Страница 17 от 18 ПърваПърва ... 715161718 ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 265
Like Tree107Одобрявам

Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #241

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Сложете в баницата късмет "нови топлолюбиви съседи".
    pepitoff одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #242

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите


    Този отдолу за същия апартамент като моя иска 150 хил. лв.
    Дали ще иска да го купи някой, а?!?!?!
    Другия до мен се изнесе преди 2 години и идва само на Коледа да гърми пиратки. А пък докато обитаваше апартамента се грееше на ток (с духалка) и сметката му беше 35 лв. в най-студените месеци. Представи си само за какво иде реч
    Vizi одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #243

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Аз съм писал, котелът не изразходва газ само, когато не работи. Работи ли, колкото и да е икономичен прави разход. За да не работи дълго време котела се изисква добра изолация, за да няма топлозагуби и ниски поддържани температури. Щом твоят котел работи без да изключва, значи е сметнат правилно по всички правила на специалистите в газовите теми. Инсталацията ти изразходва повече от минималната му мощност. Следователно имаш подобни топлозагуби. За да ги наваксаш трябва определено количество гориво да изгори и достави тази топлина.
    За съседите не се оплаквайте - аз какво да кажа с къща с 10-на външни стени, отдолу и отгоре природа.
    pepitoff одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #244

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ...Щом твоят котел работи без да изключва, значи е сметнат правилно по всички правила на специалистите в газовите теми...
    Благодаря за добрата оценка! Значи съм се справил горе-долу прилично със задачата за пресмятане.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #245

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Не съм аз човека, който може да раздава оценки. Просто в обсъжданията в газовите теми така разясняваха специалистите, че правилно подбрания по мощност котел спрямо инсталацията, не трябва да изключва, а модулирайки да си променя мощността според конкретните топлозагуби и задание. Също както работата на добре оразмерен инверторен климатик. Друг въпрос е, че повечето от нас гледат основно разход и сметки и за това въртим нещата към това котела да не работи, колкото се може повече.
    pepitoff и Vizi харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #246

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    .......Сега съм се заел да смятам по колко глидера ми се пада на м2 във всяка стая (бр.гл/м2), за да видя как е баланса по стаи.
    спалня (12 м2, 15 х Н600) - 1.25 гл./м2
    детска (10 м2, 14 х Н600) - 1.4 гл./м2
    кухня (11 м2, 12 х Н600) - 1.09 гл./м2
    трапезария (8.7 м2, 11 х Н500) - 1.26 гл./м2
    кабинет (10.1 м2, 19 х Н500) - 1.88 гл./м2
    хол (20 м2, 17х Н800) - 0.85 гл./м2
    баня (3.3 м2, лира 400х1200)
    коридор (5 м2, няма отопление)

    Вижда се, че има разлики. Чудя се само как да уравня сметките, като имам различни височини радиатори (Н500, Н600, Н800)?!?!
    Някой има ли идея?
    ...
    Не гледай колко глидера имаш на квадратен метър, а загубите (те обаче не са постоянно число за съжаление). Например един прозорец 4 квадрата със сравнително добра дограма има топлинни загуби около 5 пъти повече от една добре изолирана външна стена също 4 квадрата (представи си какво е като не е добра дограмата - става x10 или x20). Загубите през стените към съседите ти може да са няколко стотин вата в съответната стая, а тези към другите стаи на жилището са около 0. Отделно ако имаш стоманобетонна неизолирана стена към стълби и неотопляващи съседи там загубите са по 2. А за пода и тавана предполагам си знаеш, но там е пропорционално на квадратурата стига да няма някъде изолация.
    tony34al и pepitoff харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #247

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Целта на заниманието ми е да има равномерно разпределени радиаторни мощности, когато всички стаи бъдат приведени в едни и същи условия на топлинни загуби...
    А може пък и да греша...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #248

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Целта на заниманието ми е да има равномерно разпределени радиаторни мощности, когато всички стаи бъдат приведени в едни и същи условия на топлинни загуби...
    А може пък и да греша...
    Обява: Търся съседи за етажа под нас , ще помагам с изолацията ... 50к му искат и още толкова поне за ремонт.

    - - - - - - - - - -

    [QUOTE=Jack Krauser;851445]Не казвам, че е грешно свързана, а че според мен е неподходящо спрямо кондензен режим. За нормален режим няма голямо значение как е свързана.
    Не схващам каква е логиката всеки радиатор да бъде на отделен кръг.
    Примерно, ако целта ми е да гоня максимално ниска температура на връщащата вода за максимална кондензация, бих свързал радиаторите последователно само на два клона. Така и при голям дебит на първи радиатор ще има 55° изходяща температура, 50° градуса на следващия и 45° на последния(примерно).


    моите са свързани така но до най далечния ми и най-голям имам около 30 + метра тръби ... и познай той е и най студения.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #249

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Търси, търси ... може и да намериш кандидати за комшии на първи етаж над мазета
    Иначе вземи та си регулирай системата от секретните кранове и си направи последния радиатор да ти грее като хората..

    https://www.youtube.com/watch?v=TI36JOBHZWU
    Този пост е редактиран от pepitoff; 19-12-17 в 08:19.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #250

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Търси, търси ... може и да намериш кандидати за комшии на първи етаж над мазета
    Иначе вземи та си регулирай системата от секретните кранове и си направи последния радиатор да ти грее като хората..

    https://www.youtube.com/watch?v=TI36JOBHZWU
    стари са не могат вече а ремонта не свършва ....

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #251

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Търси, търси ... може и да намериш кандидати за комшии на първи етаж над мазета
    Иначе вземи та си регулирай системата от секретните кранове и си направи последния радиатор да ти грее като хората..

    https://www.youtube.com/watch?v=TI36JOBHZWU
    pepitoff , поести полския сайт muratordom.pl има секция отопление в която има тема за твоя котел и в последните страници се разисква подобен на твоя казус.
    Така или иначе нашите котли са полско производство, и там има много позватели и добри специалисти.
    pepitoff одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #252

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от lukas51 Виж публикацията
    pepitoff , поести полския сайт muratordom.pl има секция отопление в която има тема за твоя котел и в последните страници се разисква подобен на твоя казус.
    Така или иначе нашите котли са полско производство, и там има много позватели и добри специалисти.
    Мерсии
    А полски знаеш ли?!?!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #253

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Мерсии
    А полски знаеш ли?!?!
    Автоматично се превежда, не идеално, но се разбира, много е полезна информацията.
    pepitoff одобрява това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #254

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ... котел работи без да изключва, значи е сметнат правилно по всички правила на специалистите в газовите теми.
    Без да съм специалист и без да съм чел цялата тема,
    що ми се струва, че ако котела е маломощен спрямо нуждите и топлозагубите (т.е. неправилно сметнат), то също няма да изключва ?!

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #255

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Без да съм специалист и без да съм чел цялата тема,
    що ми се струва, че ако котела е маломощен спрямо нуждите и топлозагубите (т.е. неправилно сметнат), то също няма да изключва ?!
    Няма как да е маломощен с тези 21 kW за отопление...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 18 ПърваПърва ... 715161718 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум от радиаторите
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 07-11-11, 18:38
  2. Отговори: 7
    Последно: 26-02-10, 12:25
  3. Голяма температурна разлика между земята и климатика
    От rumo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 10-01-10, 17:08
  4. Osaka CH-12-JB - голяма температурна разлика в стаята
    От todor_l във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 18-10-09, 10:07
  5. Dial-up : по-ниска скорост
    От Zviara във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-03, 20:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе