Страница 10 от 18 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 265
Like Tree107Одобрявам

Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #136

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Ще взема да пробвам и с намаляване на помпата и да дам отчет от практика, а не от теорията...
    Само дето ме е страх да я намаля - да не прецакам нещо котела (скъпичък е все пак).

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #137

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Ако участниците в темата не се придържат към нея и нападките продължат, ще заключа темата.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #138

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    На котела няма какво да му прецакаш, но все си мисля - кой го монтира този котел, проследи ли му работата и какви корекции в настройките направи? Все едни такива прости въпросчета...

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #139

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Ще взема да пробвам и с намаляване на помпата и да дам отчет от практика, а не от теорията...
    Само дето ме е страх да я намаля - да не прецакам нещо котела (скъпичък е все пак).
    Стига се занимавай с глупости!
    Прочети темата от началото!

    Пак ти повтарям-При тези температури щом ,при
    Задена отоплителна вода ,40°С и първоначален пуск при 20-25° С -водата се загрява за повече от час всичко е ОК. Остава ти изолацията!
    Този пост е редактиран от Viking72; 03-12-17 в 21:00.
    VanDan и pepitoff харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #140
    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    На котела няма какво да му прецакаш, но все си мисля - кой го монтира този котел, проследи ли му работата и какви корекции в настройките направи? Все едни такива прости въпросчета...
    Ето това е същественият въпрос. Поне неговата инсталация е добра, но какви чудеса се правят пък и някои от тях и по проект ....
    pepitoff одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,614
    #141

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Викинг, човек имаме конкретно питане, а не общи постановки. Пепи ясно е написал, че си е наумил да постигне по-ниска температура на връщащата вода. Също така ясно е написал, че твърдо няма да добавя радиатори и няма да сменя тръби, защото няма място, няма възможност и е доволен от стайната температура и т.н. Хайде отговори конкретно как при тези условия с константна радиаторна мощност ще постигне по-ниска температура на връщащата вода. Все нещо си спомням от физиката, че остава само скоростта на флуида. Вече, защо като цялостен ефект това няма да е особено удачно решение може да го обясниш с прости думи като за прости хора. Ние също го казахме, че няма особена полза от цялото упражнение. За мен, дори и като профан, основната част от разхода отива за компенсиране на топлозагуби и зависи и от поддържаните температури. Другото са повечето подробности.
    Викинг без да те упреквам за каквото и да е - факт е, че преди да влезеш в темата нито някой се е карал, нито е имало обиди, нито модератор е писал. Без значение вярно или не. Пишеш ( без да се обиждаш) на моменти неразбрано. Отделни несвързани изречения с някакъв особен тон, който както виждаш не се нрави особено на почти всички участници.
    Този пост е редактиран от VanDan; 03-12-17 в 21:12.
    pepitoff и Vizi харесват това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #142

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Докторе,аз не бих намалил помпата!
    Другите отговори с в темата!
    Ама понеже четеш през ред-При отоплителна вода 40° С,ако има отдаване 9-10kw -всичко е окей!А разни делти и тн.-се оправяйте!
    Този пост е редактиран от Viking72; 03-12-17 в 21:16.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #143

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Половината инсталация (от колектора до радиаторите) я заварих така при покупката на апартамента.
    Газовия котел, бойлера и връзките от котела до колектора и бойлера съм си ги правил аз лично.
    Този, който трябваше да достави, монтира, изпита и пусне котела е най-големия мошеник във Враца и е официален представител и сервиз на Иммергаз за Враца. (Ако четат врачани - НЕ СЕ ЗАХВАЩАЙТЕ С ТОДОР ТОДОРОВ!!!)
    От всичко в офертата ми достави котела, комина и терморегулатора и проби 2 отвора ф16 за куките на котела.
    Оттам нататък всичко сам си правих...
    Настройки не е правил никакви. Според него "няма нужда да се пипа нищо - той котела си и знае, особено в комбинация с "компютъра" CarV2" ;-)
    Това в кавичките е цитат.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,614
    #144

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Аз също не бих намалял помпата, а само бих ограничил максималната температура на изходящата вода на примерно 55-57гр. (гарантиран кондензен режим) и сложил още изолация ако има възможност (практическа и финансова). И филмът свършва. И за пореден път ще повторя - да се надявам за ниска цена на природния газ.
    pepitoff одобрява това.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #145

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Трагедия...

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #146

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Всякакви кадри има - ти пак си се справил доста добре, но има хора, които си плащат на фирми да им изградят инсталация и не се занимават (защото за това са платили), а после се появяват уникални истории и въпроси във форума.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #147

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Е най-накрая се разбрахме,че помпата трябва да е на макс.
    Иначе може да плюете Викинга,но в случая е прав за помпата!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,614
    #148

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Скоростта на помпата е единствения теоретичен възможен отговор на зададения въпрос и поставените условия. Дай друг отговор на въпроса в заглавието на темата. Все пак имаме конкретен казус, а не обща дискусия. Ако не можеш да отговориш или отговорът не носи полза като цяло, напиши че темата е безсмислена и го обясни. Никой тук нито е спорил, нито се е карал, нито е "плюл" някого, просто си дискутирахме. Човек става досадно, все ще се намери някой да вкарва напрежение, няма полза за никой от това. Пепитов си прави експерименти и не виждам нещо лошо в това. Тук имаше един потребител със супер разход на газ с уж най-неправилния режим на работа на котела според всички специалисти. Скри шапката на всички. Пепи още не е претръпнал. Като мине малко време и ще спре да го мисли.
    Този пост е редактиран от VanDan; 03-12-17 в 22:08.
    pepitoff одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #149

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите


    От 1:20 нататък дават пример за значението на връщащата температура за ефективността.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #150

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Трагедия...
    Имаш предвид случая ми на монтаж ли- ;-)

    Иначе добре, че си могаи сам.
    Куцат ми само изчисленията на необходими мощности, топлозагуби...
    И пробллема е не че не искам да си платя, а че в нашия град няма на кого.
    А има ли готов свестен проект го изпълнявам без никакви проблеми и то по най-качествения начин.

    Измерпахме темата - ще правя изолация (средства има, засега свободен апартамент за 2 седмици няма ;-)

    Утре ще седна да направя една 3D визуализация на апартамента с разположение на инсталираните мощности, за да се види къде и какво може да се добавя (пак ще разчитам на вашето мнение).
    Дискусията беше полезна (изключвам заяжданиците).

    Само последно питане, на което никой не ми отговори: Защо онзи радиатор с 19-те глидера Н500 в стая 10 м2 не прави никакво dT?
    Малък ли е, недостатъчен ли е?!?!
    Аз не мога да си отговоря...

    БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВКЛЮЧИЛИ СЕ С МНЕНИЯ И СЪВЕТИ!!!
    VanDan одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 18 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум от радиаторите
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 07-11-11, 18:38
  2. Отговори: 7
    Последно: 26-02-10, 12:25
  3. Голяма температурна разлика между земята и климатика
    От rumo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 10-01-10, 17:08
  4. Osaka CH-12-JB - голяма температурна разлика в стаята
    От todor_l във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 18-10-09, 10:07
  5. Dial-up : по-ниска скорост
    От Zviara във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-03, 20:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе