, топлата вода настроена на 60°С, а връщащата се в котела вода е не 40° например, а студена!!! Пипаш тръбара и се чудиш дали не си я объркал със студената вода. На първия етаж инсталирана радиаторна мощност 8000W, а на втория 7800W. На въпроса ми защо котела е с такава голяма мощост и защо работи в такъв режим на „цък-цък” и то за по няколко секунди, неможаха да ми дадат смислен отговор. Да не говорим че не бих приел нито една тяхна заварка. За това проектанти и пишман изпълнители - до входната врата. Като направя нещо некачествено или сгреша – сърдя се на себе си. Но мисля, че със споделени мнения и съвети във форума – нещата ще станат. В събота или неделя ще ме водят други да ми показват изпълнена от тях инсталация. Впечатления - следващата седмица.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #298

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Iari_78,Мой познат преди години си направи подово но на термопомпа въздух вода, та той изчете доста материали за инсталациите- концентрация на мощтност на квадратен метър, вид настилка над инсталацията защото ламината може ида не изтегля топлина от бос крак но теракот над подовото „ дърпа” от босия крак вместо да затопля.От него знам че температурата на пода е с 1 до 2 градуса по-висока от стайната.Въобще изчисляването на подово отопление е доста по-сложно от изчисляването на отопление с радиатори в тази насока за подово отопление съм абсолютно незапознат.Относно конвекторите също съм незапознат.С една дума не съм в състояние да споделя някакъв опит по тези въпроси.
    В България газа не е по-скъп отколкото в Европа http://www.energy.eu/#Domestic нито електрическата енергия,друг е въпроса за разликата в стандарта и доходите, въпрос който отдавна трябва да е на дневен ред ноооооооо……

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    15
    #299

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    До jorogm, ако искаш решение за двузоново отопление с един газов котел пиши.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #300

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от jorogm
    инсталиран котел VISSMAN 30 KW, без стаен терморегулатор, работи 5-6 секунди, почива около 20-22 секунди, топлата вода настроена на 60°С, а връщащата се в котела вода е не 40° например, а студена!!! Пипаш тръбара и се чудиш дали не си я объркал със студената вода. На първия етаж инсталирана радиаторна мощност 8000W, а на втория 7800W.
    За да се е получило това значи са използвали тръба максимум ф16мм за изход от котела. Обаче и ти преувеличаваш малко, защото този Фисман след като изгасне в режим отопление не пали 3 мин, а не 20 сек.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 54 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 08:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 12:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 30-12-09, 00:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 01:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе