Страница 3 от 54 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 806
Like Tree3Одобрявам

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #31

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Това имах предвид 6-20 , и от Лазар го знам .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    28
    #32

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте, благодаря Ви за отзивите относно моя проблем. Искам да добавя още нещо, за което не се бях досетил в първата си публикация във форума, после видях, че е важно. При първоначално включване на котела ми, когато радиаторите са студени, а водата в системата е 17 градуса, котела работи максимум 5-6 мин.и изключва, защото водата за това време загрява до 55-60 градуса. И при всяко следващо включване работи по-кратко и по-кратко, докато бързо достига 2 мин. Този показател, колко работи котела при първоначално включване дава добра представа, в най-чист вид, за който и да е котел, дали котела и останалата част от отоплителната инсталация са оразмерени един за друг. При мен в отоплителната система има малко количество вода, не повече от 20 литра, която бързо се загрява от котела, и горелката изключва. Котела произвежда прекалено голямо количество топлина наведнъж, дори работейки при минимална мощност, която не може толкова бързо да се разнесе по стаите.Причината е във високата минимална мощност на котела – 9,4 квт. Наистина котела не е лош, немски е(чел съм във форума, че тази марка – Wolf се произвеждат във Франция, което е много по-добре от това да се произвежда в България или Турция например, газта е опасно нещо и качеството на уредите е много важно). Но минималната му мощност е голяма за моето жилище, той може да топли 2-3 жилища като моето. Да, немски е, но е изработен за техните условия – студени и дълги зими, където минимална мощност 9-10 квт. е нормална. Сега, като разглеждам с голямо закъснение, техническите характеристики на други модели, виждам, че съществуват модели, които биха били много подходящи за мен – например Immergas имат модели –Victrix с минимална мощност 3 квт(а максималната е 23 или 26 квт), и то с БГВ, а модели без БГВ – дори 1,9 квт, защото в Италия климата е мек, нямат зима, и са си предвидили котлите за техните условия(при немските няма чак толкова ниска мин.мощност). Такива модели, с ниска мин.мощност, са много по-подходящи за българските условия, особено ако в даден момент се наложи да се отопляват само една или две стаи от жилището – тогава възможността за работа на котела при ниска минимална мощност е добре дошла. А да се наложи да се отоплява само част от жилището със сигурност ще има, дори и след години, това е инвестиция, която се прави за много години напред.
    Благодаря още веднъж за отзивите. Лошото е, че започнах за преглеждам подобни форуми след като направих парната инсталация, а не преди това. На първо време ще опитам да продам този котел, докато е нов, на 90 куб.м.газ е в момента, а ако не стане, ще му мисля.

  4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #33

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ако 24 кВт котел не може да осигури нужната ниска минимална мощност за икономична работа - има други варианти - едноконтурни котли 4-12кВт, 5-16кВт в комбинация със серпентинен бойлер и др..
    А по какъв начин се комутират двата кръга с две различни температурни настройки. Сещам се един начин, но може да има и по прост.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #34

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Едноконтурният котел има също 2 потенциометъра, както и двуконтурният. С потенциометъра за БГВ се наглася желаната температура на бойлера, а в самия бойлер се поставя датчик. Когато този датчик отчете по-ниска температура от зададената, електрониката на котела задейства трипътния вентил и котелът заработва за подгряване на бойлера до зададената температура. След достигане, трипътният вентил отново превключва и котелът започва да работи отново за отопление до достигане на зададените параметри - на температурата на водата в ОИ или на стайната температура.

  6. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #35

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Благодаря за разясненията. Тъй като не съм виждал газови котли на живо, освен на пропан-бутан ми стана интересно. Но щом това е така, то какъв трябва да си, за да вържеш бойлера като радиатор, както се оплакваха в една тема наоколо.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #36

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Какво да ти кажа - и аз се чудя - много често бойлерите се връзват така, като радиатор, без обратна връзка с котела. Преди няколко дни гледах такъв, и то з бойлер, правен по поръчка и при някой самозван майстор и облицован с поцинкована ламарина. Беше с 2 серпентини с неизвестни характеристики, като двете серпентини са една в друга. Котелът го пускат да работи за отопление, като радиаторите са спряни и котелът работи само за бойлера, но без датчик. Не се знае дали серпентината отговаря на мощността на котела*, котелът си включва и изключва много често и по цял ден, защото бързо прегрява. Луда работа. От разговорите стана ясно, че сметката му за декември е 110лв, а лятото плаща само 20лв за готвене понеже солара му топли бойлера. Това означава, че 90 лв са за подгряване на 150 л бойлер, който ползват 2 човека. Казах му, че от тези 90лв 20лв са подгряване на водата и 70лв на месец са данък за некомпетентност на инсталатора или проектанта. Ама той не иска да ме чуе и си е наумил да даде 1000лв за смяна на чугунените радиатори и стоманените тръби, щото причината за големия разход била в тях (а те не работят от няколко години )

    * Има една особеност при подвързване на газов котел към серпентинен бойлер - бойлерът трябва да е с подходяща по мощност (площ) серпентина,която да може да отдаде цялата мощност на котела

  8.  
     
  9. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #37

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar


    * Има една особеност при подвързване на газов котел към серпентинен бойлер - бойлерът трябва да е с подходяща по мощност (площ) серпентина,която да може да отдаде цялата мощност на котела
    А защо цялата мощност на котела. Няма ли възможност при подгряване на бойлера, да работи на минимална мощност. В противен случай би било трудност намирането на редови бойлер със толкова мощна серпентина.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #38

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Всъщност под "цялата мощност" не трябва да се разбира "пълната мощност". Котелът естествено си модулира, но до своята минимална каталожна мощност, която е 9 или 12 кВт примерно. От друга страна мощността на серпентината намалява с повишаване на температурата в бойлера, заради намаленото дТ и ако в първия момент серпентината е можела да отдаде 24кВт, впоследствие тя може да отдава 15, 10, 5кВт, и падайки под минималната на котела, той ще изключи от прегряване. Затова обикновен бойлер със серпентина 6кВт не може да се върже по друг начин освен като радиатор

  11. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #39

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    В предишните постове говориш за едноконтурни 4-12 и 5-16 киловатови котли. Те също ли не могат да бъдат подвързани на 6 киловатова серпентина.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #40

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Ами как да го подвържеш към 5-16, като още при 30* в бойлера и мощността на серпентината вече ще е под 5кВт и котелът пак ще прегрее?

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #41

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здраве и късмет на всички през новата година !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    28
    #42

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте отново, аз пропуснах да питам най-важното нещо, което се отнася до моя проблем. Дали един кондензен модел котел ще пасне на моята инсталация, която е вече изградена. Не разбирам нищо от отоплителни инсталации, напоследък научих някои неща по неволя. Жилището ми е 80 кв.м., тухлено, добре санирано, с три стаи, радиаторите са алуминиеви, Фокус Н 500, общо 45 ребра за трите стаи (разпределени 14/15/16). Насочих се към модел Victrix на Immergas с минимална мощност 3 квт и максимална 26 квт, с БГВ, има и модел без БГВ 3-23,6 квт, но предпочитам с БГВ. Може би има и други марки и модели с ниска минимална мощност, но поне в интернет няма информация за всичко. Цената на Victrix-а е към 2500 лв.с комина, и ме привлича с ниската си минимална мощност. Сегашния ми котел Wolf 9,4-24 квт.е 1860 лв., но кондензните модели от тази марка са над 4000 лв.с комина и не мога да се го позволя. Разбира се, първо трябва да опитам да продам Wolf-а, ще преговарям и с фирмата, която ми го постави до го подменят с друг , докато е още нов (предлагат и Immergas). Как смятате, дали ще може да се монтира при мен кондензен котел по принцип, независимо от марката?
    Благодаря предварително.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #43

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    За моженето - може, ама ще работи като обикновен, а не като кондензен. Ама тогава защо ще даваш толкова пари? Аз между другото се съмнявам дали тези 45 ребра Н500 ще ти стигнат в големите зими за това жилище, дори и с конвенционален котел

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #44

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте,
    един въпрос и от мен: в тех. характеристика на всеки котел има диаграма, мощност на котела/обороти на помпата. В моя случай мин. мощност е 6.3кВ при 1300 об/мин. Тези стойности при какво дТ са? Понеже котела може да работи с Тизх=50гр и 1300об/мин и Тизх=80гр и 1300об/мин. И в двата случая ли ще отдава 6.3кВ???

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #45

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Ако не те затруднява би ли снимал тази диаграма да я видя. Изключително ме заинтригува. Сигурен ли си, че това са обороти на помпа?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 54 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе