Страница 138 от 166 ПърваПърва ... 88128136137138139140148 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,056 до 2,070 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #2056

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Както казах, НЕ ИСАМ ДА СЕ КАРАМ С НИКОГО, нито да прекрачвам добрия тон, за разлика от ЛАЗАР. Извинявам се, че накърних егото ти, Лазаре. Да на пелети съм и НЕ, нямам бойлер вързан като радиатор! Опитах се да помогна на човека, което ти не направи. Забележка никой не направи, освен ти и то не по най-коректния начин.
    За пореден път казвам, че форума е място за споделяне на мнения и търсене на безкористна помощ.
    Не ти прави чест подобно държане, дори и да си модератор на форума!

    P.S. Лазаре, не съм се обидил и не съм си позволявал да те обиждам! Можеш просто да ме поправиш, ако греша.
    А колко по-просто беше да напишеш - извинявай Лазаре, не съм специалист и се предоверих на думите на местен търговец.
    Защото макар и безкористна, помощта във форумите трябва да е и компетентна.
    С пожелание за лек и успешен ден!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2057

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    ОК. Извинявай, лазаре - предоверих се на местния бакалия, който между другото е и доставчик, инсталатор и проектант на газови инсталации в нашето село...
    А защо ли се извинявам, след като не аз обиждам?!?!
    Този пост е редактиран от pepitoff; 22-03-17 в 09:12.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #2058

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Давайте го по-полека. Някой написал нещо, другия тръгва да му отговаря и се почват някакви безсмислени диалози и спорове.
    pepitoff одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2059

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря pepitoff ,за тази идея,не бях се сетил за този вариант

    - - - - - - - - - -

    Добре ,какво излезе Аз питам ,а Вие се карате .....големи хора сме мисля.Ако може Lazar по подробно за бойлера да каже дали може или не може разтоянието да е по-голямо от 5 м. и защо ,ще съм му благодарен.Също бих желал мнение кой и какъв кондензен котел е по удачен в моя случай (не говоря за марка котел или kw),a кой вид да е кондензния котел -с бойлер за БТВ или без -директно от котела да е.
    pepitoff одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #2060

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Давайте го по-полека. Някой написал нещо, другия тръгва да му отговаря и се почват някакви безсмислени диалози и спорове.
    Напълно подкрепям VanDan, доста се разводни форума последните месеци...,за персонални въпроси и диалози си има "лични съобщения"
    - дори си мисля, че не е излишно някой модератор /например ЛАЗАР/ да разчисти постовете в които липсва информация по ТЕМАТА!..

    ..по отношение на въпросния бойлер... ако трябва да е близо до нещо... то това е банята
    /моят е на 10-12м от котела в съседно помещение под банята/

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2061

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ами добре JordanSотговори тогава по темата "Газов котел-Избор и Цени" кой вариант според теб е по правилен и защо естествено?( биx жeлaл мнeниe ĸoй и ĸaĸъв ĸoндeнзeн ĸoтeл e пo yдaчeн в мoя cлyчaй (нe гoвopя зa мapĸa ĸoтeл или kw),а ĸoй вид дa e ĸoндeнзния ĸoтeл -c бoйлep зa БTB или бeз -диpeĸтнo oт ĸoтeлa дa e)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2062

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от ЗЕВС Виж публикацията
    Ами добре JordanSотговори тогава по темата "Газов котел-Избор и Цени" кой вариант според теб е по правилен и защо естествено?( биx жeлaл мнeниe ĸoй и ĸaĸъв ĸoндeнзeн ĸoтeл e пo yдaчeн в мoя cлyчaй (нe гoвopя зa мapĸa ĸoтeл или kw),а ĸoй вид дa e ĸoндeнзния ĸoтeл -c бoйлep зa БTB или бeз -диpeĸтнo oт ĸoтeлa дa e)
    Някой беше ми отговорил на мен за същото питане. Върни 1-2 страници назад и прочети. Въпрос на личен избор е.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2063

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    ОК,мерси.

  11. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #2064

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от ЗЕВС Виж публикацията
    Ами добре JordanSотговори тогава по темата "Газов котел-Избор и Цени" кой вариант според теб е по правилен и защо естествено?( биx жeлaл мнeниe ĸoй и ĸaĸъв ĸoндeнзeн ĸoтeл e пo yдaчeн в мoя cлyчaй (нe гoвopя зa мapĸa ĸoтeл или kw),а ĸoй вид дa e ĸoндeнзния ĸoтeл -c бoйлep зa БTB или бeз -диpeĸтнo oт ĸoтeлa дa e)
    Ако питаш дали котела да е едноконтурен /с бойлер за БГВ/ или двуконтурен /БГВ на проточен принцип/,отговорът е - едноконтурен, ако има къде да монтираш бойлера.
    Lazar и JordanS харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2065

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ами ако както Lazar спомена ,че няма значение разтоянието ,мисля че тогава бойлерът ще е в коридорчето в банята.Какво е предимството на едноконтурният спрямо другият legaltk?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #2066

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Колега, има няколко поста с размисли върху едно- дву- контурен котел само в последните 30-40-на поста. А преди това са 10 пъти по толкова.
    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Двуконтурния котел не може да има ниска максимална мощност защото за да загрява вода проточно от 5* до 60* и 8-9л/мин примерно, е необходимо да бъде поне 20-24КВата. Това че е поне толкова мощен определя, че минималната му мощност е поне 3КВата.
    Докато едноконтурните могат да имат диапазони 1-14КВата примерно и бойлера е този който обира нуждата от големи количества топла вода на момента.
    При отоплението, освен в крайните случаи на външна -20* и вътрешна 20* при които едно изолирано 100м2 жилище харчи под 13КВата (50Вт/м3), нуждата от мощност е далеч под максималната за котела.
    Реално колко едноконтурния ще пести като пари не мисля, че можем да кажем. Опита показва, че хората с по-малки котли са по-доволни от сметките си.
    Цифрите на книжките казват че новите БОШ-ове са по-ефективни при минимум отколкото при номинална мощност и може би са оптимизирани тъкмо за това, че максималните мощности се изпозлват много рядко при една сравнително интелигентна система.
    Предимство на двуконтурния е, че не се слага бойлер който в малък апартамент си заема едно солидно място особено когато се слага вертикален което е по-правилното.
    Моя опит с едноконтурните не е положителен защото проклетията изчакваше прекалено много да се охлади водата в бойлера за да я дозагрее и къпането имаше моменти когат тече хладка а ти се вътиш под душа чакайки котела да донагрее бойлера за та текне нормално топла вода.
    Е подобни проблеми предполагам се отстраняват с подходящ по размер бойлер и термосмесител за баня. Аз тогава бях под наем и си казах повече така не и сега имам двуконтурен.
    но доста хора тук са доволни от поведението на топлата вода при едноконтурни котли така че могат да дадат положителни отзиви препдолагам.
    При двуконтурния пък чакаш докато тръгне топла вода защото котела не тръгва веднага на максимална мощност.
    Друга особеност е, че при наличие на две бани мощността на двуконтурния котел не е достатъчна за да поеме капацитета на двете бани и тогава се препоръчва едноконтурен с бойлер. (това е условно, аз съм с две бани и при едновременно ползване просто намалява налягането/дебита зашото и двете бани са с термосмесители) така, че не е като да не става съвсем.
    и с две думи май излезе, че двуконтурния само пести място.
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Големината на жилището няма общо конкретно с вида едноконтурен или двуконтурен. Единият грее топла вода проточно, а другия трябва да е с бойлер. Големината на жилището или по-скоро нужната радиаторна мощност е свързана с мощността на котела за отопление. Преди повечето котли бяха предимно двуконтурни с мощност 11-23КW. Сега има двуконтурни и с ниска минимална 3КW. Аз не харесвам в моя двуконтурен, че при всяко врътване на кран за топла вода в кухнята или банята, дори и за секунди котела се включва. Жената като прави нещо в кухнята много често се случва десетки пъти в рамките на минути. И котела само тръгни-спри и бум-дрън от постоянното пускане и спиране на крана. Топла вода при 23КW може само от един кран да се ползва. Ако някой се къпе, в кухнята няма възможност. Но бгв-то е твърде маловажна част за мен лично. Важно е да се отоплявате комфортно с колкото се може по-ниски сметки.
    Основна роля в това играе изолацията, достатъчно радиатори като нужна мощност, съобразен с тях котел, стаен терморегулатор. И цената на природния газ. Поддържаните температури също влияят на сметките. Всеки градус нагоре се отразява, особено при лоша изолация. Но ако ще моржувате по-добре на климатици. Поне като ще плащаме да седим на топло.
    Аз се отказвам да пиша едно и също през ден, защото някой не иска да разгърне 2-3 теми назад и да си направи труда да почете. От пост 2001 до пост 2018 с питане на Зевс се обсъжда за пореден път едно- дву-контурен модел.
    И по-добре Имергаз, Бош или Вайлънт отколкото Бакси...
    В тази област няма нещо ново, което да се появява през няколко месеца. Не е като ТВ или климатици с нови модели всяка година. Изчерпали сме почти всичко, което може да се каже от потребителска гледна точка. Поне по отношение на основните въпроси. Повечко радиаторна мощност, котли с ниска минимална мощност, стайно управление. Вече специфични технически подробности за системите - примерно тръби - видове цени, техника на работа, начини на изпълнение и конкретни подробности за всеки индивидуален случай няма как да стане по мое лично мнение. Поне в този форум. Има си фирми за тази цел.
    Този пост е редактиран от VanDan; 22-03-17 в 13:42.
    Lazar и JordanS харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2067

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    От #2001 до #2018 пост мерси VanDan.Аз повечето съм го изчел,затова не бях се и регистрирал ,но след допитване до двама специалисти от различни фирми в моя град (които ги познавам) ми предложиха различни решения и проекти на отоплителната инсталация преди няколко дни--споменато 2-3 страници по назад от мен. Затова и реших да потърся още мнения ,а къде по добре от тук. Съжелявам ,че повтаряте едно и също ,но ако не бях писал тук например "повтарящия въпрос" нямаше да разбера ,че мога да отдалеча колекторите от котела и от там да започнат връзките за радиаторите и др. подробности за което съм благодарен.Това и от двамата ми познати от различните фирми не ми беше предложено като решение.Аз съм от типа хора който приемат всякаква помощ и препоръка.Обичам да се допитам до повече мнения,да си направя сам съпоставка и да избера най-правилното решение за мен.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #2068

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    В посочените постове, точно е коментирано по въпроса ти. Защо е зададен преди малко този въпрос тогава?
    Цитат Първоначално публикувано от ЗЕВС Виж публикацията
    ...Какво е предимството на едноконтурният спрямо другият legaltk?
    След като си питал същото малко преди това:
    Цитат Първоначално публикувано от ЗЕВС Виж публикацията
    ...биx жeлaл мнeниe ĸoй и ĸaĸъв ĸoндeнзeн ĸoтeл e пo yдaчeн в мoя cлyчaй (нe гoвopя зa мapĸa ĸoтeл или kw),а ĸoй вид дa e ĸoндeнзния ĸoтeл -c бoйлep зa БTB или бeз -диpeĸтнo oт ĸoтeлa дa e)
    на което са ти писали в същия дух:
    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Някой беше ми отговорил на мен за същото питане. Върни 1-2 страници назад и прочети. Въпрос на личен избор е.
    на което си отговорил
    Цитат Първоначално публикувано от ЗЕВС Виж публикацията
    ОК,мерси.
    Всъщност, за да не се обиди някой, спирам досадно да пиша едно и също нещо. Разбирам, че всеки търси индивидуално решение и отделен изчерпателен отговор на въпросите си. Успех.
    Доколкото знам (форумът е анонимен) от специалистите с познания само Лазар е останал да пише тук. Имаше още няколко човека, но не съм виждал да пишат от над година (че и повече). Все си мисля, че нещо нямат време, а и желание. Все пак си имат клиенти и бизнес. Останалите сме потребители и пишем само от личен опит и мнения на наши майстори.
    Този пост е редактиран от VanDan; 22-03-17 в 14:36.

  17. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #2069

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ...............Аз се отказвам да пиша едно и също през ден, защото някой не иска да разгърне 2-3 теми назад и да си направи труда да почете. .........
    Не се отказвай. Има неща, за които си струва да се пише.
    И аз така като теб ..... преди време ми беше писнало, но ми минава след време.
    В крайна сметка - трябва да си помагаме и да се избягват скъпо струващи грешки.
    Сега поне има много възможности и технически решения ......

    п.п. Спомняш ли си, в един момент всички искаха само Лазар да им отговаря, и той отговаряше. Направо му се чудех от къде намира сили да се справя....
    После ти пое отговорите на поне 50% от въпросите. После се включиха и много нови колеги тук ....... И пак стана хубаво място този форум.
    Този пост е редактиран от legaltk; 22-03-17 в 14:45.
    Lazar одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2070

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    ...Никой не искам да обидя ,затова и аз спирам ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе