Страница 3 от 18 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 265
Like Tree107Одобрявам

Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #31

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    То в общи линии май е ясно какъв е проблемът. Или не ти достига мощност на радиатора в хола или имаш запушване на радиатора пак в хола. Това, че имаш такава голяма разлика между отделните стаи за мен е показателно. При мен при спрян радиатор в вдната стая, температурата е -2 градуса с другите.
    Аз не мисля че проблемът е от тръбите. За да провериш горното виж как ще се държи системата ако отвориш всички врати.
    Запушване едва ли - чисто нов е. Няма и 2 месеца откакто е монтиран

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #32

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    И аз не смятам, че е това, но това е по-добрият вариант. Не мисля, че имаш проблем с дебита, защото очевидно скоростта на флуида е висока. ПроБвай с помпата да видиш какво ше стане иначе вариант б - изолация.
    pepitoff одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #33

    Angry Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    А сега де... д**ба и италианците му...
    или те са гении на програмирането или аз съм най-тъпия компютърджия



    Това пише за режимите на помпата в ръководството и препращат към меню "Програмиране на електронната платка".
    А там е описано как се влиза в режим програмиране и са дадени параметрите, които могат да се коригират.
    Ето какво има в таблицата с параметри, свързано с помпата



    Ужасссс...
    На първата страничка е описано как работи помпата и тъкмо се закефих, че има режим "dT константна (dT=5-25K): скоростта на циркулационната помпа варира с цел поддържане на констатна на стойността dT м/у подаване и връщането от инсталацията според настроената стойност К (dT=15 по подразбиране)" и то изведнъж се оказва, че няма къде да я настроиш тази стойност за това К
    Може пък и аз да съм твърде тъп!!!
    Някой ако знае да помага...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #34

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Признавам, че четох по "диагонал", но тая помпа няма ли бутон, ключе, за да се настрои ръчно ?

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #35

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от idealist Виж публикацията
    Признавам, че четох по "диагонал", но тая помпа няма ли бутон, ключе, за да се настрои ръчно ?
    Тц, няма.
    Управлява се от електрониката на котела.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #36

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Котела ти няма сонда на връщащата вода, затова няка как да я поддържа тази делта. Ако имаше щеше да виждаш и тази температура на управлението.
    lukas51 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #37

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Котела ти няма сонда на връщащата вода, затова няка как да я поддържа тази делта. Ако имаше щеше да виждаш и тази температура на управлението.
    Прав си. Но го пише в ръководството (и то без уговорки) дали има или няма сонда за темп. на връщащата вода.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #38

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    То без тази сонда как ще поддържа dt, че не ми е ясно. Няма да е първата щуротия в упътване. Остава да се пробваш със скоростта на помпата. Според мен обаче трябва да повишиш максималната температура при намаляване на скоростта, за да може да загрее помещението. Примерно от 55/45, ще стане режима 60/40, което ще те вкара в по-икономичен режим на теория.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #39

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    То без тази сонда как ще поддържа dt, че не ми е ясно. Няма да е първата щуротия в упътване. Остава да се пробваш със скоростта на помпата. Според мен обаче трябва да повишиш максималната температура при намаляване на скоростта, за да може да загрее помещението. Примерно от 55/45, ще стане режима 60/40, което ще те вкара в по-икономичен режим на теория.
    Така мисля да направя.
    Vizi одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #40

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Ако намалиш скоростта на помпата котела ще свали и мощността си за да поддържа зададената температура на водата. Ще увеличиш делтата на радиаторите но и времето за затоплянето на стаите освен ако не вдигнеш температурата на водата. Затворен кръг е малко това, явно имаш големи топлозагуби. Колко ти е разхода на газ за 24 часа?

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #41

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Ако намалиш скоростта на помпата котела ще свали и мощността си за да поддържа зададената температура на водата. Ще увеличиш делтата на радиаторите но и времето за затоплянето на стаите освен ако не вдигнеш температурата на водата. Затворен кръг е малко това, явно имаш големи топлозагуби. Колко ти е разхода на газ за 24 часа?
    Ами около 8.2 м3 средно.
    Събота и неделя беше около 11 м3, но беше по-студено и котела през уикенда работи от 8:00ч. до 23:00ч. на 22.5 *С стайна, а от 23:00-8:00ч. на 20*С.
    Като сменя от комфортна на икономична темп. не включва до следващата комфортна, защото стайната темп. не спада под 20.1*С.

    А при комфортна темп.като достигне 22.6*С намалява темп. на водата до 40*С и тогава харчи по 0.39 м3. Това при външна темп. 6*С.
    При външна темп. около 0 до -5*С като достигне зададената стайна темп. намаля водата на 50-52*С но тогава не съм засичал колко харчи.
    Този месец от 01.11 до 28.11 имам 241 м3
    Този пост е редактиран от pepitoff; 30-11-17 в 17:32.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #42

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Тези 8,2 м3 ще да речат, че загубите са ти средно 3,0-3,5 кВт (при добре работеща инсталация) - аз по сметки изкарвам подобни загуби за подобно на твоето по квадратура жилище при съседи от лапландия и външна температура около 0-ата.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #43

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Тези 8,2 м3 ще да речат, че загубите са ти средно 3,5-4,0 кВт (при добре работеща инсталация) - аз по сметки изкарвам подобни загуби за подобно на твоето по квадратура жилище при съседи от лапландия и външна температура около 0-ата.
    Т.е. добре ли е зле ли е при мен?
    От газовата фирма ми казват, че е нормално.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #44

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Дали е добре е относително, но до колкото помня случая ти не е неочаквано. Просто си е студено и няма кой да помага. Даже и да промениш dt, това няма да ти намали сметката с повече от 4-5% според мен. До колкото съм забелязал espace e специалист, та неговото мнение е по-меродавно.
    Ако свалиш температурата до 21 градуса също ще спестиш някой друг процент. Мен 21 ми е ок ама ... не зависи от мен у нас колко да е.
    pepitoff одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #45

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Попитах Immergas Italy за модулиране по dT, но казаха че този котел не може да модулира по dT, защото няма сонда за връщащата темп. на водата.
    Модулира само по мощност гонейки dT 0*С.
    Май така ще си карам докато дойде време за изолация на таваните и в останалите стаи, като в детската и спалнята.

    Благодаря на всички, които ми оказаха ценна помощ!!!

    До espace: Това ми е целта - да направя dT=15*C и да вдигна темп. на водата на 65*С. Ще стопля по-бързо мисля. Пък разхода ще го видим как ще е...
    Този пост е редактиран от pepitoff; 30-11-17 в 18:16.
    Vizi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 18 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум от радиаторите
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 07-11-11, 18:38
  2. Отговори: 7
    Последно: 26-02-10, 12:25
  3. Голяма температурна разлика между земята и климатика
    От rumo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 10-01-10, 17:08
  4. Osaka CH-12-JB - голяма температурна разлика в стаята
    От todor_l във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 18-10-09, 10:07
  5. Dial-up : по-ниска скорост
    От Zviara във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-03, 20:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе