Страница 14 от 54 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 806
Like Tree3Одобрявам

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #196

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    RKR 18 Radiant казвам го на ваша отговорност тъй като сте доста форумници с опит
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298582400[/time]_________________________________________________

    при минимална мощност 4 киловата с които за 24 часа в равновесно състояние на системата направи ако не греша по памет 10 и нещо кубика и до 29 градуса и продължи да ги качва които после ограничих с програматора колко да харчи? Ще опитам да си изровя записките отпреди месец ако не съм ги затрил някъде.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298586158[/time]_________________________________________________

    Съжалявам не мога да намеря записките, ще видя утре ако не ме отвеят ветровете ненадейно нанякъде .Моля не се лъжете че всичко е въпрос на котел.Според мен котела и системата са едно цяло и всеки опит да се измисли нова термодинамика разтройва това цяло и надробява глупости. Резултата е издухване на газ през комина.Построяваш си системата така че котела да работи или като двигателя на кола по магистрала или като кола на градско по светофарите тоест спри тръгни газ спирачки пали гаси бензина отишъл а си на две преки.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #197

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    И аз съм за конкретика колега.
    Давай по същество, а относно притесненията ти винаги си имай едно на ум, въпроса е колко ти пука и с какво или с кого си готов да се съобразяваш. Това е моят скромен, но съществен съвет - ако ти "стиска" ДАВАЙ СМЕЛО, ако ли НЕ - и с теб ще си побъбри колко добро е това ако направиш, колко добро е онова, А като се достигне до тая моя КОНКРЕТИКА - започва се, ама то изолация, то му съседите, то качеството на газста била еди ква си и пр. пр.
    Е ай стига, че се отнесох - ако някой е открил "топлата вода" и му "Стиска" нека сподели, а не да се отнася по Български.

    Спокойна нощ г-да и тук - таме дами /дано първите са преобладаващи/.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #198

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Нещо съня ми убягна и ще се опитам да отговоря на г-н JKanchev. От един пост по-горе научавам 1-во че човека не може да накара котела да работи постоянно без да изключва. Това означава че равновесната температура на системата е над максималната допустима температура за котела. Тоест котела винаги прегрява и се изключва по защита.С една дума във всички температурни режими разсейващата мощност на радиаторите е по-малка от минималната мощност на котела.Повсеместен патологичен случай на ширещия си псевдо майсторлък на повечето фирми. Второ за 20 минути вдига стайната температура с два градуса. Аз половин градус стайна температура повишавам за повече от час със програматор милукс.( има особеност че около зададената температура изпълнява 15 минутни цикли и има поведение по-различно от обикновен термостат.. За да не допусна точно това което е описал колегата натирих всичките фирми и си изградих водната система по моите разчети.Всъщност приложих едно нещо което човечеството е нарекло наука с име „ физика” нищо повече и нищо по-малко от възможностите на средностатистически гимназист какъвто бях много отдавна. Доколкото разбрах Вие сте с Вайлант.Когато проучвах какъв котел да си харесам Вайлант бяха все с голяма минимална мощност около 10 киловата и ги игнорирах аламинутно като несъвместими с малката ми система.Нищо против самата марка , нямам никакви наблюдения в тази насока но просто несъвместимост на търсените и предлаганите параметри .поради същите причини игнорирах висман и дедитрих и не знам още колко.Това което бях харесал беше виктрикс минимална мощтност 2 максимална 12 киловата но изложих защо не го купих.

  5. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #199

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Вайланта ми е с диапозон 7-20 киловата. Отоплителната система и изпълнена със панелни радиатори /3 бр. 1800/600, 1 бр. 1600/600, 1 бр. 1200/600 и лира в баня/ - обща мощност при 75/65/20 - 14 киловата, като от изброените радиатори напълно изключен е един 1800/600 и намален от термоглава и много рядко се включва 1200/600.
    Със безжичен термостата оригинален Калорматик съм И котела изключва само при достигане на зададената температура.
    В момента е с ограничена мощност на 7 киловата /поради ниските работни градуси на който работи около 55-60 гр/ и по-препоръка на компетентен човек ограничен от потенциометъра за температурата на котела на 60 гр.- т.е. не е нагласен на макс. 75 гр. както го дадат по книгите при наличието на терморегулатор.
    И така и на МАКС Вайланта си ми ДЪНИ при минус 15 гр. външна темп. по 15-16 куб/м на денонощие при постоянна поддържаща температура от 19.5 гр за 65-70 кв/м.
    След ограничениетона темп. от потенциометъра котела работи по продължително в продължение 15-20 мин. и около 12-15 мин. почива.

    Давайте конкретни идей или хора, специалисти който да ми помогнат,че още една такава сметка като предната от 330 лева няма да преживее газовата ми инвестиция и ще я пратя ...........

    Предварително благодаря на всички отзовали се, включително и на НЕотзовали се поради несигурност, незнание, налучкване и пр.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #200

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Като гледам , това задание е точно за Лазар и другите специалисти
    Мощността при този интервал за водата ли я смяташ , на мен ми се страува че ти са малко радиаторите като мощност или къщата консумира много топлина . На пръв поглед този цикъл 20 / 15 минути работа / почивка е причината за проблемите . И нашия котел отначало така работеше , защото не малка част от радиаторите бяха намалени на минимум , след това преместихме 2 радиатора и сега почива поне 35 - 40 минути и средно 14 - 15 минути работи . Не твърдя , че сме намерили най - икономичен вариант ...

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #201

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    За отопление на газ при тези условия сметката от 330лв. е нормална. Не знам колко искате да бъде, но дори и да се дооптимизира повече от 10-15% няма как да се спести, и примерно няма да са 15 куб/денонощие, а 12 куб/денонощие, но така или иначе газ трябва да се гори за да топли. Просто без да се гори газ няма топло и няма как да иска човек с 5куб/денонощие да стопли. Това че газта е прекалено скъпа у нас е друг въпрос, а и от април по-скъпа ще става.
    Както се казва луксът струва пари.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #202

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    В момента е с ограничена мощност на 7 киловата
    При мен това "упражнение" с ограничаването на мощноста даде отрицателен ефект. При дТ=30гр имам около 6-7кВ инсталирана мощност и ограничих котела /Дедитрих, 6,3-24кВ, кондензен/ до 7-8кВ. Резултата беше +1,5куб.м разход за 24ч. След като върнах заводските настройки /около 18кВ макс. мощност/ разхода пак стана "нормален".

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #203

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    JKanchev, голяма грешка правиш с това ограничение на температурата - мисля, че съм ти го казвал, и сигурно не само аз. Когато имаш стаен термостат, котела слуша неговите заповеди с приоритет и щом не е достигната стайната температура постоянно получава заповеди за работа, но ограничнието на темпеатурата на водата го кара да спира за малко, после пак да тръгва. Не знам кой компетентен човек ти го е препоръчал, ама ти е направил мечешка услуга. tokata също се е убедил в това.

  11. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #204

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Пак да попитам нещо,както разбрахте ще се газифицирам,обаче смятам и да правя вътрешна изолация,понеже живея в къща,та въпроса ми е кое трябва да се направи първо изолацията или парното.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #205

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    JKanchev, голяма грешка правиш с това ограничение на температурата - мисля, че съм ти го казвал, и сигурно не само аз. Когато имаш стаен термостат, котела слуша неговите заповеди с приоритет и щом не е достигната стайната температура постоянно получава заповеди за работа, но ограничнието на темпеатурата на водата го кара да спира за малко, после пак да тръгва. Не знам кой компетентен човек ти го е препоръчал, ама ти е направил мечешка услуга. tokata също се е убедил в това.
    Да направя само едно уточнение: не съм ограничил котела по мощност, но по Т на водата съм го направил, понеже термостата ми не е модулиращ, а он/офф. Изх. температура на водата е 50гр, а в големите студове 55гр.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #206

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    До колкото разбрах JKanchev е направил точно такова ограничение - по температура на водата.
    tokata, дори и при немодулиращ термостат, пак трябва да се внимава с ограничаването на температурата. Ако радиаторната мощност е близо до минималната мощност на котела, то при ограничаване на работната температура на водата се намалява и отдаваната от радиаторите мощност и в един момент котелът започва да изключва, защото мощността му остава по-голяма от радиаторите. Точно за това говори вчера и donicety. При наличие на стаен термостат, независимо дали е модулиращ или не е добре температурата на водата да се зададе близка до максималната, за да може котелът да изключи чак като стопли помещението и се достигне зададената температура.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    15
    #207

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    До JKanchev, Здравей не знам какъв тип строителство ти е жилището,но ако очакванията ти са за по малък годишен разход от порядъка на 7 - 10 MW според мен ще стоиш на студено. Ако котлето ти е ограничено по мощност само по газ без анализ на свободния кислород е грешка.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #208

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Г-н, JKanchev,оформя Ви се сложна дилема понеже ще си позволя противоречие на Лазар когото уважавам без да познавам .Аз смятам че ограничаването на температурата на водата е нужно тъй като само така се вкарва котела в кондензен режим на работа, от параметрите мисля че Вашия е кондензен.Под 54 55 градуса обаче няма комфорт от работата на радиаторите, просто топлия въздух няма циркулация а се задържа на слоеве.Ограничаването на мощноста обаче изисква голямо мислене и преценка и по-добре е да се остави котела да модулира сам горенето си но ако правилно се нацели нужната горна граница нещата се припокриват и няма вреден ефект.Вижте постциркулацията на водната помпа, вредно е ако след спиране на горенето работи по-дълго от нужното и започне да вкарва студена вода в радиаторите.Дебита явно е добре нацелен щом разликата между горещата и студената вода е 10градуса.. Лично аз съм ограничил максималната мощтност до 12 киловата не че е нужно но ей така за спортна злоба за да се уверя че първоначалния ми избор на котел би бил по-удачен.Ако нямате против имам много важен за мен въпрос : при управление без програматор или термостат , при каква най-ниска температура на горещата вода котела спира да изключва по защита и може да работи 24 часа без да спре ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    42
    #209

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от donicety
    .. Лично аз съм ограничил максималната мощтност до 12 киловата не че е нужно но ей така за спортна злоба за да се уверя че първоначалния ми избор на котел би бил по-удачен
    .... Искам да знам как при това ограничение си получил посочения в твоите по-горе постове разход ....

  18. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #210

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Lazar - да правилно си ме разбрал, ограничена е температурата от котела при наличие на Калорматик и бе направено от човек точно за тази работа понеже "във високата мощност давал преразход"- това ми бе обяснено???
    И аз не съм съгласен с тази операция най-вече защото не мога да разбера поради ква причина се изтръсках ДОСТА парички за оригинален Калорматик като ще прилагаме такива прийоми??? И след като "високата мощност давала преразход" - е тя не може ли да се регулира и по правилният въпрос към "ПРАВИЛНИТЕ ХОРА" е защо не е регулирана???
    НО аз спрях да задава въпроси към "ПРАВИЛНИТЕ ХОРА" и за това ще се спасявам сам.
    Цитат Първоначално публикувано от terayon
    Ако котлето ти е ограничено по мощност само по газ без анализ на свободния кислород е грешка.
    Да прав си terayon за това което казваш, НО аз незнам и от там произлиза въпроса ми:
    При моя котел Вайлант 20 кв. ТурбоТек Плюс при намаляването на мощността, освен че намалява количеството газ, не се ли намалява и количеството кислород, т.е. не се ли намаляват и оборотите на вентилатора /примерно след като намалим под 60% от мощността на котела помпата минава на по-ниска скорост/ ???
    Ако ли НЕ какво трябва да направя - най-вероятно ГАЗ-анализ, НО от кой?, сервизния? - това по мое настояване ли трябва да стане - не го ли правят при първоначалният пуск сервизните???
    Относно ограничаването на минимум мощност го направих понеже той така и така е ограничен в температура на водата 55 гр., то при тази температура общата ми радиаторна мощ даже не достига тези 7 киловата? Е то тогава кво праим - аз ако трябва да осигуря радиаторна мощ равна на минумума на котела при темп. от 35 гр. на изх.кръг то трябва да накича стаята със радиатори дори и на тавана???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 54 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе