Страница 22 от 54 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 806
Like Tree3Одобрявам

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #316

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Добре дошъл на И.Игнатов, сигурен съм че ще е полезен на форума с професионални мнения и съвети

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    3
    #317

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Б
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Добре дошъл на И.Игнатов, сигурен съм че ще е полезен на форума с професионални мнения и съвети
    Благодаря за посрещането!
    Професионалните мнения и съвети са налице... просто ще помагам с каквото мога!

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    2
    #318

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте,четох доста за газовите котли,но колкото повече чета толкова по забатачено става.Имам нужда от съвет за следното:хол с кухня 29кв.м.-поставени 2бр.алуминиеви радиатора KLASS h500 с по 12 глидера,коридор 11кв.м.-5 глидера,спалня 12кв.м.-12 глидера,детска 10кв.м.-12 глидера,общо 53глидера ,баня-лира 1130/400.Разполагам с около 2800-3000лв.за котел който да има и БГВ.Ще бъда благодарен на всеки който ме насочи към каква марка котел да взема и колко киловата..Бяха ми казали за Дедитрих ,но нищо не ми говори.Благодаря предварително.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    3
    #319

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте на всички, поздравления за прекрасния форум. Тук човек може да открие много полезна информация за различни теми и проблеми Бих искала да споделя и моя проблем : искам да си прекарам гас в апартамент 100 кв , като за сега ще използвам предимно за топла вода и отопление на банята (защото ми казаха, че трябва да имам поне един радиатор или може и лира в банята), а по нататак и за отопление на целия апартамент. Направиха ни оферта за котел на VIESSMANN Vitodens 100w 26 kw комби. Не намерих много информация за този модел, така че ще са ми от полза всякакви мнения и съвети. Може би трябва да отбележа, че нямаме изолация и дограма (но се надявам в следващите няколко години и това да стане :rolleyes: ) , апартамента е на предпоследен етаж, а този под нас е неотопляем. Благодаря предварително на всички

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #320

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от rali _lv
    Здравейте на всички, поздравления за прекрасния форум. Тук човек може да открие много полезна информация за различни теми и проблеми Бих искала да споделя и моя проблем : искам да си прекарам гас в апартамент 100 кв , като за сега ще използвам предимно за топла вода и отопление на банята (защото ми казаха, че трябва да имам поне един радиатор или може и лира в банята), а по нататак и за отопление на целия апартамент. Направиха ни оферта за котел на VIESSMANN Vitodens 100w 26 kw комби. Не намерих много информация за този модел, така че ще са ми от полза всякакви мнения и съвети. Може би трябва да отбележа, че нямаме изолация и дограма (но се надявам в следващите няколко години и това да стане :rolleyes: ) , апартамента е на предпоследен етаж, а този под нас е неотопляем. Благодаря предварително на всички
    Здравей rali _lv,
    ако не е тайна - коя е фирмата направила офертата (може и на лични)? За Ловеч ли става въпрос? Това, което са ти предложили е най-безумната идея, която съм виждал досега - кондензен котел с минимална мощност 11кВт да захранва 1 лира

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    3
    #321

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравей Lazar, да за Ловеч става на въпрос , а за името на фирмата незнам и аз точно, защото не се занимавам лично аз с това, аз само ще плащам накрая Ами първо ще е само за топла вода и за лирата, но после ще правим и парно. И затова ни предлагат толква мощен котел. Този котел ще ни върши ли работа да отопляваме жилището и да нямаме грижи за БГВ ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    52
    #322

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Това е любимото на НЯКОИ от фирмите - да не се занимават с тях а накрая да се плати колкото кажат Освен да направят БГВ да минава през лирата и после в душа иначе ще е страшно неефективно с газов бойлер да се топли един радиатор. А ако не сте с подово навсякаде ще е почти безмислено да сте с кондензен. Добре правиш че пишеш тук да те ориентират преди да е станало късно.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #323

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    То хубаво ще плащаш, ама да не плачеш . Нямате нужда от котел с минимална мощност 11кВт, нямате нужда и от фирма, която иска да го пусне да работи само за една лира, пък било то и временно.
    ivelin19, стига си чернил фирмите бре, ние да не работим без фирми ? А черни овце има навсякъде.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    1
    #324

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от rali _lv
    Здравейте на всички, поздравления за прекрасния форум. Тук човек може да открие много полезна информация за различни теми и проблеми Бих искала да споделя и моя проблем : искам да си прекарам гас в апартамент 100 кв , като за сега ще използвам предимно за топла вода и отопление на банята (защото ми казаха, че трябва да имам поне един радиатор или може и лира в банята), а по нататак и за отопление на целия апартамент. Направиха ни оферта за котел на VIESSMANN Vitodens 100w 26 kw комби. Не намерих много информация за този модел, така че ще са ми от полза всякакви мнения и съвети. Може би трябва да отбележа, че нямаме изолация и дограма (но се надявам в следващите няколко години и това да стане :rolleyes: ) , апартамента е на предпоследен етаж, а този под нас е неотопляем. Благодаря предварително на всички
    Здравей rali_lv,
    Препоръчвам ти за сега да си вземеш ел. нагревател за лирата и да забравиш да я топлиш от котела. Кажи ми каква е мощността й, за да ти препоръчам нагревател. Като си направиш отоплителната инсталация ще го махнеш. Трябва да решиш каква инсталация ще правиш, ако е подово отопление или имаш място да слагаш повече глидери си вземи кондензационен котел. В противен случай - обикновен. Не взимай котел с мощност по-голяма от 24 kW. Търси и котел с по-ниска минимална мощност - например 6 kW за обикновен. Като си избереш котела, докато направиш инсталацията, го постави в режим "Лято" и така ще имаш само топла вода.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #325

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    rali _lv
    Подвели са те яко, ако наистина са ти предложили котел работещ с 1 лира.
    Единственото сериозно решение е да ти се изгради отоплителна инсталация за целия апартамент+ БГВ.
    Така и така основната инвестиция е в котела, ще доплатиш още малко но цялата инсталация ще бъде изградена наведнъж и то коректно.
    Колегите искат да ти кажат че е невъзможно котел 30 кВт да работи с една лира макар и временно.
    По добре до пускането на инсталацията да караш на ел.бойлер и ел.печка в банята( аз и сега съм с ел.печка в банята ,а съм на газ от 2009 г.!!)

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    3
    #326

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Ами няма как да направя цялата инсталация, защото сега ще правим банята и просто парите няма да стигнат за всичко Но пък искаме да пуснем сега котела, за да ползваме за БГВ , а не сега да си купувам ел. бойлер и после пък да го махам. А за лирата - от Овергас са казали, че трябва да има поне едно отплително тяло, където да циркулира водата, като котела ще е двуконтурен. Затова се спяхме на лира, така и така ще правим банята.
    А от фирмата, която ще ни слага котела, ни предложиха и друг модел: VIESSMANN Vitopent 100w 24,8 kw . Какво ще кажете за него ?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #327

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Това, което са Ви казали от Овергаз, е че за да Ви пуснат газ трябва да има поне един газов уред. Като си сложите котела, Вие ще имате газов уред, но го пуснете да работи само за БГВ, а не и за отопление на лирата - това последното е глупост. Колкото до втория котел - не, не е подходящ, но това е мое мнение, може да не го взимате предвид.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    6
    #328

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте,
    Този сезон се престрашихме и инвестирахме в газово отопление на апартамента. След като излязоха първите сметки (от февруари насам) ми е интересно какво е мнението на хората с повече опит в областта за резултатите от изпълнението. Ще опитам да дам техническите характиристики на системата, дано се разбере за какво става дума:

    - котел обикновен, двуконтурен BOSCH GAZ 3000W ZW 18-2 DH AE23
    - радиатори панелни, разпределени по следния начин:
    1. Дневна около 35 квадрата, в която има общо 3 радиатора 600х500, 900х800 и 600х1800
    2. Детска около 12 квадрата , в нея има един радиатор - 600х1400
    3. Баня - лира 700w
    4. Спалня (мансардна 185см височина) - 2 радиатора 600х700.
    Общата мощност на радиаторите е около 12 киловата при 80 градуса температура на водата.

    Апартаментът е на 2 етажа с вътрешна стълба, която добавя малко обем, но пък спалнята горе е с височина само 1.80м. Изложението е южно, дървена стъклопакетна дограма, външна изолация. Обичаме да ни е топло и поддържаме около 22 градуса температура. За февруари (първият цял месец) платихме 280 лв. В началото на март си купихме програматор, в който вече твърдо заложихме температури между 19 и 22 градуса през различни периоди от денонощието (до тогава ние изпълнявахме "програмирането" посредством температурата на водата ). За март сметката беше 260 лв.
    Държим заданието за изходяща вода на самия котел на 56-58 градуса, а програматорът е с on/off регулиране с хистерезиси -0.2 / +0.2 градуса ( включва, когато температурата падне с 0.2 градуса под заданието и изключва когато загрее до 0.2 градуса над заданието). Около 1/4 от денонощието заданието е 19 градуса, а през останалите 3/4 е от 21.5 до 22.5 градуса.

    Като цяло удобството е огромно и наистина този начин на отопление е едно ниво над другите. Въпросът ми е сметки от този порядък нормални ли са за такова жилище (общо около 75 квадрата) ?

    Благодаря




  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #329

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Интересно как ги сметна тези мощности - около 9-10кВт ти е инсталацията при 80*С, което е нормално за това жилище. Е, как е - доволен ли си?

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    6
    #330

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    За мощностите грешката е моя - по-скоро е 11-12 сумарно на радиаторите, но както и ти си казал е съвсем ОК за жилището (може да го стопля супер много дори и когато бяха големите застудявания).
    Добавих малко неща горе (без да искам бях постнал преди да допиша всичко).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 54 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе