Страница 45 от 90 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно
Резултати от 661 до 675 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #661

    Отговор: Избор газов котел

    Мисля, че няма да имаш абсолютно никакви проблеми, още повече щом ще го купиш изгодно

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #662

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,

    За нов апартамент в София с газова инсталация на тапа можете ли да препоръчате фирма изпълнител. Идеята ми е да се изгради цялостната газова система с едноконтурен котел, серпентина и подово отопление.
    Този пост е редактиран от minergie; 28-05-20 в 16:11.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #663

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,

    Скоро ще сменям двуконтурен котел ROCA LAURA 30/30 F за отопление и топла вода 9-31,5kW с


    VIESSMANN VITODENS 100-W / 5,9 - 34,9 kW

    + термостат Lyric T6R Безжичен стаен термостат с интернет комуникация Open Therm

    Има ли смисъл изобщо да гледам 200-W по някаква причина? Доколкото след четене тук и на други места в послдните седмици разбирам, че извън дисплея (който няма да виждам често, защото котелът ще е в мазето) интерсната различна функция е ламбда-та, но доколко качеството на подаваната газ в България варира и такова нещо обуславя почти двойната цена?

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #664

    Отговор: Избор газов котел

    Изчисли дали няма да ти върши работа и 4,7-26 kW вариянта

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    6
    #665

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,
    предстои ми да правя инсталация на къщата ми, като съм се спрял на подово отопление.
    Бихте ли ми препоръчали марка и модел за газов котел, който да може да отоплява между 150-200кв.м.
    Прочетох по голямата част от темата, но не виждам конкретно коя марка си заслужава повече като цена и качество, а и поддръжка(става въпрос за София област).
    Искам само да кажа, че клоня към Бош и Висман. Добре ли съм се насочил и ако да кои модели бихте ми препоръчали?

  7. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #666

    Отговор: Избор газов котел

    Bosch Condens 2300 със стаен модулиращ термостат

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #667

    Отговор: Избор газов котел

    Колеги, може ли да коментирате офертата за монтаж на газов котел. Цялата система е направена, следва само да се свържат нещата с газовия котел.
    Адекватна ли е като цяло?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от a.iliev; 22-06-20 в 18:11.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #668

    Отговор: Избор газов котел

    Нещо се срамуват спецовете да коментират, затова ще се задоволиш с моя милост.
    Не съм в час с ценообразуването на такава инсталация, но като гледам последните 2 позиции ми се струва, че е правена в стил "щом от други купува съоръженията, те да му ги монтират"
    Търсил ли си и други оферти и най вече от там където си купил котела?

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #669

    Отговор: Избор газов котел

    А бе 200лв да са му проблема, той ги е спестил от други неща

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #670

    Отговор: Избор газов котел

    Пак казвам не знам колко трябва да струва, но тея 200лв много ми се набиват в очите, като се има предвид, че си има и позиция подвързване на котел в комплект с арматурата - 350лв.
    Тук има някакви цени.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #671

    Отговор: Избор газов котел

    И аз не мога да кажа какво включват тези 200лв. Принципно монтажът, който е оценен на 350лв, включва дейности по подвързване към тръби, изведени под котела. Ако тръбите са някъде встрани, то тези 200лв би трябвали да покриват труд и материали за докарване на тези тръби до котела. Не мога да преценя много ли са, малко ли са тези 200лв, защото не знам нито разстоянието, нито вида на тръбите, нито дали ще се вкопават, дали ще се пробива и т.н. В крайна сметка това е една предварителна оферта, в която са заложени някакви прогнозни цифри, дори може без оглед на място, а после да се коригират при актуването. Така че не ми се струва коректно да коментираме някакви цифри, без да знаем никакви подробности. Да не говорим, че не ми се струва коректно и самото показване на офертата в публичното пространство. Ако ти се вижда много - взимаш още една оферта и преценяваш. На мен вчера ми обявиха цена 177лв за демонтаж и монтаж на динамото на колата, рециклирането щяло да се прави отделно от друга фирма. Да, видя ми се много, но се съгласих. Скъпо ми се вижда 80-100лв за преглед при доктор, скъпо ми се вижда 40-50 лв/м2 за лепене на плочки, но цените на услугите у нас са пазарни и си растат. В сегашните времена всеки може да си избира измежду няколко доставчици на услуги. Може да се преквалифицира и да стане доставчик на същата услуга (ако му се струва много изгодно), или може просто да си мърмори, че всичко е много скъпо, а той е безработен, щото в Бг няма работа. Помня времената, когато докторите в свободното време лепяха тапети и караха такси.
    Този пост е редактиран от Lazar; 18-06-20 в 07:54.
    ivan74 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #672

    Отговор: Избор газов котел

    Не мисля, че става въпрос за мрънкане и гледане в паничката на другия от начина по който е зададен въпроса. "Адекватна ли е като цяло?".

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #673

    Отговор: Избор газов котел

    На мен ми се струва доста солено, ако всичко е изведено до мястото на монтаж на котела и трябва просто да се направят връзките.
    И каква е тази втора графа? Значи веднъж плащаш 350лв. за подвързване на котела и след това плащаш още 200лв., за какво, за да ти свържат тръбите от котела към тръбите за радиаторите и бгв.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #674

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    На мен ми се струва доста солено, ако всичко е изведено до мястото на монтаж на котела и трябва просто да се направят връзките.
    Като ви е скъпо търсите друга оферта. Ако и тя ви е скъпа се договаряте вие сам да си го направите.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #675

    Отговор: Избор газов котел

    Моля да не обръщаме темата на кой колко му струва труда и дали е оправдано.
    Всеки има обрасти в които не е запознат и иска да знае каква е средната цена за дадено нещо.
    НИКЪДЕ ВЪВ ВЪПРОСА НЕ СЕ ПИТА ЗАЩО Е ТОЛКОВА, А ДАЛИ Е В НОРМАЛНИЯ ПОРЯДЪК.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 45 от 90 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе