Страница 18 от 54 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 806
Like Tree3Одобрявам

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #256

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Вижте момчета. На база наблюденията и опита ми съм установил, че най-големия проблем не е високата минимална мощност на някои котли, а основно ужасяващите топлозагуби в някои къщи и апартаменти. Тъста ми има газ живее в къща. Наблюденията ми са върху хол 16кв.м. с две външни стени без изолация с PVC дограма. Панелен радиатор с размери 1800х600 трябва да работи 10 часа с температура на водата 70гр. за да се вдигне температурата от 11градуса до 20градуса. Тоя същия радиатор ако го сложа само него в коридора на апартамента ми (60 квадрата чисто) по бързо ще ми стопли целия апартамент.
    На котела на тъст ми съм пробвал всякакви настройки, има терморегулатор модулиращ, топлят се 4 стаи и баня. Мощността на радиаторите е повече от минималната мощност на котела. Е, и? Разходът му на газ за квадратен метър е двойно по голям от моя за апартамента ми при по ниски поддържани температури при него. При мен глидерите ми са по-малко от минималната мощност на котела ми, температурата я регулирам с термоглави, а не от изнесеното управление и въпреки това имам нисък разход. Това е - вътрешен апартамент тухла. При това под мен никой не живее. Представям си какво би било ако някой ме топлеше и отдолу. За февруари имам 150 кубика при поддържана температура 24 градуса денонощно.
    VanDan ми е клиент. Написаното по горе от него е абсолютна истина особено частта с изолацията на таваните. Донякъде не мога да се съглася само с прокламираната от всички като панацея долна мощностна граница. Със сигурност проблемите на някои със голям разход няма да се решат от котел ниска мощностна граница. Топлозагубите на едно жилище са основния проблем. Не е проблема в това, че един котел ще направи 10 запалвания за 1 час вместо 2 примерно. Какво губим при тези извънредни паления - сумарно най-много 5 минутно обдухване на топлообменника със студен въздух.
    Отделно си зависи къде живее човек. Не е все едно дали си в Бургас или в Плевен. Та не може и да се обобщава какъв е нормалния разход в пари за отопление на кв.м. Много са факторите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #257

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    izchislqvaneto na broq na gliderite za otoplenie zavisi samo i edinstveno ot tova kakvo e izlojenieto, kvadraturata, izolaciqta, na koe etaj e jili6teto, broq na prozorcite i t.n. a ne ot moshnostta na kotela i vida na instalaciqta. savremennite kotli sa dostatychno inteligentni uredi za da modulirat sami rabotata si chrez vkliuchvane i izkliuchvane.dobavqneto na bezbroi mnogo glideri ne okazva syshtestveno vliqnie. i drugoto osnovno neshto koeto ne prochetoh tuk e che pri izbor na kombiniran kotel ( za otoplenie i topla voda) se vzima predvid kakyv komfort chovek tarsi po otnoshenie na bitova topla voda( kolko bani ima ,kolko iztochika na topla voda se izpolzvat ednovremenno i t.n.) a ne otoplenieto. nqma kak da se ochakva de e super ikonomichno otoplenieto pri izpolzvane na takyv kotel zastoto min moshnosti na tozi vid kotli e 7-8 kW.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #258

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Много бих искал да прочета мнението на Лазар във връзка с написаното от espace, десет запалвания на котела на час или две.Аз съм намерил категоричен отговор но ще го споделя след мнението на Лазар.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #259

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Ще го кажа още веднъж. При палене на некондензен котел се вкарва в камерата отделно газ, отделно въздух. Запалване не може да стане докато не се получи необходимата концентрация. Сместа преди достигане на концентрацията се издухва през комина. При гасене е същата работа - остатъкът неизгорели газове се издухват в атмосферата. Колкото по-често става това, толкова повече газ се изхвърля.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #260

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Сега вече знам защо е така, до сега само знаех че е така но не защото съм се родил научен а просто го прочетох.Бях казал че сложих програматор милукс, та там създателите му са заложили регулационни характеристики 15 минутни цикли ( четири паления на час) като анти-къси цикли 3 мин оф и 2 минути он ( 12 паления на час). Две мнения в една насока това за мен е солидна аргументация против честите паления.От друга страна прекалено редките паления водят до изстиване на водата в системата и може би също не е добър вариант.Може би пак златната среда е оптималното.

  7. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #261

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Принципно най-добрия вариант си е модулиращ стаен термостат, ама си е цифра. Нямаш пали-гаси.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #262

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    А бе тя цифрата се изплаща, ама ако е мощен котела, пак не може без да гасне. Важното е, че гасне след като се стопли стаята, а не да гасне 10 пъти преди да я стопли

  10. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #263

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ако са еднакви по размери радиаторите в спалните, може да ги сложиш един до друг и да ги вържеш успоредно, а в освободената стая да сложиш тип 33
    За съжаление не са еднакви, но ще сменям, пък ще търся вариант за продажба с обява.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #264

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Честит Трети Март !!!

  12. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #265

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК - ТРЕТИ МАРТ!!!
    ГОРДЕЙТЕ СЕ БЪЛГАРИ!!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #266

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ФОРУМНИЦИ !!!!!!!!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    28
    #267

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте, Честит осми март на всички жени, които се отопляват на газ!
    Ето малко информация за загубите, които се получават при включване и изключване на горелката, за кондензни и конвеционални котли, които изтеглих от сайта на Immergas.com:
    VICTRIX 26 2 I - X 24 2 I
    Chimney losses with burner off % 2.0
    Casing losses with burner on (100% Pn) (80/60°C) % 2.2
    Casing losses with burner on (P min) (80/60°C) % 0.02
    Casing losses with burner off % 0.41
    Casing losses with burner on (100% Pn) (80/60°C) % 0.5
    Casing losses with burner on (P min) (80/60°C) % 2.9
    VICTRIX X 12 2 I
    Chimney losses with burner on (100% Pn) (80/60°C) % 2.0
    Chimney losses with burner on (P min) (80/60°C) % 2.2
    Chimney losses with burner off % 0.02
    Casing losses with burner off % 0.89
    Casing losses with burner on (100% Pn) (80/60°C) % 0.3
    Casing losses with burner on (P min) (80/60°C) % 4.6

    MINI Eolo 24 3 E
    Потери тепла на корпусе при вкл/выкл. горелке % 0,80 / 0,60
    Потери тепла на камине при вкл./выкл. горелке % 5,60 / 0,06
    Тази информация със сигурност е подобна и за другите марки и модели котли, тези тук са италиански, но по нищо не се отличават от останалите. Дори щом показват тази информация, е възможно загубите при тях да са по-малки от другите модели. Вижда се, че като се сумират процентите се получават загуби към 7 %-та. При едно включване и изключване (на час примерно) един котел прави определени загуби на газ. При 7-8 включвания и изключвания на час загубата е 7-8 пъти по-голяма, защото е еднаква при всяко едно включване и изключване. Не се наемам да изчисля колко прави 7 %-та, умножено по 7-8, защото не зная дали може да се изчислява така, не е посочена базата, от която се изчислява процента. Но във всички случаи колкото по-често включва и изключва котела, толкова по-големи загуби прави. Ако загубите при включване и изключване бяха незначителни, нямаше да има толкова много участници във форума, търсещи съдействие.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #268

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от velchev
    Ако загубите при включване и изключване бяха незначителни, нямаше да има толкова много участници във форума, търсещи съдействие.
    Последното изречение много ми хареса

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #269

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    благодаря за информацията г-н velchev, признавам че на този етап не ми е ясна информацията но ще положа необходимите усилия за да вляза в час или поне ще опитам.Аз мисля че несъмнено има загуби и това е факт който трябва да се има в предвид а не да се правим че това не е така.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    15
    #270

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    До velchev, здарвей същото положение е и при ARISTON GENUS PREMIUM серията, а ако някой има данни за MOTAN MKDENS и Kombi Kompakt HR който се продава под марка TESY нека ги публикува.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 54 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе