Страница 13 от 54 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 806
Like Tree3Одобрявам

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #181

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Абе на котлето нужен ли му е ток 220В и ако не с какво пали газта и захранва дисплея?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #182

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Нужен е да, около 150 Вт консумация - има помпа, вентилатор, електроника...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    42
    #183

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от donicety
    Поздрав за всички във форума! Преди малко се регистрирах. "Газифицирах" се края на миналия месец. Отоплявам основно 70-75 кв.м. дневно 25гр.нощтно24,5градуса ........между 7 , 7,5 и 8,5 куб.метра на денонощие ( без да отчитам коефициента на корекция за съответното време).
    Извинявам се много, без да се обиждаш.....но или си в грешка с градуси или разход. От моя скромен опит от 3 години газифициран и наблюдение на цял блок газифицирани съседи, никой няма подобен разход при температурите посочени от теб.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #184

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Дано да не е в грешка , разхода би бил перфектен .
    П.П. Налягането отново се качи за 5 дни до 1,6 бара , при стендбай !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #185

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Vladum, няма грешка от три дни засичам около 8,5 куб .метра на денонощие. Всичко си съответствува и съм готов да споделя опит макар и малък стига да не съм отегчителен за участниците във форума.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298572264[/time]_________________________________________________

    Реализирах две известни неща, първото е че топлото бяга през тавана за това на тавана сложих 5 сантиметра стиропор не че е нужно толкова но по-тънкия се огъва от лепилото и сам човек по-трудно го лепи, второто е че студеното идва от пода и за това под ламината сложих три сантиметра фибран.ако е речено свише тази година ще санирам стените отвън но в никой случай " на топки" , само "на гребен" при първия вариант смятам че ефекта е по-скоро негативен отколкото позитивен.Относно самата отоплителна инсталация приложих доста особен подход при разчета и, но е доста дълго обяснение и не искам да се натрабвам във форума.Ако искате да споделя дайте знак!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    42
    #186

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от donicety
    Vladum, няма грешка ....
    Не искам да споря....наблядавам на моя етаж 3 газомера и още 3 етажа по толкова....Знам температурите на всеки в апратамена, както и моята. За сведение, при мен: 90 кв.м. , външна изолация 10 см, 5 камерна дограма на всички прозорци с "Ка" стъкло, естествен паркет във всички стаи, вътрешна изолация от 5 см мин. вата с картон, 4 вент конвектора и лира в банята. При условие че котела мога да го ръчкам както аз си искам, такъв разход при минусови температури не съм постигал. Всеки градус над 22 е с доста висок разход над обичайното. Има и нещо друго но Лазар ще каже: всеки котел си има минимално и максимално количество газ което консумира....Сподели модела и тогава да посмятаме!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #187

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Vladum, когато управляваш котела "по вода" и го накараш да работи 24 часа на минимална мощност без да изключи като вземеш от паспорта му мощноста и капедето за съответния режим излиза ли равенство с калоричноста на изразходваните кубици газ и коефициента на корекция за денонощието? това е и вариант да провериш разходомера дали отчита вярно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    42
    #188

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Просто не мога да го накарам да работи постоянно без да изключва.....2 градуса в помещението ги вдига за 20 минути....количеството вода в цялата инсталация е не повече от 30 литра....не съм Vladum...n

  11. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #189

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Изключително съм заинтригуван от опита и постиженията ти donicety особенно след моя разход от 15 куб/м при звънчащите 19.5 градуса на денонощие за отопляема площ от 65 кв/м.
    Ще бъда благодарен за пълна обяснителна записка относно настройки както на отоплителната система така и за оптимални настройки на газовият котел /в моя случай Вайлант 20 кв/, също интригуващо е начина за засичане на разходомера, НО нещо основно ми се изплъзна и нещо не разбрах.

    И от мен добре дошъл.
    Поздрави

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #190

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Vladun , прощавай не съм имал намерение да греша името ти умишлено. Аз смятам че е от съществена важност отоплителната система не само да има равновесно състояние но и то да е при точно желана температура.Противното означава че на много хубава лека кола сме сложили много добър двигател на тир.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    42
    #191

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Пак казвам....сподели моделана котела и неговите характеристики. Там в паспорта пише минимално и максимално количесво газ което консумира. После ще продължим дебата с разхода. И на мен в момента разхода ми е перфектен...температура 24 градуса разход 20 кубика на месец ...но не работи само за топла водичка....Климатика си знае работата

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #192

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Щом не отгчавам форума ще опитам възможно най -кратко да споделя опита си до тук.Всички фирми които проучих за отоплителната система тъпкаха на едно и също място, еди колко си квадрата по еди колко си вата толкоз киловата, или еди колко си кубика по еди колко си вата толкоз киловата.в моя случай ненужни разчети тъи като аз помня през балканската война какъв електроуред отопляваше съответното помещение и преди седем години когато правих парното на въглища разставих радиатори с такива мощности при делта те 60 тъй като въглищата гравитачно без помпа достигат дори до 115 градуса целзий , но после разбрах че съсипват pex тръбите.Проблема беше че всичките фирми спираха до тук и започват този и онзи котел най и по-по-най. Аз на своя отговорност приложих по-различен подход. Приемам за достоверно експерименталния опит за нужните мощности, първия въпрос е при каква температура на водата ще работи котела, 80, 60, 50 или друга ако е подово?Аз реших 55 градуса целзий.Преизчислявам нужните глидери при входяща вода 55 изходяща 40 и стайна 25 градуса.Решавам кои помещения неминуемо ще отоплявам и кои може и да спра и в определен момент да пусна отново с кранчетата,( термоглави не сложих тъй като считам че са с прекалено груба настройка ( програматора е с точност до десета от градуса). В този момент си харесвам котел с минимална мощност равна на нужната ми мощност за помещенията които неминуемо ще отоплавам и максимална около и над всичката ми инсталирана мощност на радиаторите.Спирам за сега понеже не си виждам целия текст на писанието.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    42
    #193

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от donicety
    Щом не отгчавам ....
    За трети път питам.....какъв котел имаш?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #194

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Котела който пасна като параметри не купих тъй като исках и доставчика на газ да е и вноситер на котела тъй като ако започнем да се цакаме в сметките това ми е преимущество при съдебен спор ( още повече че и всеки производидел в сайта си и със самия котел дава спецификациите му. Направих компромисен вариант и купих Я МИ КАЖЕТЕ АКО КАЖА МАРКАТА РАЗРЕШЕНО ЛИ Е ЗА ФОРУМА ИЛИ Е НЕДОПУСТИМА РЕКЛАМА?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    42
    #195

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    ....Явно няма да разберем модела на котела който харчи около 0,4 кубика на час по твоите сметки....със здраве да си го ползваш! Ако не си обърнал внимание тук се говори с конкретни модели !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 54 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе