Страница 7 от 18 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 265
Like Tree107Одобрявам

Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #91

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от lukas51 Виж публикацията
    Аз съм със същият котел, на радиаторите dT не съм мерил, но наблюдавам работата на котела и dT на котела е около 15 градуса и отделя доволно количество конденз /около 0,8 литра на 1 куб.м газ/ ,но отоплявам почти 2 пъти повече площ на котела съм задал 61 градуса на изходящата на вхоящата е 46-50 градуса, температурата е на 4 режима зададени от стайният термостат, който е он/офф.
    При зададените от тебе 22,5 гр. денонощно котела ще си дава съответно по голям разход, все пак това си е голям комфорт.
    Какви са ти комфортната и икономичната температури и 4те режима?
    dT мериш с мултицет на връщащата тръба на котела, нали така беше?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #92

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Какви са ти комфортната и икономичната температури и 4те режима?
    dT мериш с мултицет на връщащата тръба на котела, нали така беше?
    22-7 ч. 20 гр. ; 7,00-14,00ч. 21 гр.; 14,00-22,00ч. 22гр. През целия ден има хора в къщи.
    Да с мултицет меря входящата , опитай да наблюдаваш отделянето на конденз /кондензната тръба в туба/.
    pepitoff одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #93

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Разход 12 м3 за денонощие в он-офф режим и постоянна стайна темп. 22.5*С, темп. на водата 55*С.
    Прехвърлих на модулация да видим как ще е при същите условия.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #94

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    За 7 часа от сутринта изхарчи 3 м3 в режим модуллиране, 22.5*С стайна и 55*С на водата.
    Същото като в он-офф режим с тази рзлика, че държи точно 22.5*С, докато при он-офф е от 22.7-22.3*С
    Сложих една туба да видя колко конденз ще отдели до утре.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #95

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Сложих една туба да видя колко конденз ще отдели до утре.
    По кубиците изразходвана газ мисля, че не може да се ориентираш защото има много фактори които влияят и разлика от +-5% няма как да я засечеш. При използването на тубата и кондензата за 1м3 газ обаче се елиминират голяма част от тях и това е показателно за това в каква посока се изменя КПД-то на котела.
    pepitoff одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #96

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Петре а аз какво да кажа сам на втория етаж на къща отдолу никой от горе гълъбите ,,,,

    Кажи какво направи с тая скорост на помпата че от тия проблеми ти са е запалила главата ...

    За тубата мога да кажа - само че при мен е кофа нз колко литра 15 може би и за 24 часа се пълни малко под максимума.

    Имаш ли настройка за режима на работа на помпата - пропорционален или постоянна ДТ. Моя е на постоянна ДТ 15. Преди малко гледах показанията на дисплея на котела подаваща темп 50 връщаща 44.
    Този пост е редактиран от ico123; 02-12-17 в 20:55.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #97

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Викинг, ако си беше направил труда да изчетеш изцяло постовете в темата от къде е тръгнала и какво искаше Пепитов щеше да разбереш какво и защо се обсъжда. Ти вечер удариш някое питие и влизаш да раздаваш правосъдие. Пепитов искаше да постигне единствено по-голяма разлика между входяща и изходяща температура от радиаторите, за да бъде котела в кондензен режим при изходяща вода около 60-63гр. Не се е оплаквал, че му е студено. И ние съответно му отговорихме, че това може да стане с по-големи (мощни) радиатори или да се намали скоростта на флуида. Той каза, че не може да слага по-големи радиатори, защото няма много място, а и настоящите се справят с достигане на зададената стайна температура. Споменаха се различни начини за връзка на радиаторите. В един момент вече дискусията тръгна към ограничаване на максималната температура на изходяща вода (за сигурен кондензен режим) на 55гр. и проба с и без модулация от управлението.
    И какво аз ти правя преразказ (без елемент на разсъждение), защото ти не четеш.
    Този пост е редактиран от VanDan; 02-12-17 в 21:26.
    bobivg и pepitoff харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #98

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Викинг, ако си беше направил труда да изчетеш изцяло постовете в темата от къде е тръгнала и какво искаше Пепитов щеше да разбереш какво и защо се обсъжда. Ти вечер удариш някое питие и влизаш да раздаваш правосъдие. Пепитов искаше да постигне единствено по-голяма разлика между входяща и изходяща температура от радиаторите, за да бъде котела в кондензен режим при изходяща вода около 60-63гр. Не се е оплаквал, че му е студено. И ние съответно му отговорихме, че това може да стане с по-големи (мощни) радиатори или да се намали скоростта на флуида. Той каза, че не може да слага по-големи радиатори, защото няма много място, а и настоящите се справят с достигане на зададената стайна температура. Споменаха се различни начини за връзка на радиаторите. В един момент вече дискусията тръгна към ограничаване на максималната температура на изходяща вода (за сигурен кондензен режим) и проба с и без модулация от управлението.
    И какво аз ти правя преразказ (без елемент на разсъждение), защото ти не четеш.
    Точно така, VanDan!

    За 5 часа работа изхарчи 2.25 м3 газ и отдели ето толкова конденз.






    Извинявам се, че това приложение само върти тези снимки.

    Скоростта на помпата не съм я намалявал още.
    Премерих температурата на връщата вода и е 35*С при 40*С на подаващата вода в момента на меренето, което ми се струва малко като dT.


    За ico123: Твоят котел има датчик за температура на връщата вода и може да модулира по dT на водата. Моят няма такъв датчик и не може да модулира по тоя параметър.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от pepitoff; 04-12-17 в 10:15.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #99

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Според мен котела ти работи идеално в кондензен режим, при разход 2,25 куб.м отделеният конденз е около 2 литра.
    Пробвай с други термометри на входящата , колко е налягането в системата.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #100

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    35 градуса на връщащата вода си е доста добре. Поздравления за експериментите. Чакаме да видим с помпата какво ще стане. Като направиш температурата на връщащата вода 30 градуса можеш да направиш тема със заглавие "Не че се хваля ама ми е много добра инсталацията!"

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #101

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от lukas51 Виж публикацията
    Според мен котела ти работи идеално в кондензен режим, при разход 2,25 куб.м отделеният конденз е около 2 литра.
    Пробвай с други термометри на входящата , колко е налягането в системата.
    Ще сменя термометъра, да. На тоя не му вярвам съвсем (въпреки, че го залепих на входящия/връщаща вода/ холендър на котела и съм го увил в изолация). Ще сложа и един на подаващата вода на котела.
    Налягането е 1.1 bar според показанието на манометъра на котела.
    В системата е 1.5 bar според показанието на манометъра през който пълня системата /не я пълня през тръбата за пълнене на котела/. Но котела ми е на тавана и е на около 3.8 м над колектора на ОИ и е нормално да има разлика от 0.4 bar.
    Този пост е редактиран от pepitoff; 02-12-17 в 23:21.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #102

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    35 градуса на връщащата вода си е доста добре. Поздравления за експериментите. Чакаме да видим с помпата какво ще стане. Като направиш температурата на връщащата вода 30 градуса можеш да направиш тема със заглавие "Не че се хваля ама ми е много добра инсталацията!"
    Чак пък 30*С едва ли ще я направя :-D
    Имам предвид, че ако експеримента с помпата е успешен и направя dT поне 15*С, ще вдигна температурата на водата на 65*С ;-)

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #103

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Моят котел колко е назад технически. Мисля, че помпата му е обикновен модел с ключ с 3 степени, а вашите са модулиращи с управление от електрониката на котела. Но пък от друга страна простите неща по-трудно се развалят.
    Няма да е лошо да мина на нов котел, но финансовия момент не е много подходящ в момента за съжаление.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #104

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Моят котел колко е назад технически. Мисля, че помпата му е обикновен модел с ключ с 3 степени, а вашите са модулиращи с управление от електрониката на котела. Но пък от друга страна простите неща по-трудно се развалят.
    Няма да е лошо да мина на нов котел, но финансовия момент не е много подходящ в момента за съжаление.
    Важното е да ти върши работа, пък дали е стар или нов ... все тая.
    bobivg одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #105

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    С един нов кондензен котел, все си мисля, че ще сваля леко разхода. Въпросът е с колко, защото с цената му ще плащам разликата няколко години.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 18 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум от радиаторите
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 07-11-11, 18:38
  2. Отговори: 7
    Последно: 26-02-10, 12:25
  3. Голяма температурна разлика между земята и климатика
    От rumo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 10-01-10, 17:08
  4. Osaka CH-12-JB - голяма температурна разлика в стаята
    От todor_l във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 18-10-09, 10:07
  5. Dial-up : по-ниска скорост
    От Zviara във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-03, 20:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе