Страница 90 от 166 ПърваПърва ... 40808889909192100140 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,336 до 1,350 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1336

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ще сравня разбира се цените.
    По принцип съм доволен от тяхното обслужване. При най-малкия проблем с инсталацията техни техници идват на момента - буквално до половин-един час.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1337

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цените разбира се ще са нормални, защото те се определятт от вносителите, въпроса е, че обслужването и сервиза на инсталацията няма нищо общо със сервиза на котела. Изискват се съвсем различни специалисти

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1338

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Мерси, ще го имам предвид.

    Приемам и препоръки за добри специалисти за монтаж и настройка на новия котел.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1339

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    За Софето ли?

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1340

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Много ясно.

    За Варна е ясно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #1341

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    Аз съм поредния, който има нужда от съвет. Изчетох всичко в тази и други теми и благодарения на това се чувствам доста по-образован, но все пак имам нужда от помощ или подкрепа. Закупих ново жилище в строеж в София, 92 кв.м. застроена площ изцяло източно изложение. Строителя незнайно защо е сложил котлето на терасата, което разбрах, че не е най-добрия вариант, да не използвам други думи.
    1. Въпросът е къде ще е по-добре да го преместя, до вратата към терасата или на колонката между двата прозореца? Няма ли да е грозно да стърчи димоотвода на фасадата?
    2. Къде да сложа колектора? Аз си мисля да го вградя в стената между хола и спалнята.
    3. Къде да сложа радиаторите? Избрал съм вертикални радиатори OSCAR 1800 и мисля да ги сложа в страни от прозорците. Не ми харесват радиатори под френски прозорци.

    Засега избрания котел е BOSCH Condens 2500W едноконтурен с бойлер на теси 80л. Бойлера ще го монтирам в склада. Това са мойте изчисления за радиаторите:
    OSCAR 1800 (60/40/22) - 136W
    VOX 600 (60/40/22) - 68W


    1. Хол - 1902W - 2х7 глидера OSCAR 1800
    под - 31.2 * 0.40 * 13 = 163W
    таван - 31.2 * 0.30 * 25 = 234W
    външна стена (прозорци) - 14.6 * 1.70 * 40 = 993W
    вътрешни стени - 41 * 0.50 * 25 = 512W


    2. Спалня 1 - 898W - 7 глидера OSCAR 1800
    под - 13 * 0.40 * 13 = 68W
    таван - 13 * 0.30 * 25 = 98W
    външна стена (прозорци) - 5 * 1.70 * 40 = 340W
    външна стена - 2.4 * 0.35 * 40 = 34W
    вътрешни стени - 28.6 * 0.50 * 25 = 358W


    3. Спалня 2 - 898W - 7 глидера OSCAR 1800
    под - 13 * 0.40 * 13 = 68W
    таван - 13 * 0.30 * 25 = 98W
    външна стена (прозорци) - 5 * 1.70 * 40 = 340W
    външна стена - 2.4 * 0.35 * 40 = 34W
    вътрешни стени - 28.6 * 0.50 * 25 = 358W


    4. Коридор - 627W - 9 глидера VOX 600
    под - 10 * 0.40 * 13 = 52W
    таван - 10 * 0.30 * 25 = 75W
    вътрешни стени - 40 * 0.50 * 25 = 500W
    Получи се доста дълъг пост, за което се извинявам, но исках да се подготвя максимално.
    Очаквам всякакви предложения, както и коментари къде съм сбъркал или какво не съм предвидил.

    С уважение към всички участници.


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Kiki777; 29-02-16 в 16:43.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1342

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Най-малкият бойлер Теси, подходящ за газов котел е 120л

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #1343

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Lazar, благодаря за отговора. А някакъв друг бойлер 80л? Нещо да се изкажеш по другите ми разсъждения? Правилно ли съм сметнал топлинните загуби и добър ли е избора на котел? Вертикални радиатори стават ли?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1344

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    При нас, които сме на парно с котел на газ, не е нужно, както при климатиците да се изчисляват до грам топлозагубите. Силно препоръчително е да има презапасяване в радиаторна мощност, защото няма котел, който да не му стига максималната мощност и всички ще се справят. При повече и по-големи радиатори, те ще работят с по-ниска температура на водата, което и по-икономичен режим на котела. Проблем ще има, когато инсталираната радиаторна мощност е по-малко или около необходимото и ще трябва в последствие да се добавят още, което не винаги е лесно. Не си играй с толкова подробни изчисления и не слагай радиатори около изчисленията. Не е необходимо да са скъпи. Панелните радиатори си вършат чудесно работата.
    Котелът е последен модел и е хвален тук. Доколкото съм чел, за бойлер е необходим минимум 120л. и това не е свързано много с марка и модел.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-03-16 в 14:49.
    Lazar и doooon харесват това.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1345

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Бойлерът за газов котел трябва да е с голяма серпентина и явно под 100л е трудно да се направи. Теси имаха модел 80л, но го спряха. Имат Бош, Вайлант, но са на тройни цени и пак са проблемни. Други български няма

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #1346

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Доколкото разбирам в такъв случай е по-добре да сложа Елдом Комбиниран бойлер 100 л, с ниска серпентина, неръждаем | Eldom Green Line, защото серпентината е 0.87м2, а на Теси 100литровия е със серпентина 0.70м2? Дори Теси 120 л е със серпентина 0.7м2. А защо 100 л на Елдом емайлиран е с по-малка серпентина от 100 л неръждавейка?
    Някой има ли идея на Елдом дали са добри бойлерите? Как се слага термодатчик в бойлера за да знае котела каква е температурата на водата?
    Знам, че трябва да остава тези неща на по-компетентни от мен, но ми се иска да съм технически подготвен.
    Ако се използва бойлер с едноконтурен котел къде е предимството спрямо двуконтурния? Ако цял ден не си си в къщи топлата вода ще се подгрява непрекъснато от котела, защото има загуби, а ако си с двуконтурен ще се пуска само когато ти трябва. Извинявам се ако задавам прекалено много въпроси, но искам да направя нещата качествено сега, а не после да си викам трябваше....
    На бойлерите им пише макс дебит 433 л/ч (80 градуса), а двуконтурния котел - 840 л/ч (60 градуса) и като ги преобразувам ще дойдат почти еднакви.
    Къде бъркам?
    Някаква препоръка за качествен монтаж в София?
    Този пост е редактиран от Kiki777; 02-03-16 в 16:47.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1347

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Kiki777 Виж публикацията
    Доколкото разбирам в такъв случай е по-добре да сложа Елдом Комбиниран бойлер 100 л, с ниска серпентина, неръждаем | Eldom Green Line, защото серпентината е 0.87м2, а на Теси 100литровия е със серпентина 0.70м2? Дори Теси 120 л е със серпентина 0.7м2. А защо 100 л на Елдом емайлиран е с по-малка серпентина от 100 л неръждавейка?
    Някой има ли идея на Елдом дали са добри бойлерите? Как се слага термодатчик в бойлера за да знае котела каква е температурата на водата?
    Знам, че трябва да остава тези неща на по-компетентни от мен, но ми се иска да съм технически подготвен.
    Ако се използва бойлер с едноконтурен котел къде е предимството спрямо двуконтурния? Ако цял ден не си си в къщи топлата вода ще се подгрява непрекъснато от котела, защото има загуби, а ако си с двуконтурен ще се пуска само когато ти трябва. Извинявам се ако задавам прекалено много въпроси, но искам да направя нещата качествено сега, а не после да си викам трябваше....
    На бойлерите им пише макс дебит 433 л/ч (80 градуса), а двуконтурния котел - 840 л/ч (60 градуса) и като ги преобразувам ще дойдат почти еднакви.
    Къде бъркам?
    Някаква препоръка за качествен монтаж в София?
    Този който си постнал изобщо не става с тая серпентина 3 KW. Това е твоя бойлер - http://tesy.com/bg/products/elektric...4_30_b11_tsrp/
    Лично мнение не те ангажирам с него.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1348

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    По отношение едноконтурен-двуконтурен.
    1. Преди време всички двуконтурни бяха с много висока минимална мощност, което е много вредно за преобладаващите жилища, които имат ниски изисквания за отоплителна мощност. Сега има някои предложения, но все още едноконтурните имат по-ниска минимална мощност.
    2. При двуконтурния, при всяко врътване на кран за топла вода за щяло и нещяло по няколко секунди, котелът винаги се пуска и спира. При мен дори се чуват едни удари "дум-дум" от време на време, като почне жената нещо в кухнята да врътва често последователно по малко. И жената и дъщерята ползват изцяло само топлия кран. При бойлер, котелът няма да прави този огромен брой пускания и спирания. При двуконтурния се чака малко да загрее, за да тръгне топла вода, което го няма при бойлер.
    В края на краищата не е фатално БГВ-то, а наличието на ниска минимална мощност.
    Този пост е редактиран от VanDan; 03-03-16 в 15:53.
    doooon одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1349

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Kiki777 Виж публикацията
    Ако цял ден не си си в къщи топлата вода ще се подгрява непрекъснато от котела, защото има загуби, а ако си с двуконтурен ще се пуска само когато ти трябва.
    Няма такова нещо! Бойлерът се загрява до 50*С и изстива много бавно, така че ако не се ползва топла вода се налага много рядко за включи котела за малко. Освен това можеш да си направиш програма за загряване на бойлера, т.е. да се подгрява веднъж или 2 пъти на ден
    tutalka одобрява това.

  18. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1350

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Малко размисли и от мен по въпросите на KIi777:
    1. Аз бих обърнал тръбите обратно и бих вкарал котела до леглото в детската стая - от вътрешната страна на мястото, където е сега на терасата. Друго подходящо място е в дневната, между тройното канапе и вратата на терасата. Така ще има най-малко преработка, в т.ч. на тръбата за газта, която не може много да се мести насам-натам. Не се притеснявай за комина.
    2. Според мен мястото на колектора е под котела. Котелът и колекторът при мен са разположени в мебел, които е поръчан съобразно с техните размери и отвътре е достатъчно комфортно.
    3. Предвиди монтаж на стаен терморегулатор, предварително пусни кабел от котела, може би в дневната до тройното канапе е добро място /най-добре да е на външна стена/. Към терморегулаторът има инструкция за подходящите места за монтаж. Потърси, прочети.
    4. Радиаторната мощ е достатъчна, предвидил ли си мощна лира в банята, лира във WC?
    5. Предвид, че котелът ще е кондензен и радиаторите са големи - нужни са съответните тръби с достатъчен дебит/размери: от котела до колектора, от колектора до радиаторите.
    Успех!
    Този пост е редактиран от legaltk; 05-03-16 в 14:46.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе