Страница 35 от 90 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #511

    Отговор: Избор газов котел

    Не, цветовете могат да се обръщат, това няма значение. По-скоро връзката към котела не е направена.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #512

    Отговор: Избор газов котел

    Прав си, явно е нямало официален пуск.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    12
    #513

    Отговор: Избор газов котел

    Благодаря за бързите отговори .Направен е официален пуск НО не са ми дали протокол иначе са взели гаранцията да я заверят и ще ми я пратят по куриер . Ще се свържа с тях да си оправят проблема .

    Благодаря
    Този пост е редактиран от Detelin; 22-09-19 в 16:24.

  5. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #514

    Отговор: Избор газов котел

    Колеги, всички ли газови котели подържат opentherm? Ако не Bosch, Wolf или Ariston подъжат ли? Благодаря предварително за отговора.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #515

    Отговор: Избор газов котел

    Аз мисля, че Ariston не поддържат. Не съм срещал нещо по темата в manual-а.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    12
    #516

    Отговор: Избор газов котел

    https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...tml#post937464

    Здравейте ,


    Намерихме решение с майсторите. Целият проблем идвал от стайния термостат Bosch CT-200. Термостата е с версия на софтуера 1.00.00 и всеки път като съм се опитвал да го подкарам ,не искаше да направи връзка с котела . Пратих го обратно до сервиза да го закачат на по-стар котел и да го обновят до последната версия , така че да може да поддържа моя котел 2300W. Интересното е ,че всеки път, когато се опитвах да пусна парното при закачен термостат ,парното не тръгваше , след като откачих термостата , пуснах парното от котела и веднага тръгна. Излиза ,че всички проблеми са били от това , че термостата е бил с по старата версия на софтуера и не е поддържал котела .

    Този пост е редактиран от Detelin; 03-10-19 в 06:55.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #517

    Отговор: Избор газов котел

    Той си се обновява автоматично през Wi fi.
    Айде честито.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    12
    #518

    Отговор: Избор газов котел

    Да, но без връзка към котела, термостата не ми даваше опция да избера мрежа и да го обновя.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #519

    Отговор: Избор газов котел

    Да, така е, СТ200 не тръгва директно на Condens 2300, трябва първо да се включи на по-стар котел, за да може да тръгне, после той автоматично си ъпдейтва софтуера до последната версия и едва тогава може да се върже на Condens 2300. Явно колегите не са се сблъсквали с този проблем, но пък е трябвало да изпробват как работи по стаен термостат?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    16
    #520

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,

    Прочетох доста във форума и останах с впечатление, че е много важен стайния термостат, но днес след посещение от фирмата, която ще ме газифицира ми каза да пробвам първата година без и после ако не съм доволен да пробвам.
    Живея в нова сграда - тристаен апартамент 77 м2. Спалните са много малки по 12 м2, а трапезария е 23. Също така се бях насочил към Viessman 100w, но от фирмата ме съветваха, че мога да спестя някой лев и да мина към bosh 2300, бил доста добър, а пък моят апартамент не му е нужно повече.
    Бих искал съвет и от вас да знам как да постъпя, очаквам офера в най-скоро време и да действам, че става вече хладно

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #521

    Отговор: Избор газов котел

    За котела добре са ти казали, но за стайния термостат не знам как ще разбереш след първата година, като нямаш база за сравнение. Поискай си CR100, а не Honeywel, както предлагат някои. Разликата в поведението на котела е огромна.
    Този пост е редактиран от Lazar; 08-10-19 в 10:23.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #522

    Отговор: Избор газов котел

    Винаги съм давал едно просто обяснение за ползата и удобството от стайния термостат. Нас като потребители ни интересува управление на котела по температура на въздуха в помещенията. Не ни интересува температурата на водата в системата. Ние усещаме стайната температура, а не температурата на водата в тръби и радиатори.
    Аз искам примерно 23гр. от-до часа и 21.5 в друго време. Супер полезно ми е настройването на времевите интервали с различна стайна температура за всеки отделен ден от седмицата.
    bobivg и haribo78 харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    16
    #523

    Отговор: Избор газов котел

    Благодаря за обратната връзка. Явно не се изразих правилно, става въпрос за интелигетно стайно управление (CT 200). Във моят случай трябва да е бъде безжично, че вече се нанесох, а не бях помислил за кабели към котела...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    31
    #524

    Отговор: Избор газов котел

    модулация му е майката....

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #525

    Отговор: Избор газов котел

    СТ200 не е безжично управление

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 90 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе