Страница 140 от 166 ПърваПърва ... 90130138139140141142150 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,086 до 2,100 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2086

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    С 14 kW ще е в зависимост от мощността на серпентината ;-)

    Sent from my D5803 using SetCombG Forums mobile app

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    11
    #2087

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Да , източен до край, за един час е загрял. Като съм дал термостата на макс, но и аз и жената и двете ни деца сме си "жабоци" Аз лично си го източвам 80литров .

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2088

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Теси имат бойлери (такива над 100 л. със серпентина 18 kW), които по спецификация загряват доста по-бързо от 1 час. Погледни на сайта им за повече инфо.


    http://www.tesy.com/bg/products/elek...ys_serpentina/
    Този пост е редактиран от pepitoff; 25-03-17 в 21:16.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2089

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте отново.Нямаше ме няколко дена(пътувах),а и на никой не се сърдя.Имах време да по- прочета предните постове и то доста назад.Намерих доста неща,като таблиците на eng.Neychev от пост #240.Също и на legaltk таблицата от пост #242.Има и доста обяснение и по моите по предни питания за ППР със стъклофибърна вложка, за Ф-то на тръбата тръгваща от котела до колекторите обяснено от Lazar и т.н. Продължавам да чета ,но така и не намерих до сега конкретен отговор на моя въпрос:ПРАВИЛНО ли е ,че ППР със стъклофибърна вложка за нискотемпературна инсталация не е желателно да се закопава в стена било то или в под.Ако някой може да ми обясни ,моля.Мога ако не му се пише дори мога и по тел. да ми обястни.Благодаря предварително

    - - - - - - - - - -

    P.S.-И по моментната тема във връзка за Tеси компанията,защо сегашните им реклами включват всякакви видове бойлери,конвектори и т.н.,а най-скъпата им техника КОТЛИ -НЕ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #2090

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от ЗЕВС Виж публикацията
    И по моментната тема във връзка за Tеси компанията,защо сегашните им реклами включват всякакви видове бойлери,конвектори и т.н.,а най-скъпата им техника КОТЛИ -НЕ?
    Защото се отказаха от бизнеса с газовите котли. Вече не се предлагат

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2091

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ястно, един от вариантите за котел на доста хора отпада явно.Който взел ,взел.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2092

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от ЗЕВС Виж публикацията
    Продължавам да чета ,но така и не намерих до сега конкретен отговор на моя въпрос:ПРАВИЛНО ли е ,че ППР със стъклофибърна вложка за нискотемпературна инсталация не е желателно да се закопава в стена било то или в под.
    Няма такова нещо, не знам къде си го срещнал. От 10 години насам това е основната тръба с която работя и няма никакви проблеми. Независимо дали открити или вкопани са тръбите. Не мога да се сетя една логична причина да не се вкопават

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    11
    #2093

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Добро утро. Идва ред на следващия ми въпрос. От изброените пет радиатора които ще монтирам, четири са в "една линия" как е по удачно, да са на един кръг, като ще почна с ф20 бяла тръба за вход и изход и ще отбивам към всеки радиатор с ф16. или да ги разделя на два кръга по два радиатора като ползвам само ф16 ?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #2094

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    За колегата с желание за "немски" котел. В тази област, за разлика от наложените стереотипи, италианските фирми също са на много добро ниво. Специално Имергаз са фирма с дълги традиции в този бранш. Аз четох навремето доста по този въпрос. Моят котел от тази марка вече е на 8г. и имаше само един дребен проблем - ледено парченце в една мека прозрачна тръбичка. Беше ледена виелица навън. Оправихме го за минути с моя майстор, който им разбира много, а и е много точен. За мен двуконтурните модели Имергаз Виктрикс са първи избор на пазара за двуконтурни модели. 3KW минимална, фирмено стайно управление на добра цена.
    По отношение системата, там майсторите да пишат. Моето лично мнение е да тръгва с по-голяма тръба и на един и на два кръга.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2095

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от joro Georgiev Виж публикацията
    Добро утро. Идва ред на следващия ми въпрос. От изброените пет радиатора които ще монтирам, четири са в "една линия" как е по удачно, да са на един кръг, като ще почна с ф20 бяла тръба за вход и изход и ще отбивам към всеки радиатор с ф16. или да ги разделя на два кръга по два радиатора като ползвам само ф16 ?
    Виж сега, има хора проектанти, които с години го учат това, после си купуват скъпи софтуери и цял живот работят само това, правят точно такива изчисления - какви диаметри тръби да се монтират във всеки един участък. Аз не бих се наел да дам категоричен отговор на твоя въпрос без да имам тези изчисления, но от скромния си опит бих отхвърлил и двата варианта, които предлагаш, защото съм почти сигурен, че последните 1-2 радиатора ще останат недохранени. Бих тръгнал с тръба ф25-26 от котела до втория радиатор, после ф20 и накрая ф16. Ако е на 2 клона по 2 радиатора - пак така - ф20 до първия и после ф16 до втория

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    11
    #2096

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    VanDan не искам да отхвърлям и други "народности" на котли и потърсих характеристики на имергаз виктрих, но това което открих за модел: Технически данни на Victrix 24 kWВходяща максимална мощност kcal/h (kW) 23219 (27.0)Входяща минимална мощност kcal/h (kW) 4328 (5,0)Изходяща максимална мощност kcal/h (kW) 23337 (26,0)Изходяща минимална мощност kcal/h (kW) 4042 (4,7).
    Не откривам двуконтурен модел с мин 3кв.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2097

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от joro Georgiev Виж публикацията
    VanDan не искам да отхвърлям и други "народности" на котли и потърсих характеристики на имергаз виктрих, но това което открих за модел: Технически данни на Victrix 24 kWВходяща максимална мощност kcal/h (kW) 23219 (27.0)Входяща минимална мощност kcal/h (kW) 4328 (5,0)Изходяща максимална мощност kcal/h (kW) 23337 (26,0)Изходяща минимална мощност kcal/h (kW) 4042 (4,7).
    Не откривам двуконтурен модел с мин 3кв.
    Victrix 24 TT 2 ErP двуконтурен
    Victrix 20 X TT 2 ErP едноконтурен

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    11
    #2098

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря pepitoff.
    pepitoff одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #2099

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от frik Виж публикацията
    Ами аз го имам този Victrix 24 TT Erp 2 и съм доволен. Не мисля че модела на Бош е по-добър. Ако те интересува нещо конкретно питай.
    Цитат Първоначално публикувано от frik Виж публикацията
    От разход разбира се. Цената също беше малко по-ниска от на Бош-а. От както е сложен нямам грижи с него. Освен това има по широк диапазон на мощност от модела на Бош.

    VICTRIX 24 TT 2 ErP -
    модулация на мощността от 3,0 до 20,5 kW двуконтурен с проточно БГВ
    VICTRIX 12 X TT 2 ErP - модулационен диапазон на мощността от 1,8 до 12 kW едноконтурен
    БОШ, Вайлънт също са добри. От Бош в последно време покрай промоцията, няколко човека във форума имат монтирани и са доволни.
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-03-17 в 10:55.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2100

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Lazar -е,БЛАГОДАРЯ за отговора.Вече със сигурност 100% ще са ППР със стъклофибърна вложка .Дали ще са вкопани още се колебая поради възможни течове от спойките в бъдеще,но ще си преценя. Както споменах по рано,живея в Добрич,а от твоя профил виждам ,че си от Варна.Мисълта ми е можеш ли да ме насочиш към xopa пpoeĸтaнти от моя град ,които да ми напpaвят тoчнo тaĸивa изчиcлeния - ĸaĸви диaмeтpи тpъби дa ce мoнтиpaт във вceĸи eдин yчacтъĸ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе