Страница 24 от 57 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #346

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Други години,като надхвърля 10-11 м3 и ми се виждаха много...!?!? Тази зима 14 м3,че и до 16 м3 на ден чак съм стигал !!! Студено,студено,ама...ще грабваме май сопите !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #347

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Мдааа. Днес за пореден ден тази сутрин пламъка на газовият котлон бе тъмно оранжев до чак червен.
    Как да се провери това няма идея, НО последната със сопите е най-вероятна.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #348

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Аз от няколко години го обяснявам това с разредения газ, ама никой не ми обърна внимание тук.
    Лятно време като пуснеш газов котлон например, пламъкът е добър и синкав, както трябва да е. Зимно време, същият котлон гори в повечето случаи с червеникав пламък, който обаче се разстила; ако намалиш котлона до минимум ми се е случвало дори да изгасне сам, това зимата, лятото такова нещо не е ставало.
    Идея няма какво правят и как успяват да разредят газа, не съм специалист, но определено нящо не е наред. Някой има ли идея дали КЗП може да излесдват качеството на газа?

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    4
    #349

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте , от октомври 2011 съм с газово отопление, топла вода и т.н. Котела ми е Wolf 24 kw и отоплявам около 90 кв. метра жилище.За 01 2012 сметката ми е 320 лв. а за 02 2012 ще размине 400 , Та нормално ли е това се питам аз !? Комшиите ми които са на газ ползват само топла вода заради високите сметки ( без да имат терморегулатор) Аз имам такова чудо , местя го от стая в стая , на 18 градуса го държа защото ме е страх да увелича заради още по голяма сметка .До колкото разбрах ,котела ми е настроен на мин.мощност ,като гледам температурата на водата не надвишава 40 градуса . Ами много пари за 18 градуса в стаите ми се струва , какво ще ме посъветвате !? Кой е най- добрият вариант за настройка на котела!? Имам термоглави на 2 от радиаторите ( в спалните) на другите 3 няма .
    Благодаря !

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #350

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Без да звуча твърде песиместично - ДОБРЕ ДОШЪЛ ПРИ ВИСОКИТЕ СМЕТКИ!
    Извини ме нямаше как да се сдържа . Надявам се няма да се обидиш.

    Дай повече данни. Най-вече за отоплителната инсталация. Какви мощности при максимална и минимална температури на подаващата линия. Терморегулатора оригинален ли е за модела на котела, модулиращ, ОН/ОФФ. Как работи котлето - често ли включва и изключва, работи твърде продължително и не спира ли? Ей такива нещица и накрая прочиташ последните 3-4 поста преди твоя и си обясняваш донякъде нещата. Биеш му "шалтера" като мен и имаш един бойлер за топла вода за 5-6 бона.

    Но каквото може ще помогнем - сигурен съм че говоря от името на всички колеги тук във форума.

    Хубав ден.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    22
    #351

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    малко встрани от темата но съвет:

    кой бойлер е по добър- TESY или ELDOM??

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    4
    #352

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Котела включва често за по 5-10 мин.Марката му е Wolf а на терморегулатора пише radio tybox IMMERGAS от другото хабер си нямам ; Моя майстор казва , че е нормално да плащам по толкова за тоя студ !

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #353

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Bobane
    Котела включва често за по 5-10 мин.Марката му е Wolf а на терморегулатора пише radio tybox IMMERGAS от другото хабер си нямам ; Моя майстор казва , че е нормално да плащам по толкова за тоя студ !
    Прати на твоя майстор поздрави от Лазар, за това дето за 90м2 апартамент било нормално да се плащат 400лв сметки . Като те зарибяваше такива сметки ли ти обещаваше? Да хваща учебниците и да учи топлотехника, а не само заварки на тръби. И докато не я изучи - друг обект да не поема. Нека сметне от 400м3 газ колко топлинна енергия се получава, колко енергия е необходима за покриване на топлозагубите на жилището и къде отива останалата енергия, защо не може да я впрегне? То най-лесно е да продадеш един котел и 5 радиатора, да вземеш парите и да оставиш човека да се спасява с високи сметки и на студено, защото не знаеш какво да направиш. Да окачиш един котел на стената всеки го може, но после трябва теория, трябва да са ти ясни процесите. Айде да спирам, че колкото повече пиша ми се вдигат нервите

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #354

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравей Лазаре искам да те попитам за отопление на газ с подово как се смятат серпентините?

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #355

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Както за всеки друг източник. Ако котелът е кондензен - може температурата да се зададе директно от котела и се спестява скъпа автоматика за регулиране на температурата на водата и се печели от високото КПД

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #356

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    А какви са препорачителните температури на водата?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #357

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    40-45*С

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #358

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Bobane
    Котела включва често за по 5-10 мин.Марката му е Wolf а на терморегулатора пише radio tybox IMMERGAS от другото хабер си нямам ; Моя майстор казва , че е нормално да плащам по толкова за тоя студ !
    Абе голяма ти е сметката, въпреки че, както вече писа, нямаш никаква изолация, нямаш съседи, никой не те топли оттук и оттам..
    Ако поне поддържаната температура бе 21-23°С, нямаше какво да се оплакваш. Ама 18°С си е студ, мамка му. Ми аз 18° ги поддържам почти без гориво - примерно, като мине дневния режим от 21,5-22°С(до 24:00ч), после котлето ми включва към 5-6 часа сутринта, като нощната ми настройка е 19,5°С. Това при външни температури -10°- -15°. При външни температури около нулата и малко отгоре, нощем котлето ми не бачка.
    Солидаризирам се с теб, щото моите сметки от ноември(вкл.) насам са 300, 250, 340 и за февруари очаквам около 370.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    10
    #359

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Преди няколко поста не напразно питах за вида газ, който ни подават.Това се съмнявам и аз - че калоричността на газа е различна. За 120 кв. без комшии отгоре и отдолу с изолация и ПВС ако не бях врътнал крана щях да навъртам по 20 кубика на ден. Просто спрях да ползвам газ. В "Республика Балхария Булгаристан" е така!!!!
    Скоро няма да сме от белите хора -300 евро да плащам за отопление, ама да са около 20 процента от заплатата.
    Макар и да не искам принуден съм да се топля на дърва където пък е дървената мафия!Обичам си родината , но мразя скапаната от всякъде държава!!!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    42
    #360

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте, отдавна не съм писал....чета само терзанията на потребителите. Исках само да обърна вниманието към един факт: Във всяко упътване на газов котел си пише колко консумира при минимална и максимална мощност. Следователно преварително може да се ориентирате за разхода който ще трябва да понесете!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 57 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе