Страница 35 от 57 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    11
    #511

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Имам въпрос. Някой знае при покупка на газов котел примерно Victrix 2 12l, с какво е окомплектован?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #512

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    С куки за окачване. При Амакс всичко е опция, и комина дори.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    11
    #513

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Интересувам се от окомплектоването на котелчето, зощото не знам какво допълнително трябва да купя. Имам си обемен бойлер със серпентина Дипломат, ОИ е изградена. Остава ми само да докарам от газомера (или както там му казват) медна тръба вътре в апартамента това ще го прави квалифициран майстор де не аз, отклонение с кран и тапа за готварска печка и да си купя котлето.
    Това дали ще ми е достатъчно като опции за оборудване на котела: Удължител Ø 60 / 100 -1 м, Коляно Ø 60/100 - 90º (тея двете, ще ми трябват за да изкарам димоотвода навън от апартамента), но май ще трябва и самия комплект комин - 1 м, задвижка за БГВ и температурна сонда за външен бойлер?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #514

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Трябва ти не квалифициран майстор а лицензирана фирма. Виж там откъдето си кой работи с Амакс. И гледай ако си купиш сам котела, да не се окаже че няма кой да ти го монтира.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    11
    #515

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Знам кой работи с Амакс и той ми предложи тоя вариант да си купя нещата и т.н. А лицензираната фирма ми предлага 24 kW котел за 60 м2 апартаментче. И то най-обикновен от типа на Еоло. А за квалифицирания майстор, тук се оказа, че повечето лицензирани фирми от където съм и аз ползват един и същ майстор за прекарване на медни или стоманени тръби за газ.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #516

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от ivaylo_y
    повечето лицензирани фирми от където съм и аз ползват един и същ майстор за прекарване на медни или стоманени тръби за газ.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #517

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ivaylo_y , не давам акъл но моето мнение което е и моя личен опит в газификацията е че на първо място и най-важно е да си осигуриш сервизната поддръжка на котела ( без значение е че може и нито веднъж да не ти се наложи), второто по важност е да си купиш котела такъв какъвто ти си решил ( и излиза с най-съответствуващи на изчисленията параметри) но и да се вслушаш в съветите на сервизния специалист.Чак на трето или четвърто място е лицензираната фирма която да изгради газовата инсталация. Няма под небето фирма която да откаже да ти вземе парите. Искрено ти желая успех понеже си от малкото хора които се замислят за отоплението когато му е времето а не насред студа и при свършен факт. И внимавай с медната тръба да е извън обсега на " среднощно ръкоприватизиране".

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    11
    #518

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Благодаря Donicety, котлето ще го купя от представител на Амакс, който предлага и сервизна поддръжка и може би е най-сериозния тук. След консултация с Лазар, тъй като сумарната мощност на панелните ми радиатори при 90/70/20 по каталог е около 9 kW (а не мисля да го карам на тая температура), и бойлера пак по книжка е 2.7 kW, стигнах до Victrix 1,9-12кW.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #519

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    На бойлера предполагам, че ел.мощност е 2.7кВт, серпентината би трябвало да е с мощност 6кВт, което е пак е малко, но с този котел може и да няма проблеми. Ако мощността на серпентината я дават 2.7кВт, това е много малко, защото след частично загряване на бойлера мощността на серпентината пада заради намаленото дТ. Ама щом бойлера е заварено положение - трябва да се пробва.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    4
    #520

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравей Лазаре, предстой ми газификация на жилището и имам нужда от съвет. Прочетох доста неща във форума, но най- добре да питам за брой радиатори, какъв газов котел/ориентирал съм се към Бош 7000/. Кой би препоръчал за Монтана за закупуване на котел и радиатори. Жилището е 75кв. метра,реално отопляемата площ е по-малка, тухла ново строителство, външно санирано, нова дограма-дневна с кухня-35кв.м./изложение запад-юг/ с коридор, спалня 13кв.м./север-запад/, спалня-14кв.м./север-изток/ и баня-4кв.м. Има изградена инсталация за парно, по точно тръби 3/4 в замазката, отклонения- ½ и с изводи на стените за радиатори с височина 600мм. Какви радиатори е по-добре да избера-алуминиеви или панелни. Благодаря предварително.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #521

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравей radi_mon,
    мога да кажа, че изборът ти на котел е добър, колкото до радиаторите - обикновено е въпрос на предпочитание на съпругата, но панелните са двойно по-евтини, а топлят малко повече . Не познавам фирми от Монтана, но в сайта на Бош са дадени някои

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    28
    #522

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте, аз смених котела, като решението за това взех повече от година преди това. Предишният ми котел беше двуконтурен конвенционален от 9,4 до 24 квт. При отопление на цялото жилище включваше за 2 мин. и изключваше, и така постоянно. Нищо не можеше да се направи, за да се реши проблема както трябва, защото на цялото ми жилище му трябват 2-3 квт. на час за отопление, а котела произвежда 9,4 квт. на час. Освен това за момента топля само две стаи (от три), значи ми трябват по-малко киловати. Смених го за Имергаз Виктрикс Х12, кондензен, едноконтурен (външно двуконтурен), от 1,9 до 12 квт. Това стана през април, зимата беше отминала вече и не можах да го изпробвам на отопление, какви сметки ще ми прави. Избрах този модел, защото от всичко, което се предлага на пазара е с най-ниска минимална мощност и защото мощността му съответства най-добре на топлинните нужди на жилището ми (съответствието между мощността на котела и на радиаторите е друга тема). Ще може да работи без прекъсване, по 24 часа на денонощие. Ще добавя и още ребра към радиаторите. Външния вид на таблото по нищо не се отличава от това на двуконтурен. Тук единствения начин за топла вода е с външен обемен бойлер със серпентина. Котела има трипътен вентил, допълнително се купува задвижка за трипътния вентил (към 100 лв. с ДДС) и температурна сонда (18лв.), която се поставя в обемния бойлер. Има изводи за БГВ, където се свързва серпентината на обемния бойлер. Първоначално изводите са затапени, може и да не се ползват, ако няма бойлер. При изстиване на водата в бойлера котела се задейства автоматично, трипътния вентил се задвижва, спира да подава горещата вода към радиаторите и я насочва към серпентината, загрява бойлера и се изключва когато водата в бойлера достигне зададената температура, като трипътния вентил отново се задвижва и връща отоплението към радиаторите. Има и летен режим, когато работи само БГВ-то. Подобно както при двуконтурен котел, но вместо към пластинчатия топлообменник горещата вода отива към серпентината на обемния бойлер. Загрява за около 40 мин. и изключва при температура на водата в бойлера 56-57° при максимална степен, поне толкова показва термометъра на бойлера, без през това време да включи и изключи нито веднъж. В летните жеги за 20-25 мин. водата е готова за къпане, през зимата сигурно ще трябва повече време. Обемния бойлер го имах инсталиран отпреди това, тогава беше вързан като радиатор към двуконтурния. Пробвал съм с двуконтурния да топля само водата в бойлера, като спра всички останали радиатори, но изключваше много бързо заради високата мин.мощност, и не беше в състояние да загрее водата. Водата от бойлера 80 литра, загрята до 56-57° е достатъчна за едно къпане. Ако БГВ-то на котела се остави включено, в един момент котела се задейства и започва да топли, водата не се е случвало да свърши и дори след разточително къпане в бойлера има вода с температура 35-40°, а само след още 10-15 мин. водата е вече към 50°. Преди да сменя котела се опасявах, че водата ще се загрява бавно, както при ел.бойлер – 70-80 мин. при 3-киловатов ел.нагревател, но се оказа по-добре, защото средната мощност на серпентината на моя хоризонтален варненски бойлер е 7 квт. , така е дадено в техническите данни на бойлера. При вертикалните варненски бойлери серпентината е със средна мощност 14 квт., също така ако серпентината е медна, е по-мощна. Така че загряването би могло да става и за по-малко от 40 мин. при инсталиран обемен бойлер с по-мощна серпентина. Много по-добре е от ел.бойлер. Е, не е като при двуконтурния, където топлата вода тръгва почти веднага и това удобство е незаменимо, в краен случай има газови проточни бойлери, или двуконтурни котли с ниска мин. мощност 3 квт Виктрикс Х26 например. И двата начина имат предимства и недостатъци. Недостатък има с това, че ако сутринта например ми трябват 5-10 литра вода да се измия, трябва да затопля всичките 80 литра до 35° поне, което става за десетина мин. работа на котела, и до вечерта, като се върна от работа водата е поизстинала малко. Така е обаче и при всички обемни бойлери, независимо как се загряват – с газ, ток, на твърдо гориво, неизползваната топла вода постепенно изстива и това са топлинни загуби. Но пък с обемен бойлер е много по-удобно за мивки, ако кухнята се използва активно. При ползване за мивки двуконтурния непрекъснато включва и изключва, при всяко пускане и спиране на водата, което не е добре, а когато отоплението не работи, първо изтичат няколко литра вода, докато загрее топлообменниците и докато започне да тече топла вода. При избора на котела се водих от отоплението, тъй като то е по-големия разход.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    11
    #523

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Благодаря за информацията Velchev. Аз също ще преминавам на газ, като до сега бях на котле с твърдо гориво и бойлер Дипломат със серпентина-вертикален. Също съм се ориентирал към този модел на Имергаз, но ми предложиха и друг модел 3-12 квт. BAXI, почти същия като Victrix-a, но цената му е доста по-ниска. Та все още обмислям.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341162986[/time]_________________________________________________

    Лазаре, имам въпрос. Имаш ли някакви впечатления от тоя модел газов котел Baxi Luna Duo Tec 1.12? Ще съм ти много благодарен.

  17. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #524

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Поздравявам колегата Велчев.

    Аз също обмислям сериозно същото начинание, понеже моят Вайлант 6.7-20 кВ явно ми идва множко след като тази зима ми изпраска 20 куб/ден, а през преходните сезони "цъка" сериозно в какъвто и режим да е.

    Ще се радвам да споделяш все повече практически мнения след тази промяна. Можеш да започнеш със икономическите показатели за тази промяна.

    Поздрави.

  18. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #525

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    А писано ли е по въпроса, при малки нужди (примерно топлиш една стая), обемния да се ползва като буфер, че не открих.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 57 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе