Страница 23 от 57 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #331

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от grg_petrov
    Здравейте на всички !

    Минимална мощност 5милибара на дюзите, максимална 8,6милибара
    Полудях !!!Идваше ми да извадя пушката или да им прехвърля сметката до момента на техен гръб.
    Настроиха го на минимална 1милибар, ана максимална 3.8милибара.Смятам , че така вече е наормално и по поносимо.
    Моето мнение е, че нямаш достатъчна мощност.

    От къде вземахте данните за настройка на 1 милибар и 3.8 милибара? Особенно максимала ми се вижда доста ниско. По съм съгласен, че 8.6 милибара е вярното отговарящо за МАХ натоварване. Съгласен съм, че минимал от 5 милибара е твърде много и на 1 милибар би било подходящо.
    Не ангажирам никого за твърденията си по-горе - мислите ми са в резултат на моите настройки на Вайлант 6.7-20 кВт, а именно минимум при 6.7кВт - 1.4 милибара и 20 кВт - при 9.8 милибара.

    Търси там проблема.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #332

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Нещо като нищо май са настроили от Овергаз. Ти си с он-оф термостат така че колкото и градуса да зададеш от него все тая. Котела явно не си вдига мощността. Може и машината да има проблем. Честно, при наличието на тази радиаторна мощност не ми стана много ясно що толкова го скопихте този котел. Тия 3,8мбар на каква мощност отговарят. И каква е мощносттта на серпентината на бойлера. Изгубвам връзката при толкова писаници - да не ти е студен бойлера и да смуче много.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #333

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Термостата не ми е он/оф ,а е модулиращ TRZ12-2.
    А настройките на котела ги взеха от упътването му.За мин. е даден 1мб., а за макс. зададоха мощноста на системата ми при 70/50/20 , което е 12кв. в този случай.
    Най - странното е , че котела снощи сам по едно време почна да си вдига мощноста и водата стигна на 65С ,а после Терморегулатора го изключи.След това вече незнам какво е било легнах си.Но вечер Т е настроена на 22С,а беше топло в къщи. Днес от сутринта се занимавам с това , защото съм го настроил на 22Сдневна и21 нощна , а работи на 45Сна водата и подържа 20,6/20.9С.Задавам на терморегулатора 30С ,ама пак работи на Т на водата 45% и в къщи на 20,9С ???
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329481837[/time]_________________________________________________

    Бойлера показваше 40С, затворих неговия кръг, но промяна няма ?
    Немога да си обясня на какво се дължи това сам да си увеличи мощноста снощи , а сега да бачка на минимална ?При положение че на термостата му задавам много висока Т ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #334

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Аз преди да пиша че е он-оф си направих труда да му прочета инструкцията. Нищо модулиращо на виждам в този TRZ12-2. Нито може от него да променяш температурата на водите на котела, нищо. Обикновен седмичен програматор с термостат. С две батерии и реле вътре. Цък-цък.
    Виждам че FR100 и FW200 са модулиращи

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #335

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Проблема не е в терморегулатора бил той ОН/ОФФ или Модулиращ. И при дватата варианта на работа котела трябва да може да развива максимална мощност от там и максимална температура.
    Грешка според мен е от ограничаването на номинала му. Това също се отразява на разхода.
    Правил съм свои засичания - с по-голяма мощност за по-кратък времеви период е по-добре от разходна гледна точка, от колкото по-ниска мощност за повече време. Опита ми е реализирал най-положителен резултат особенно при наваксването на повече от 2-3 градуса разлика.
    Вече при поддържане на зададената температура на теория "Модулацията" трябва да е по ефективна, със най-нисък разход, НО при мен това не действа и въобще не отговаря нито на теорията нито на съветите тук във форума.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #336

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    TRZ12-2 е он/оф термостат, този котел не може да работи с модулиращ. Според мен проблема е, че нещо не иска да модулира самия котел - мяза ми да има повреда в газовия клапан, не знам - да идват пак сервиза и да го диагностицират по врема на работа каква мощност поддържа. Ако вдига 3.8мбар няма как да не стопли къщата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #337

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Вече при поддържане на зададената температура на теория "Модулацията" трябва да е по ефективна, със най-нисък разход, НО при мен това не действа и въобще не отговаря нито на теорията нито на съветите тук във форума.
    Тук във форума всеки (включително и аз) твърди (твърдях), че модулиращият термостат управлява котела по-икономично от он/офф термостат. Но... в действителност реалността може да е друга. Вече около месец съм с модулиращ термостат и имам база за сравнение (миналата зима бях с он/офф). Комфорта е 100% по-добър с модулиращия, задаваш мах.Т на котела и това е. Избягва се напасването на Т на котела според външната Т. Но след като вече желаната стайна Т е постигната, модулиращия термостат "преценява", че трябва Т на водата да е 39-42гр. и така работи 20-30мин. Вярно, че работи на мин. мощност, но си гори 0.5-0.6 куб.м/час, а радиаторите са почти студени. Това при он/офф го няма. А и модулиращия измерва с точност 0.25гр. и веднага реагира. При он/офф имаше до 1гр. разлика.
    В началото си мислех, че модулиращия термостат е по-икономичен, но сега след повече дни засичане на разхода си нещата са други.
    Не претендирам, че написаното от мен отговаря на действителността, при други колеги може да е различно, но при мен така стоят нещата.

    Може да погледнете и тази статия:
    http://www.cvtuning.nl/zo-werkt-dat/...gen/modulerend

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #338

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Яко, за възстановяване на фабричните настройки си . Разхода ако се промени то ще е заради бойлера стига да поддържаш досегашните температури. Но едва ли ще е много различен.
    Като го написах това не се шегувах, въпреки че ми стана смешно.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #339

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от tokata
    Тук във форума всеки (включително и аз) твърди (твърдях), че модулиращият термостат управлява котела по-икономично от он/офф термостат. Но... в действителност реалността може да е друга. Вече около месец съм с модулиращ термостат и имам база за сравнение (миналата зима бях с он/офф). Комфорта е 100% по-добър с модулиращия, задаваш мах.Т на котела и това е. Избягва се напасването на Т на котела според външната Т. Но след като вече желаната стайна Т е постигната, модулиращия термостат "преценява", че трябва Т на водата да е 39-42гр. и така работи 20-30мин. Вярно, че работи на мин. мощност, но си гори 0.5-0.6 куб.м/час, а радиаторите са почти студени. Това при он/офф го няма. А и модулиращия измерва с точност 0.25гр. и веднага реагира. При он/офф имаше до 1гр. разлика.
    В началото си мислех, че модулиращия термостат е по-икономичен, но сега след повече дни засичане на разхода си нещата са други.
    Не претендирам, че написаното от мен отговаря на действителността, при други колеги може да е различно, но при мен така стоят нещата.

    Може да погледнете и тази статия:
    http://www.cvtuning.nl/zo-werkt-dat/...gen/modulerend
    Така е - аз също достигнах до това мнение след дълги разсъждения върху поведението на котела на JKanchev и дори го писах в темата. Това се получава, когато котелът е принуден да работи дълго време на минимална мощност, където КПД е най-ниско. Ако котелът работи на средна мощност няма да е така. А пък за комфорта е ясно, че няма сравнения.

    JKanchev, днес си говорихме с Нейчев за твоя котел и за регулатора. Колко ли еретична би изглеждала една идея за временна замяна на скъпия регулатор с най-обикновен он/оф, само за проба?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #340

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Така е момчета , явно съм живял в заблуда за терморегулатора , ама от изписаното тук относно икономиите ми се струва че все пак съм направил правилния избор
    Извиках отново техниците от Овергаз , днес дойде само един.Обади се по телефона отново на колегата от Бош и след консултация ми намали първо помпата от 3 на 2 , температурата на водата се повиши от 45 на 52С, после я даде на 1 и Тна водата се качи на 61С.След това отново замери макс.мощност и я вдигна 4,3милибара. Котела се оправи бачка чудно.Останах втрещен как се вдихнаха градусите от 45С на 61С само с намалянето на скороста на помпата.Питах ги защо са я оставили тогава на 3 ама отговора беше нали работеше ?!?
    Сега Т на водата си достига 70С на водата без проблем и стайната Т си качва без проблем на 25С.
    В момента съм го настроил на 22дневна и 21 нощна , а утре ще монтирам термоглавите.Смятам че след това вече ще мога да дам точно инфо относно разхода.
    Първоначално след новата настройка когато техника запали котела около 3/4 мин. работи на мин. мощност 0,6 мб. , а после започна да работи на 4,3мб. това нормално ли е според вас или може да има някакъв проблем?

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #341

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    JKanchev, днес си говорихме с Нейчев за твоя котел и за регулатора. Колко ли еретична би изглеждала една идея за временна замяна на скъпия регулатор с най-обикновен он/оф, само за проба?
    Аз съм съгласен, но от къде да го намеря и как да го вържа ако не е КалорМатик?
    Ами то и със сегашният имам режим ОН/ОФФ - там си доказах по добият разход. Не знам - каква може да е разликата със друг ОН/ОФФ???

    А относно колегата от Бургас - според мен основна роля е изиграло вдигането на Номинала на 4.3 мб, НО според мен е трябвало да си го оставиш на пълният максимум от 18 кВт, защото той сега смогва, НО като дойде пак -20 гр. кво праим - пак Овъргаз???
    Според мен предишният висок разход е идвал по-скоро от високият Минимум, който си имал А не от Максимума.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    36
    #342

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    JKanchev,
    от вчера съм изпаднал в размишления и мисля че си напълно прав!
    Днес ще сложа главите , ще го наблюдавам известно време ама като че ли ще му вдигна още максимума.
    Снощи беше -5С вънка котела работи много добре ама ми се струва че при -15 може да се служи това или да започне много бавно да наваксва Т от 2/3С разлика
    Все пак ще понаблюдавам така , ще запиша разхода в този вариант, а после и в другия и ще си проличи.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #343

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Аз съм съгласен, но от къде да го намеря и как да го вържа ако не е КалорМатик?
    Ами то и със сегашният имам режим ОН/ОФФ - там си доказах по добият разход. Не знам - каква може да е разликата със друг ОН/ОФФ???

    А относно колегата от Бургас - според мен основна роля е изиграло вдигането на Номинала на 4.3 мб, НО според мен е трябвало да си го оставиш на пълният максимум от 18 кВт, защото той сега смогва, НО като дойде пак -20 гр. кво праим - пак Овъргаз???
    Според мен предишният висок разход е идвал по-скоро от високият Минимум, който си имал А не от Максимума.
    Аз имам един въпрос: от къде е закупен регулатора? Искам да разбера какъв релийс е и за кой пазар е произведен.
    Предлагам за известен период от време да изключиш регулатора и да оставиш котела да се оправя сам.

  17. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #344

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Аз имам един въпрос: от къде е закупен регулатора? Искам да разбера какъв релийс е и за кой пазар е произведен.
    Предлагам за известен период от време да изключиш регулатора и да оставиш котела да се оправя сам.
    КалорМатик 360F е закупен от Полша. Единственото, което имам като данни е софтуерната версия 2.09 и производствен №.
    Пробвал съм без регулатора, по температура на Водата разхода е същият - Много висок.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #345

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Преди години, когато беше газовата криза, имаше съмнения относно калоричността на газа от Чирен. В момента започвам да се замислям за същото!?!? Какво се случва с тая газ??? Гори а не топли?!?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 57 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе