Страница 9 от 16 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 231

Избор на седмичен стаен термостат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #121

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Понеже от 1 седмица се отоплявам на газ за първа година и дневният ми разход на газ се движи между 6 и 7м3 на ден незнам дали е добре за това време на вън апартамента е 120м2 1 етаж котела е victrix 24 tt

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #122

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от Nadin87 Виж публикацията
    Понеже от 1 седмица се отоплявам на газ за първа година и дневният ми разход на газ се движи между 6 и 7м3 на ден незнам дали е добре за това време на вън апартамента е 120м2 1 етаж котела е victrix 24 tt
    На този студ да гориш по толкова е само за радост и не казвай на никого че си изгорил толкова.Не знам какви температури държиш ,напиши да видим на топло ли седиш или като един мой колега на 18-19гр. и му е топло и нищо не плащал.Ами няма да плаща естествено вътрешен апартамент,изолиран то кога ще падне под 18гр температурата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #123

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Хехе, в студ си стигах 12-15м3 на денонощие. Но мнооого отдавна (над 5г.) не съм засичал. Реалното засичане ми е на 3 месечие. 6-7м3 звучи като приказка. Май е дошло време да си сменя стария Имергаз Еолостар с някои от модерните Имергаз Виктрикс. Но аз съм в стара еднофамилна къща с пристройка, държа постоянно 22-23гр. Не вярвам в студа в Плевен (-13гр. беше нощем, денем -6 -7) да ми стигат 6м3, с който и да е котел.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #124

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    С малко дете съм съпругата ми е в майчинство през от 8.00 до 21.00 даржим 23с сле това до сутрината 21.5.Питах дали е нормален разхода защото на съседа е доста по малък около 4м3 на ден а даржим едни и същи температури котелите ни са на едни и същи градуси дори една фирма ни прави инсталацията моят котел дори е с по ниска мин.мощ. разликата само е че той е на втория етаж само че в другият вход

    - - - - - - - - - -

    При нас температурите не са падали чак толкова тези дни беше -4,-5 през ноща и 1,2 през деня

    - - - - - - - - - -

    А според вас водата на ои на котела на 50с ли да я държа или на 55 как ще бъде по ефективен котела

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #125

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Дори и всичко да ви е еднакво външни стени, прозорци и т.н. в което силно се съмнявам разхода пак може да ви бъде силно различен само заради съседите в зависимост от това дали се отопляват или не.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #126

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Съгласен съм

    - - - - - - - - - -

    И аз на това отдавам голямата разлика която на фона на моите 7м3 и неговите 4 е доста

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #127

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    [QUOTE=Nadin87;901921]С малко дете съм съпругата ми е в майчинство през от 8.00 до 21.00 даржим 23с сле това до сутрината 21.5.Питах дали е нормален разхода защото на съседа е доста по малък около 4м3 на ден а даржим едни и същи температури котелите ни са на едни и същи градуси дори една фирма ни прави инсталацията моят котел дори е с по ниска мин.мощ. разликата само е че той е на втория етаж само че в другият вход


    С тези квадрати и температура направо си е шест разхода.Невъзможно е комшията ти да има 4 кубика ,освен ако не държи 18-20гр температура или е по малък апартамента-- - - - - -

    - - - - - - - - - -

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #128

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Дори и всичко да ви е еднакво външни стени, прозорци и т.н. в което силно се съмнявам разхода пак може да ви бъде силно различен само заради съседите в зависимост от това дали се отопляват или не.
    Сътворих на бързо една табличка за онагледяване на това това което имам предвид. Вижда се, че при зададените условия загубите от 1м2 към неотопляемо помещение (съсед, стълбище, или др.) са колкото към външния въздух през 1m2 изолирана с 10см EPS стена.



    Прикачвам таблицата, ако на някой му се иска да си поиграе с други температурни условия.
    п.п. да не вземе някой да си смята на база нея радиаторите, защото липсва инфилтрацията и много ще сгреши за товара на помещението.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #129

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    .,4576

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    0.3С = икономия
    0.1С = комфорт
    това ми е стария термостат, казвам ти го от опит.
    А отностно калибрирането може ли да ми обясниш защото в инструкциите има два реда за това и незнам трябва ли да го калибрирам и как,какви стойности да му задам и като цяло какво се случва след като го калибрираш,питам защото някъде в друга тема бях че калибрирането е много важен момент.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #130

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Калибриране се налага, ако е явно, че показва грешни показания - например имаш някакъв точен термометър на който вярваш и двата се разминават с 2-3-4 градуса. Искаш да калибрираш показанията на стайния термостат, т.е. да го накараш да показва колкото еталона. Иначе не се налага калибриране.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #131

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Благодаря за отговора Лазар а на каква температура е по ефективен кондензният котел на 50 или на 55.Понеже ми се наложи няколко дни трабата на котела за конденза да бъде в 5л бутилка от минерална вода докато я вкарам в канализацията а през тези дни пробвах и двете температура за по 1 ден та ми направи впечетление че за 24 часа на 50 градуса в бутилката се събра почти двойно повече вода от колкото за същото време когато беше на 55 градуса това означавали че на 50 градуса котела по бързо влиза в кондензен режим и съответно за повече време

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #132

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Скоро го писах, не знам в коя тема, но пак ще го повторя - кондензният котел винаги отделя конденз, но колкото на по-ниска температура работи, толкова повече конденз се отделя, съответно е по-висок и КПД. Друг е въпроса, че раборната темература зависи от желаната стайна темература, големината/мощността на радиаторите и големината на топлозагубите. Така че котелът е добре да работи с най-ниската достатъчна температура.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    29
    #133

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Имам питане рових се из форума но не можах да намеря отговор на моят въпрос.След като е свързано термо упр.и е зададена някаква температура да по държа за отопление и подгряване на вода в бойлер.Къде трябва да бъдат врътките на котела на максимум ли или на желаната температура за отопление и вода в бойлера.Забравих да спомена че съм със EasyControl CT200 +Bosch Condens 7000 едноконтурен 3,7-15 KW

    Този пост е редактиран от Zhivko; 25-12-18 в 20:09.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #134

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Няма значение къде са врътките на котела в този случай. Ако щеш и на макс. ги остави - все тая... Стайния терморегулатор управлява котела...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    11
    #135

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Здравейте,
    Апартамента е голям 120м2,кооперацията е с по един апартамент на етаж т.е.никой не ме топли отстрани, на предпоследен етаж съм,като отдолу също не ме топлят.
    Котел: Viessman Vitodens 100 26kW двуконтурен
    Спалня 1 (12-15m2): 15 глидера H500; Спалня 2 ( 12-15m2 ): 15 глидерa H500; Спалня 3 ( 12-15m2 ): 15 глидера H500; Хол/Трапезария+кух.бокс (40-45м2): 2х25глидера H500; Баня: Лира 500/1200 ; WC: лира 400/1000 ; Коридор около 15-18м2 без отоплителни тела;
    Всички Радиатори са с термоглави Danfoss,като ги държа на 4,лирите са с врътки,които са отворени на макс.Квадратите са приблизително равни до истината.
    Вътрешна изолация на всички външни стени и таваните 10см вата
    Външна изолация 10см стиропор
    5камерна ПВЦ дограма с 3ен К стъклопакет или както там беше
    Нямам нито термостати нито термо регулатори нито модулатори - нищо.При пуска ми казаха че котела е най-икономичен при зададени градуси на водата до 49-50.През месец декември котела нон-стоп работи на 40-41градуса на водата зададени от котела сметката е 220лв.Не беше кой знае колко комфортно в апартамента(не казвам че ми е било студено) като се има предвид че на мен винаги ми е топло,но на жената и е хладно.Искам да използвам системата си максимално ефективно, за това четох доста теми и мнения във форума.До колкото разбрах от четеното най-доброто решение е да се сдобия с модулиращ термостат,тук изниква първия въпрос: Марка Модел и т.н. кое е най-надеждното и добро което мога да си купя.И втория ми въпос:нещо нередно ако забелязвате или нещо което да ме питате за да го изясня и да се достигне до някакво решение което ще подобри работата на системата.Опитах да прикача снимка с чертеж на разпределението на апартамента ми но не се получава,по-късно ще опитам пак.Сигурно забравям да добавя нещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 16 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Седмичен програматор за Din шина
    От aandreev76 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-15, 06:45
  2. Отговори: 7
    Последно: 12-11-13, 15:49
  3. СОТ + Седмичен електронен програматор
    От Shmi във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 28-08-12, 09:25
  4. Продавам ON/OFF седмичен програматор.
    От niko_nil във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-12, 20:37
  5. продавам 2 стаен люлин 6
    От gligi във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-11, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе