Страница 102 от 166 ПърваПърва ... 5292100101102103104112152 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,516 до 1,530 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    22
    #1516

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Привет на всички първо!
    Казвам се Диан Петков от гр. Шумен
    Отдавна чета форума та реших да се присъединя.

    Предстои ми и на мен ремонт с газификация на етаж от къща през м. Юли.
    Първо за избор на котел, колебая се, между:
    De Dietrich NANEO EMC-M 24/28 MI и Бош 2500W
    По проект ще имам 70 глидера H700 на Хелиос и лира в банята. Става въпрос за три стаи, коридор и баня.
    Бих се радвал да получа мнения за котлите

    П.П.
    Опитвам се да се свържа с Лазар Ганев, но не се получава, все още няма кой да ми направи инсталацията, така че ще се радвам да се свържа с теб.
    Този пост е редактиран от Dian Petkov; 19-05-16 в 16:08.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1517

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    На De Dietrich силата им е другаде - големи отоплителни инсталации. Та, както гледам, при тебе има мощности от порядъка на 7-9кВт и малкия Бош ще си дойде точно на място.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #1518

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    С радиатори 140Х60 едвам ще обърнеш въздуха в стая 20 квадрата.Коридор няма ли този апартамент.Заложи и там радиатор, много помага.За бойлер 5 метра от котела са нищо,моя е на 15метра и няма проблем.Не е проблем радиаторите да са на вътрешни стени,ако си със френски прозорци няма къде другаде да ги сложиш.В момента има много изгодна оферта ба Бош Конденс 2500 14 КВ + 150 литра бойлер със серпентина + управление+комин 2500 лева.
    Здравейте отново,
    По препоръка на batspetar преразгледах радиаторите. И ако използваните радиаторите са тип 3-3:
    1. Дневна 19 м2 800х1800
    2. Кухня 17 м2 800х1600
    3. Стая на дъщеря ми 16 м2 /използване-нередовно/ 800х1400
    4. Спалня 15 м2 /неотопляема - спим лошо на топло/
    5. Коридор 7 м2 800х1000
    6. Баня 3 м2 -Лира
    Температура 21-22 гр в стаите смятам за достатъчна.

    Ето и в какво още не съм сигурен:
    1. Тези радиатори /максимално възможните/ с каква отоплителна мощност са при 70 гр и при 50 гр
    2. Ако се спрем на препоръчания Бош Конденз 2500 с обемен бойлер, как ще се държи системата? Добре ли е балансирана такава инсталация за да държи котлето в икономичния кондензен режим през по-голямата част от времето.

    При нас дните с -10 не са много. Тони, търся аргументи да избера това решение, ясно че на газ е по-комфортно. Винаги мога да забия едно Фуджи /имам и два Панасоника/ и пак няма да е студено в къщи.
    Със здраве!
    Този пост е редактиран от ydraganov; 19-05-16 в 19:12.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1519

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Точно, защото не ти трябва много мощност взимаш котела с най-ниска възможна минимална мощност и готово. Иначе да ви кажа за пореден път - не очаквайте сметки от нивата на 2 клими.
    vo_yulmi одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1520

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    От къде ги намери тези радиатори на 800.До сега не бях чувал за такива или 600 или 900,но 900 са много високи.Тип 3-3 предполагам е тип 33.Ориентирай се към 600,че другите ще стърчат над прозорците и жената ще те изгони заедно с парното

    - - - - - - - - - -

    Освен това тип 33 са доста скъпи и няма да ти харесат цените,а и доста излизат напред.Аз бих заложил на тип 22 турски на 600 височина.Нещо такова:


    1. Днeвнa 19 м2 600 Х 2000 2. Kyxня 17 м2 600 x 1800 3. Cтaя нa дъщepя ми 16 м2 /изпoлзвaнe-нepeдoвнo/ 600 Х 1800 4. Cпaлня 15 м2 /нeoтoпляeмa - cпим лoшo нa тoплo/ 1600 Х 600 бих заложил радиатор. 5. Kopидop 7 м2 600 Х 1000 6. Бaня 3 м2 -Лиpa - възможно най голямата, която може да побереш, в банята трябва да е топло, нещо от рода на 500 Х 1400.

    В двете спални предвиди термоглави.Остави ги на минимална температура да не изстиват нацяло помещенията.Това е от мен дано съм бил полезен.
    VanDan одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    1
    #1521

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,

    Kaзвaм ce Цвeтaн Kaцapcĸи, oт гp. Bpaцa.
    Moля, зa ĸoнcyлтaция oтнocнo изгpaждaнe нa инcтaлaция зa oтoплeниe нa гaз.Aпapтaмeнтa e тyxлeн, вoди ce 97м2, c ΠBЦ дoгpaмa 5- ĸaмepнa- 3-eн cтъĸлoпaĸeт, ĸyxня+бoĸc+бaня - ceвep, xoл+дeтcĸa+cпaлня - юг. Πpeдcтoи дa ce нaпpaви и изoлaция - външнa. Cтeнитe нa xoлa+тpaпeзapиятa ca външни.Moля, пoглeднeтe линка:
    http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1463739739s.jpg ca ми:
    1. Tpябвa ли дa ce пpaви пpoeĸт зa инcтaлaциятa и дa ce oдoбpявa или мoжe бeз пpoeĸт и oдoбpeниe?
    2. Tpъбитe, тpябвa ли дa ca oт ΠΠ c фибpo-cтъĸлo и aĸo дa, ĸaĸвo Ф тpябвa и мoжe ли дa ce пoлзвa тpъбa c пo-гoлямo Ф,a нe c ĸoлeĸтopи - зa paзпpeдeлeниe?
    3. Иcĸaм дa cлoжa и бoйлep cъc cepпeнтинa в бaнятa и 2 лиpи, ĸaĸвo ĸoтлe щe e нaй-пoдxoдящo(ĸв, ĸoндeнзнo или дpyгo)?
    4. Kaĸви paдиaтopи дa cлoжa и c пo-ĸoлĸo глидepa(пo Baшa пpeцeнĸa oт чepтeжa)?Koтлeтo мoжe дa ce мoнтиpa нa ocтъĸлeнaтa тepaca.
    He знaм oщe, ĸaĸвo дa питaм...
    Haдявaм ce дa ми oтгoвopитe.
    Πoздpaви.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #1522

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    От къде ги намери тези радиатори на 800.До сега не бях чувал за такива или 600 или 900,но 900 са много високи.Тип 3-3 предполагам е тип 33.Ориентирай се към 600,че другите ще стърчат над прозорците и жената ще те изгони заедно с парното

    - - - - - - - - - -

    Освен това тип 33 са доста скъпи и няма да ти харесат цените,а и доста излизат напред.Аз бих заложил на тип 22 турски на 600 височина.Нещо такова:


    1. Днeвнa 19 м2 600 Х 2000 2. Kyxня 17 м2 600 x 1800 3. Cтaя нa дъщepя ми 16 м2 /изпoлзвaнe-нepeдoвнo/ 600 Х 1800 4. Cпaлня 15 м2 /нeoтoпляeмa - cпим лoшo нa тoплo/ 1600 Х 600 бих заложил радиатор. 5. Kopидop 7 м2 600 Х 1000 6. Бaня 3 м2 -Лиpa - възможно най голямата, която може да побереш, в банята трябва да е топло, нещо от рода на 500 Х 1400.

    В двете спални предвиди термоглави.Остави ги на минимална температура да не изстиват нацяло помещенията.Това е от мен дано съм бил полезен.
    Здравей, благодаря че се опитваш да ми помогнеш.
    За жената, по-вероятно е аз да я изгоня, че това е нейн мерак. Нито чете, нито слуша какво съм разбрал, само това упорито ,,искам". Де дръво, де.
    Имам оферта от фирма за изграждане. Радиатори Хофман по моите дължини /максимално възможните под прозорците/. Височина 600 /искало ми се е 800, че да ми уплътни под прозорците/. Израдвах се на написаните W, въпреки че ми се видяха подозрително високи, но ме увериха че имат сертификат, че мощността е измерена при 60 гр. Радостта ми беше кратка, докато се добера до компа, преди 60 има едно почти незначително делта. Това доколкото съм разбрал е разликата в темп на вх и изх вода.
    Ако не съм с тип 33 /аз си реших, че това може да докара още W. И сега съм пак пред моите два въпроса. Някой има ли данни /не можах да се оправя с калкулатора на Корадо/. Твоето предложение на база опит ли е или съвсем точно. Тези дължини на цяло ги няма свободни в стаите и трябва освен под прозореца, да слагам и по още един покрай стените и това силно ме разколебава. Колко спада КПД-то при по-високи температури и излизане от кондензния режим /добавка към втория въпрос/?
    Като го прочетохте, сега да вземете и да ми отговорите /само тези които разбират по-вече от мен/
    Пожелавам ви здраве, колкото можете да носите!
    Този пост е редактиран от ydraganov; 20-05-16 в 20:02.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1523

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ето ти една таблица с мощности на тип-22, мисля че са на Ferolli. Виж колонката мощност - там е дадено 90/70/20. 90 е t на входящата вода, 70 е t на изходящата вода, 20 е желаната температура в помещението. Разликата между средната температура на водата /(90+70)/2/ и желаната температура в помещението /20/ се нарича делта t. В случая dt=60C и тогава котела ти трябва да работи на 90С на водата.
    За да работи котела в кондензен режим ти трябват мощности при dt=35C или с други думи, котела работи с ок. 60С температура на водата. Това е много по икономичен режим - по малки сметки в края на месеца.
    Грубо казано - трябва да разделиш тези мощности на 2 за да получиш колко отдава един радиатор при кондензен режим и тогава да решиш колко и какви радиатори ти трябват.
    Например гледам на H600, радиатор с дължина 1400 има мощност 3744W. В твоя случай трябва да го вземеш с мощност ок 1900 - 2000W. Можеш да си апроксимираш всички мощности точно, с калкулатор.

    http://www.novatherm-bg.com/main/ind...d=13&Itemid=34
    Този пост е редактиран от tony34al; 20-05-16 в 22:17.
    tutalka одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1524

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Това което съм написал е на база личен опит.Извинявам се,като лепнах поста видях, че това са ти максималните дължини които си дал.Тези радиатори Хофман,знам че ги продават в Практикер,не знам какви мощности са ти дали,но се съмнявам да са много по различни от турските Демир Докум,а са доста по скъпи. Тази таблица която е дал tony34al ми се струва малко преувеличена,няма от къде да дойдат още 700 вата отгоре, за един и същи размер.На всичкото отгоре са и по леки от турските като кг. Заложи си максималните дължини които можеш тип 22,какво като котела излезе от кондензен режим за няколко дни в годината,важното е по голямата част от времето да не излиза.Освен това кондензен режим означава температурата на връщата вода да е под 55 градуса,подаващата може и да е 65.При мен сутрин като наваксва 2 градуса котела работи на около 70 градуса за около 20 мин докато навакса и после си намалява на 50 гр.и сметките ми са много прилични.За 20 мин на ден,няма да си обикалям целите стаи с радиатори.Това естествено е когато навън е - 10 гр.При по високи външни нещата са доста по различни.Разликата кондензен - некондензен е 10-15 процента.За хола ако се притесняваш че няма да ти стига заложи 2 малки по 120-140 см.ако имаш възможност,ако нямаш слагай 180 и ще пробваш,за другите стаи радиаторите ще стигат.Каква ти е височината на стаите?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1525

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Таблицата е само като пример за да му обясна какви мощности се вземат, при какви температури. А иначе сигурно си прав, че на Ferolli са надути мощностите.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1526

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Katsarsky Виж публикацията
    Здравейте,

    Kaзвaм ce Цвeтaн Kaцapcĸи, oт гp. Bpaцa.
    Moля, зa ĸoнcyлтaция oтнocнo изгpaждaнe нa инcтaлaция зa oтoплeниe нa гaз.Aпapтaмeнтa e тyxлeн, вoди ce 97м2, c ΠBЦ дoгpaмa 5- ĸaмepнa- 3-eн cтъĸлoпaĸeт, ĸyxня+бoĸc+бaня - ceвep, xoл+дeтcĸa+cпaлня - юг. Πpeдcтoи дa ce нaпpaви и изoлaция - външнa. Cтeнитe нa xoлa+тpaпeзapиятa ca външни.Moля, пoглeднeтe линка:
    http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1463739739s.jpg ca ми:
    1. Tpябвa ли дa ce пpaви пpoeĸт зa инcтaлaциятa и дa ce oдoбpявa или мoжe бeз пpoeĸт и oдoбpeниe?
    2. Tpъбитe, тpябвa ли дa ca oт ΠΠ c фибpo-cтъĸлo и aĸo дa, ĸaĸвo Ф тpябвa и мoжe ли дa ce пoлзвa тpъбa c пo-гoлямo Ф,a нe c ĸoлeĸтopи - зa paзпpeдeлeниe?
    3. Иcĸaм дa cлoжa и бoйлep cъc cepпeнтинa в бaнятa и 2 лиpи, ĸaĸвo ĸoтлe щe e нaй-пoдxoдящo(ĸв, ĸoндeнзнo или дpyгo)?
    4. Kaĸви paдиaтopи дa cлoжa и c пo-ĸoлĸo глидepa(пo Baшa пpeцeнĸa oт чepтeжa)?Koтлeтo мoжe дa ce мoнтиpa нa ocтъĸлeнaтa тepaca.
    He знaм oщe, ĸaĸвo дa питaм...
    Haдявaм ce дa ми oтгoвopитe.
    Πoздpaви.
    Проектът за газовата инсталация от оторизирана фирма е задължителен и без него няма как да ви присъединят към газоразпределителната мрежа. На всички останали въпроси има достатъчно отговори в темата.
    tony34al одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    29
    #1527

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    здравейте приятели


    имам проблем с топлата вода


    закупих котел Bosch Condens 2500 едноконтурен, захранил съм с вода, свързал съм всичко както трябва и като го настроя на летен режим ми грее и радиаторите и топлата вода към бойлера

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1528

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ами не си го вързал както трябва, но защо ти го вързваш?!? Извикай този, който ти го е продал!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    29
    #1529

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    имах котел Витоденс 100, смених го с Бош 2500 и съм го закачил както е описано, прилагам снимка от книжката, не съм вързал само седмичен програматор, махах моста и на него и го слагах и пак същото
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1530

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Хора, не си правете експерименти със скъпа техника! Програматора, ако е какъвто трябва, не се връзва на мястото на мостчето, ако не е какъвто трябва - по-добре го смени. Срамота е такъв хубав котел да се връзва с програматор на мостчето. Някой попълни ли гаранционната карта и протокола за пуск, отчетени ли са в Бош, вкарани ли са в системата, за да важи гаранцията?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе