Страница 152 от 166 ПърваПърва ... 102142150151152153154162 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,266 до 2,280 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2266

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Има филтри с йоннообменна смола с определен живот( литри))
    живот без да се ползва сол за регенериране.
    Моля, да не спорим,защото има обратни осмози..,които са много по сложни от тези омекотители.
    ИМА и полифосфатни филтри,кото не дават на калциевите и магнезиеви йони да взаимодействат.(по този начин също не се образува котлен камък)
    За цената няма да говорим-може да струва една система 1.........&
    А как се нарича- има много имена

    Извън темата!
    Съжалявам,че ме посрещнахте така в отоплението.
    От тук нататък няма да пиша в темата.(в раздела)
    Моля ,Лазар да изтрие последните изречения
    Бъдете здрави!
    Този пост е редактиран от Viking72; 24-05-17 в 02:02.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2267

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Аз пък съжалявам, че така емоционално приемаш споровете. Това е форум, всеки излага своето мнение, за да може който чете да направи своя избор. Не мисля, че е имало лични нападки и обиди към теб и не знам какво посрещане си очаквал - хляб и сол нямаме. Не мисля, че е добра идея да се откажеш да пишеш, само защото някой не споделя твоето мнение. Надявам се като минат емоциите да продължиш да пишеш - форумът има нужда от всякакви мнения.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #2268

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Споделям,
    най- после ми пуснаха газа след 3 месеца и половина от подаване на молба за прикачане, разбира се минавайки през процедурата по програмата Дезире.Котела е едноконтурен Виктрикс 3-20 квт. с бойлер със серпентина /горна/ 80 литра, веднага го влючих на летен режим, бойлера се загря за 20 минути до 63 градуса по термометъра на бойлера при зададени 45 градуса от котела, разхода е 0,4 м/куб при цена 0,82 лв за м/куб , което прави 0,32лв.
    Разбира се доволен съм сравнено с подгряването на ел.ток където на дневна тарифа е около 1,32лв за същата температура.Предполагам че, доподгряването след консумация на БГВ ще бъде съответно за по кратко време и по ефтино.
    До тук съм доволен ще видиме какво ще е положението през зимата.
    Поздрави!

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2269

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ами честито! Възможно най-подходящия бойлер имаш за комбинация с газов котел, нали знаеш? Ако ти се удаде случай да го разкараш на село или вила - не се колебай. Сега този се загрява само в горната част, докато на ток се загрява целия, защото нагревателя е долу. Така че сравнението е малко некоректно

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2270

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    По отношение топла вода, независимо дали едно или двуконтурен газовите котли са супер. Топла вода на корем на ниска цена.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #2271

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ами честито! Възможно най-подходящия бойлер имаш за комбинация с газов котел, нали знаеш? Ако ти се удаде случай да го разкараш на село или вила - не се колебай. Сега този се загрява само в горната част, докато на ток се загрява целия, защото нагревателя е долу. Така че сравнението е малко некоректно
    Благодаря, този е от 11 години, чакам да даде фира и тогава да, нов с долна мощна серпентина.
    Сега започвам активно обучение по работа с computherm q7rf преносим стаен термостат.
    Този пост е редактиран от lukas51; 15-06-17 в 10:06.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2272

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Защо не си взе CarV2 стаен термостат за този котел?!?!
    Предполагам си взел Victrix 20 X ErP 2?!?!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #2273

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Защо не си взе CarV2 стаен термостат за този котел?!?!
    Предполагам си взел Victrix 20 X ErP 2?!?!
    Да котела е същия, но безжичния вариант на ст.термостат е 3-4пъти по скъп,верно модулиращ е, но по препръка хора от форума взех он/офф с повече времеви зони за настройка.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2274

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Лично аз съжалявам за това, което си направил, но важното е ти да се чувстваш комфортно.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2275

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от lukas51 Виж публикацията
    Да котела е същия, но безжичния вариант на ст.термостат е 3-4пъти по скъп,верно модулиращ е, но по препръка хора от форума взех он/офф с повече времеви зони за настройка.
    Е има и жичен CarV2 и е 100 лв. по-ефтин от безжичния...
    Ама както казва Лазар, важното е да ти е комфортно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    20
    #2276

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    При мен за месец само за топла вода 30 кубика газ.Не знам дали е много или малко но не мисля дали има топла вода в бойлера както беше преди

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #2277

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от StoychoAtanasov Виж публикацията
    При мен за месец само за топла вода 30 кубика газ.Не знам дали е много или малко но не мисля дали има топла вода в бойлера както беше преди
    Може ли да споделиш режима на ползване /колко човека ползвате бгв/ и колко вода по водомер разходвате.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    20
    #2278

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Между 10 и 15 кубика вода за месец 5 човека.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    20
    #2279

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Лично аз съжалявам за това, което си направил, но важното е ти да се чувстваш комфортно.
    Здравейте Lazar, защо съжалявате, че си е взел термостат Computherm Q7RF, с какво смятате, че е по-добър другия термостат освен, че е по-скъп. Питам това защото аз съм вносителят на термостатите Computherm, и ако ми кажете каква нова функция трябва да бъде включена в тях, мога да го предвидя в следващата партида. Смятам, че към настоящия момент термостатите Computherm са се доказали като изключително надеждни, прецизни в измерването на температурата, лесни за програмиране и с много функции и възможности, които липсват при другите сродни продукти.
    По отношение на модулацията на котлите зависеща от термостата пък смятам, че те трябва да модулират в зависимост от температурата на подаваната и възвратната вода и температурата на изгорелите газове, така е много по-бързо и прецизно. С термостата трябва да можеш да зададеш на котела каква температура желаеш и по кое време, а задачата на котела е да направи това по-възможно най-добрия (икономичен, ефективен и комфортен) начин. Ако котела не разполага с тези възможности, а се нуждае от специален термостат, за да си свърши главната задача за която е създаден то тогава той е или много примитивен, или производителя играе с цената, за да създаде впечатление, че котела е на достъпна цена, но всъщност той е недообуруднан и тогава термостата е неразделна част от него. Прилича като да си купиш автомобил но, за допълнителни пари да ви продават кормилната уредба.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #2280

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    И аз се чудех дали има смисъл да купувам оригиналният за Витоденс100 ,дали си струва разликата с Computherm Q7RF която е доста голяма в цената.Кога ще избия тези пари .Толкова ли ще е по евтино с неговият като модулиране ли каквото е то.За да стопли дадено помещение на котела му е нужно количество газ и съответно точният радиатор.Колко точно ще спестя като модулира този котел.Ако ми е точна направена системата и оразмерена.За това не взех скъпият а този Computherm Q7RF.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе