Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 49
Like Tree16Одобрявам

Варна - нова къща, нужда от съвети, помощ и професионални мнения за отопление, изолация и дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Varna
    Мнения
    9
    #1

    Question Варна - нова къща, нужда от съвети, помощ и професионални мнения за отопление, изолация и дограма

    Здравейте а всички.
    От доста време чета SATCOMBG форума и до момента съм намерил доста решения на проблеми благодарение на него. Благодаря на всички който добросъвестно се опитват да помогнат със съвети и мнения

    Сега ми се налага да отворя собствена тема за да избегна пускането на 5-6 въпроса в различни теми.
    Преди седмица закупих къща във Варна (местност Кочмар), която е на акт 14 с вдигнат покрив и положена външна замазка. Поради една или друга причина (по-точно една причина-финансова), досегашните собственици не могат да я довършат и решават да я продадат. Мястото е супер-ток, вода, канал, газифициране и прочие. През март смятам да започна довършителните работи и целта ми е до лятото на 2017 да я довърша и да се нанесем.
    Много изчетох, но колкото повече чета-толкова повече се отчайвам. Проблемите не са толкова от техниката или марките а предимно от фирми, монтажници и несериозно отношение.
    Та директно към въпросите които ме вълнуват. Опитвам се да планирам правилно довършителните работи които за жалост няма да мога да направя наведнъж а в продължение на година и половина.

    1. ОТОПЛЕНИЕ: за момента изборът ми е термо помпа (видът ще се доуточнява), подово навсякъде, охлаждане чрез термопомпата, слънчеви колектори, бойлер поне 300 литра, в допълнение за подпомагане на ТП и слънчевите колектори през зимата мисля да сложа и една не много мощна камина на пелети (то къща без камина-къща ли е?).
    Ще съм благодарен на работещите във Варна. Виждам че има хора който разбират(AC_From_Hell, Lazar, Геосолар и други), но не знам кои работи във Варна. Говоря за проектиране на подовото, изпълнение и въобще всичко от началото до края.
    малко подробности за къщата - разгъната площ: 240м2, застроена:100м2, отопляема площ: не повече от 180м2. Първата плоча е с изолация фибран, под нея няма маза и основите са запълнени с пръст.
    Моля за координати и за лична среща за доуточняване на подробностите .

    2, ИЗОЛАЦИЯ: Външна. Бях се спрял на каменна вата 10 см, но нещо взех да размислям за стиропор от най качествения -15 см???? За в бъдеще планирам и така наречения сайдинг върху изолацията.

    3, ДОГРАМА: Епа тук се видях в чудо докато четях форума-то не бяха ментета, то не бяха калпави монтажници или некоректно гаранционно обслужване. В апартамента си преди 12 години го облякох с Rahau от известна Варненска фирма която е още на пазара и в интерес на истината съм доста доволен, както от дограмата така и от обслужването. Сега обаче мисля да се спра на нещо малко по качествено-може би Саламандър или ............?

    На края искам да уточня, че не търся най-евтиното, но не съм и богат за да давам излишни пари за марка например. Търся максимален комфорт и нямам никакви намерения да смятам кое за колко години би си възвърнало инвестицията.
    Също така имам желание ако мога да прекарам повечето неща през програмата за енергийна ефективност (20% възвращаемост са си доста сериозна цифра на сума от 30000-40000 лева).

    Благодаря на всички които ще се отзоват.
    Весели Коледни празници на всички.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #2

    Отговор: Варна - нова къща, нужда от съвети, помощ и професионални мнения за отопление, изолация и дограма

    Много въпроси с малко информация- изложение, стрехи, разположение? Иначе Лазар е твоят човек и AC/DC . Изолация от 15 см стиропор(17-19кг) е супер( аз съм с 20!) , до 7 м височина никакви дюбели! Дограма 6 камерна с троен стъклопакет- Кьомерлинг,Шуко. Замисли се за ОВК проектант

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Varna
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: Варна - нова къща, нужда от съвети, помощ и професионални мнения за отопление, изолация и дограма

    Благодаря за включването Миро1972. Наясно съм че трябва още информация.. Изложението е лице-юг/югозапад. А защо ли ми се струва че ще е най добре с визуален оглед на място!?!? Та аз за това и питам за хора от Варна. За дограмата-Ок, като марки и аз ги знам, по ме интересуват фирмите дето ще ги изработват и монтират. Сега за ОВК - ами аз нали за нещо такова питам (от до-от проектиране до изпълнение).
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #4

    Отговор: Варна - нова къща, нужда от съвети, помощ и професионални мнения за отопление, изолация и дограма

    Виж на живо подовото как работи (вдига прахта от земята), по-добре радиатори по стаите с термо помпа задължително да може и да охлажда. За Варна може да е въздух вода, но се консултирай със специалист.
    Стиропора старее и си губи свойствата, слагай каменна вата.
    Дограмата три стъкла на изток и север ка-бяло-4сезона на юг и запад може само бяло-4сезона. Аз избрах ролпласт и ползвах 20% ЕЕ.
    mirandi одобрява това.

  6. Junior Member Аватара на Darakchiev
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    75
    #5

    Отговор: Варна - нова къща, нужда от съвети, помощ и професионални мнения за отопление, изолация и дограма

    За дограмите препоръчвам горещо фирма "Дефо".

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    52
    #6

    Варна - нова къща, нужда от съвети, помощ и професионални мнения за отопление...

    За дограма преслушай Мигмаркет там ми правиха Саламандъра от най дебелия 7 камерен, излиза доста по евтино ако не ти го слагат те.

    За прахта не слушай предния няма такова нещо - супер комфортно си е и няма прах.
    А термопомпа с радиатори не че не може ама си губи смисъла (и КОПа).
    Ако ще охлаждаш задължително буферен съд.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #7

    Отговор: Варна - нова къща, нужда от съвети, помощ и професионални мнения за отопление, изолация и дограма

    На линия сме да помагаме с каквото можем
    mirandi и Dimitar Nikolov харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #8

    Варна - нова къща, нужда от съвети, помощ и професионални мнения за отопление...

    Вата ,вата ама фасадна вата е 225лв/м3 без ДДС , а стиропора 98лв . На един приятел така хубаво му се насмука ватата след дъжд,че още съхне!

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Варна - нова къща, нужда от съвети, помощ и професионални мнения за отопление, изолация и дограма

    И не само - германците, например, от известно време махат вата, де що има слагана през годините.....

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Varna
    Мнения
    9
    #10

    Отговор: Варна - нова къща, нужда от съвети, помощ и професионални мнения за отопление, изолация и дограма

    Така като се замисля на право време трябва да направя един ОВК проект за да могат да работят хората, и след това останалото.
    Аз също мислех за саламандър, но строителя ме съветва да сложа реахау, но не правена в БГ. Той ги поръчва и му ги доставят от Румъния.
    Към АС from hell: ако може някакъв тел за връзка, ако работиш във варна и правиш ОВК

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    52
    #11

    Варна - нова къща, нужда от съвети, помощ и професионални мнения за отопление...

    Най скъпия Саламандър се прави само и единствено в Германия а Рехауто в Турция, Румъния и къде ли не

    П.п. Имах едно парче стиропор на двора - за две зими почти не остана. Ватата ми не само че не се мокри по фасадата (покрита с Нано мазилка) но и три пъти се мъчих да изгоря парче в голям огън - не и стана нищо.
    Сложете си стиропор и се молете да не дойдат гризачите и птичките
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #12

    Отговор: Варна - нова къща, нужда от съвети, помощ и професионални мнения за отопление, изолация и дограма

    Аз за дограма мисля, че Шуко е най-добре.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #13

    Отговор: Варна - нова къща, нужда от съвети, помощ и професионални мнения за отопление, изолация и дограма

    дограмата няма значение каква е все пак само държи джама ... стига да може да го носи - ако ще имаш много отварящи избери профил със средна гума.
    аз да кажа ли каква дограма правя ?

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #14

    Отговор: Варна - нова къща, нужда от съвети, помощ и професионални мнения за отопление, изолация и дограма

    Има огромно значение. Трябва да е корава, защото държи джама, да издържа на блъскане, усукване и тн.. Трябва да има всякакви системи за отваряне, затваряне и тн. При Шуко нещата да измислени.

    Опитайте се да се отцепите от българския пазар - разгледайте как се правят нещата в чужбина. Тук никой не е чувал, че датчиците на алармата (муковете) например могат да се поръчат вградени фабрично в профила, а не болгар Ганьо да дупче и дере с дрелката... Това е само един пример има десетки, не само с дограмата, а с всяко едно нещо.

    Затова е важно човек да е добре запознат и информиран.

  18. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #15

    Отговор: Варна - нова къща, нужда от съвети, помощ и професионални мнения за отопление, изолация и дограма

    Veka- softline 82.Salamander-BluEvolution,троен стъклопакет(48-52mm) с различна дебелина на едното стъкло 4/5/4(примерно),за вида на стъклата преценете дали ще има китки ала бала,че не виреят при Ка и 4 сезона стъкло ,обков на дограмата Maco или Siegenia.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на къща с Дайкин
    От Foregner във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 13-02-14, 11:46
  2. Отопление на етаж от къща
    От rony67 във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-12, 20:38
  3. Изолация на къща и нова дограма
    От kolev във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-12, 01:09
  4. Изолация на стара сглобяема къща
    От __SHADOW__ във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 6
    Последно: 03-11-10, 12:37
  5. Изолация на тръба извън къща
    От Yasen6275 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 15-09-06, 10:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе