Страница 37 от 57 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #541

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    От къде си legalbg? Това, което описваш с работата на помпата е нормално. Не е нормален пискливия звук. Не е нормално и котела да прави опит за работа при отваряне на кран за студена вода (това се нарича "паразитно включване за БГВ"). Имаш ли оставен ел.бойлер?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    49
    #542

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    От София съм. Живея и работя близо до офиса на Вайлант на бул.Цар орис ІІІ. Нямам никакъв оставен бойлер. Особеност е, че налягането на водата в блока е относително слабо, поради което от 1 месец има монтирана хидрофорна помпа (без резервоар) направо вързана към водопровода. При отваряне на студения кран, често се задейства и помпата и набива по-силно налягане. Не знам дали това има някакво решаващо значение. Живея в апартамента и ползвам газовия котел от 2 месеца. В началото това пискане го нямаше. Появи се преди около 2 седмици. Може би се появи след монтирането на хидрофора. Работата на тая хидрофорна помпа също не ми харесва, защото според мен работи в режим цък-цък......Нещо не е наред и при нея.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #543

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ами да, със сигурност е е от тази помпа - сработвайки, тя създава движение във водопровода и задейства датчика за поток, котелът се лъже, че има заявка за топла вода, пали, заработва и помпата му, за да завърти вода през вторичния топлообменник и така всичко е нормално, освен писукането, както каза eng.Neychev . Трябва да се вземат мерки и за това паразитно включване - да се постави хидрофорен съд към помпата, но може да се опита и с малко игра с крановете, възвратен клапан и т.н.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    49
    #544

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    При включване на помпата на котела тя само върти без да се пали горелката. Мога да пробвам да изключа помпата на блока и да видя дали котела ще продължи да прави този писукащ звук.
    Хидрофорен съд на помпата на блока има монтиран, но не гарантирам че е обезвъздушен в момента.
    Възвратния клапан се монтираше на входящата вода, нали?
    Съжалявам за лаишките въпроси, но искам да се ориентирам и разбира се, че няма да го правя аз, а някой знаещ и можещ.

    П.п. Две страници по-напред прочетох въпросите на jorogm и отговорите на неговите въпроси. Същият случай като моя.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    49
    #545

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Колко бара трябва да е максималното работно налягане на възвратния клапан?

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #546

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от legalbg
    максималното работно налягане на възвратния клапан?
    Що за израз е това, че не го разбрах? Какво трябва да означава?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    49
    #547

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ето тук.
    Най-вероятно няма особено значение.

    Да докладвам за посещението вчера от техник на Вайлант. Преди това бях намалил спирателния кран и включването на помпата беше изчезнало, но това за сметка на дебита, заради което се налагаше по устойчиво решение на проблема.

    Във връзка с паразитното включване на помпата за БГВ се направи една настройка на параметър d.88 от стойност 0 на 1. Сега нямам ядове с паразитно включване при ползване на консуматор на студена вода, но топлата тръгва с 2 секунди закъснение (не ми пречи). Специални благодарности за оказаната помощ на колегата chavdarhr.

    Относно писукането на помпата при изключване - имам въздух по тръбите. Имам 4 излаза "на тапа", в помещения, които сега не се ползват по предназначението им и според него най-вероятно в тези разклонения се е събрал въздух, когато сме сваляли радиаторите заради боядисването. Дори и в момента имам 3 радиатора и 1 лира, които въобще не са пълни с вода. Ако бяхме в отоплителен сезон, котелът щеше да се обезвъздуши сам, но сега този въздух си писука през помпата. Предложеното от техника решение е да се монтират смесители, за да изгоним въздуха или със спирателни кранове да изключим онези разклонения, които няма да се ползват. Второто решение, със спирателни кранове, е по-функционално за мен, тъй като 2 от разклоненията никога няма да се ползват и ще си останат затапени, а на другите 2 разклонения ми е по-удобно да монтирам кран.

    Има те ли някакви препоръки за обезвъздушаването?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #548

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от legalbg
    Ето тук.
    Най-вероятно няма особено значение.
    Да, това означава, че корпусът и останалите части издържат на налягане в системата, колкото е означено. Това няма значение в нашия случай.
    Аз също благодаря на chavdarhr, че се е включил. Той е много добър сервизен инженер и може да е много полезен. Въпреки че вече е на друга работа не престава да помага.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    49
    #549

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Звукът от въздуха се премести от помпата в най-близкия до котела радиатор. Очевидно обезвъздушаването ще стане в началото на отоплителния сезон, ако дотогава въздухът не излезе през автоматичните обезвъздушители на радиатора.
    Очевидно това не е някакъв дразнещ проблем и не може да е причина за потенциална авария, затова спирам да пълня темата.
    Благодаря на всички, които се включиха и помогнаха с каквото могат!!! Това му е хубавото на форума.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    2
    #550

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Моля някой да ми даде информация за газовите котли от адреса http://www.pestimenergia.bg/shop/cat...omponenti.html . Интересува ме например отопляват ли добре апартамент 80 кв. м с пропан-бутан и какъв е разходът на газ за това. Искам да направя сравнение с отопление на еленергия. Благодаря предварително.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #551

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    За отопляване го отопляват без проблем. По отношение на сравнението ток-пропанбутан то ценово е в полза на тока и то благодарение на нощната енергия. Иначе дневна ел.енергия е почти равна като стойност на пропан-бутана в лв./kWh.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #552

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Спешно ми трябва съвет за котел!!!

    Жилище около 60м2 с около 8м. радиатори.
    Въпросът ми е, моделът Ariston Clas Premium 24kW подходящ ли е или не е необходимо за толкова малко жилище и радиатори да се монтира кондензационен котел? Има ли опасност този котел да не работи в норми/коректно или както трябва (нямам никаква идея от жилищни газови инсталации!)? Другия вариант е конвенционален котел с 8,3kW минимална мощност. Кой от двата би работил по-добре и икономично?

    Благодаря Ви предварително!

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    2
    #553

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Благодаря, espace.
    А как стои въпросът с метан?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #554

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    gnf, 60 кв. м. и 8 куб. м. минимален разход, ми звучат като пълна лудост, без значение какъв тип е котела.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #555

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Посочения кондензационен Аристон подходящ ли е за тази квадратура и радиатори?! Ще бъде ли икономичен спрямо конвенционален котел?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 57 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе