Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 231

Избор на седмичен стаен термостат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #151

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    При Аристон-а има нещо подобно ако не се лъжа (адаптивен режим мисля, че се наричаше). Нямам представа как работи. Предполагам, че следи честотата на on/off циклите (стайното е on/off) и на база на това променя темепературата на водата на всеки следващ цикъл. Може да я повиши, както и понижи според условията. Не живея там, но според живущите е доста комфортно и практически няма колебания в температурата. Котелът в общи линии се пуска веднъж и не се спира през цялата зима без да се пипат настройките на термостата и/или котела (той е настроен с малка разлика между режимите). 3 месеца никой не живееше, а после изведнъж се насели и всички съседи също са на газ. Според живущите разликата не се е усетила, котелът не е пипан - само сметките са наполовина.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #152

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Аз съм със същият Висман и безжичен Салус,точен модел от колегата. И няма модулиране. Он/офф е този салус. Ако температурата на течността при горелката започне да спада се пуска на по-висока мощност за да постигне зададената. Ако при колегата модулира най-вероятно е с жичен или друг модел. Ако при салуса не е достигната температурата, котелът може да изключи ако връщата течност е с близки градуси до зададената на горелката.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    16
    #153

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Точен е модела. Безжичен е. Скоро ще се пускат котлите и ще пиша пак! Ще направя по подробно наблюдение! Нищо не твърдя или настоявам. Просто съм виждал няколко пъти дисплея след изключването на котела.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #154

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Здравейте, бихте ли ми препоръчали стаен WIFI безжичен модулиращ термостат в ценови диапазон базиращ се на критерии приемливо съотношение цена/качество? Ще се регулира подово отопление на ТП, като в стаите има и положени тръби и конвектори (ако това има значение) ..

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #155

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    И какво ще модулира...? Термопомпата ли?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #156

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    И какво ще модулира...? Термопомпата ли?
    Предполагам каквото е нужно. Ако знаех нямаше да питам. Бих казал термопомпата, но както написах в едно от следващите ми мнения, по-скоро ще да е друг компонент който термостата би модулирал. Моля не пускайте темата в типичен български форум
    Този пост е редактиран от baraev; 23-10-19 в 01:25.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #157

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    То има ли термопомпа дето да си няма управление

    - - - - - - - - - -

    Това де не е термопомпа правена от климатик. Ако е фабрична кажи поне модела.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #158

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    То има ли термопомпа дето да си няма управление

    - - - - - - - - - -

    Това де не е термопомпа правена от климатик. Ако е фабрична кажи поне модела.
    Моноблок на LG. Модела е HM091M.U43

    Всъщност, като се замисля, най-вероятно идеята е термостата да модулира нещо, което би контролирало температурата индивидуално във всяка стая в която е монтиран такъв термостат. Нещо, което е в колекторните кутии може би, но не разбирам толкова, че да знам какво има там точно.
    Този пост е редактиран от baraev; 23-10-19 в 00:04.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #159

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Не знам как, не знам какво, не знам защо но искам такова. Защото е модерно да е модулиращо нещото. Мъка.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #160

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Не знам как, не знам какво, не знам защо но искам такова. Защото е модерно да е модулиращо нещото. Мъка.
    Чак такъв лаик не съм. Разбирам разликата между термостат тип модулиращ и тип вкл\изкл. Не ми е работа да знам коя част от инсталацията трябва да модулира, това е работа на топлотехника. Иронични претендиращи за оригиналност подмятания не ми помагат нито правят темата съдържателна. Та, да се върнем на въпроса ми, моля за препоръка за стаен WIFI безжичен модулиращ термостат в ценови диапазон базиращ се на критерии приемливо съотношение цена/качество, предварително благодаря на отзовалите се.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #161

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от baraev Виж публикацията
    Моноблок на LG. Модела е HM091M.U43

    Всъщност, като се замисля, най-вероятно идеята е термостата да модулира нещо, което би контролирало температурата индивидуално във всяка стая в която е монтиран такъв термостат. Нещо, което е в колекторните кутии може би, но не разбирам толкова, че да знам какво има там точно.
    baraev, в колекторните кутии няма такова нещо, което може да се модулира. Там има задвижки, които работят он/оф. Това, което можеш да направиш е да управляваш ТП по стайна или по външна температура - т.е. да си намалява мощността и температурата на водата според външната и стайната температура. Това обаче няма как да стане с някакъв универсален модулиращ термостат, а единствено трябва да избираш от фирмените контролери на LG - ако има такива, не съм запознат, трябва да питаш доставчика си.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #162

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    ... а единствено трябва да избираш от фирмените контролери на LG - ако има такива, не съм запознат, трябва да питаш доставчика си.
    Има, да, намерих. Струва 100ина и нещо долара май някъде само модула. PWFMDD200 (Wi-Fi модем на LG) и PWYREW000 (дисплей).


    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    baraev, в колекторните кутии няма такова нещо, което може да се модулира. Там има задвижки, които работят он/оф. Това, което можеш да направиш е да управляваш ТП по стайна или по външна температура - т.е. да си намалява мощността и температурата на водата според външната и стайната температура. Това обаче няма как да стане с някакъв универсален модулиращ термостат, ..
    Благодаря за разяснението. В такъв случай, да разбирам ли, че какъвто и термостат да сложа в стаите, той би управлявал тези задвижки на принцип пусни като падне температурата под еди колко си градуса и спри като качи над еди колко си градуса?
    Този пост е редактиран от baraev; 23-10-19 в 10:20.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #163

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Объркването на задаващия въпроса идва, защото това е тема за избор на стайно управление за газов котел. Стайният терморегулатор се свързва (жично или безжично) с газовия котел и управлява работата му (ако е фирмен или има подходящите възможности) или само го пуска и спира. От него не се управляват никакви задвижки или каквото и да е друго извън котела.
    Регулирането на отопление с ТП изисква по-различен подход и начин на изграждане и не опира до обсъжданите в темата терморегулатори, били те по-специални или само он-оф.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #164

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Объркването на задаващия въпроса идва, защото това е тема за избор на стайно управление за газов котел. Стайният терморегулатор се свързва (жично или безжично) с газовия котел и управлява работата му (ако е фирмен или има подходящите възможности) или само го пуска и спира. От него не се управляват никакви задвижки или каквото и да е друго извън котела.
    Регулирането на отопление с ТП изисква по-различен подход и начин на изграждане и не опира до обсъжданите в темата терморегулатори, били те по-специални или само он-оф.
    Мдаа, в този контекст, развитието на моето питане си е чист спам. Извинявам се за което. Най-вероятно ще отворя нова тема. Благодаря на отзовалите се!

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #165

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от baraev Виж публикацията
    Има, да, намерих. Струва 100ина и нещо долара май някъде само модула. PWFMDD200 (Wi-Fi модем на LG) и PWYREW000 (дисплей).
    Това второто е удължител кабел. Дисплей няма дисплея ти е телефона
    Ако си от София може да провериш цената в Интерметал. Скоро от там си взех подобно донгълче, но с друга цел.
    Да споделиш зимата как се държи термопомпта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Седмичен програматор за Din шина
    От aandreev76 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-15, 06:45
  2. Отговори: 7
    Последно: 12-11-13, 15:49
  3. СОТ + Седмичен електронен програматор
    От Shmi във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 28-08-12, 09:25
  4. Продавам ON/OFF седмичен програматор.
    От niko_nil във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-12, 20:37
  5. продавам 2 стаен люлин 6
    От gligi във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-11, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе