Страница 9 от 18 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 265

Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #121

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Трябва ти дебит-отдавана мощност на радиатори!

    Не ти познавам котела,но не ме интересува!
    Колкото мощността на радиатори е по-голяма от минимум на котел-толкова по-добре!
    Хидраливчно съпротивление -трябва да го намалиш!
    Успех,аз приключих!
    Този пост е редактиран от Viking72; 03-12-17 в 20:15.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #122

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Лазар не знам дали ще пише ама истината е че ако искаш по нисък разход няма да го постигнеш с намаляване скоростта на помпата и увеличаване на делтата. Изолация ти трябва, или по-ниски температури и по-топли дрехи. По горе някъде сложих една диаграма за ефективността на котлите. Истината е ниска мощност + ниска температура = високо КПД. Ама не чак толкова колкото ни се иска явно

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #123

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Лазар не знам дали ще пише ама истината е че ако искаш по нисък разход няма да го постигнеш с намаляване скоростта на помпата и увеличаване на делтата. Изолация ти трябва, или по-ниски температури и по-топли дрехи. По горе някъде сложих една диаграма за ефективността на котлите. Истината е ниска мощност + ниска температура = високо КПД. Ама не чак толкова колкото ни се иска явно
    Ясно - схванах ;-)

    Тая зима ще ми е топло, колкото и да струва... Ще си карам в конвенционален режим, то се е видяло...
    Догодина ще видим ...

  5. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #124

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    А е тарикат ко* разбираш от топлотехника ,която съм учил пет години!
    Що се нервиш бе човек? Той ако разбира, а и аз и много други в този фоум, няма да сме тук. Я се успокой! Ти може и да си учил топлотехника, ама по начина по който реагираш, повечето от нас си мислят, че нищо не си разбрал от ученето. А съм сигурен, че не е така. За теб е ясно, но за нас не е.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #125

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    По-висока скорост на флуида означава по-малко време за отдаване на топлина от единица обем от него посредством отоплителното тяло към околната среда (в случая твоето жилище). Съответно означава и по-малка разлика на входа и изхода. За да се увеличи тази разлика при равни други условия, трябва да намалиш скоростта на флуида и да увеличиш температурата на изхода, за да запазиш средната температура, а оттам и топлоотдаването.
    Това си е елементарна физика и не е нужно човек да е учил 5 години топлотехника. Всеки инженер го е учил по общите предмети през първата година, а май се учеше и в даскалото ама беше отдавна.

    ПС: Относно дали това ще ти помогне - съмнява ме. Видях поста с графиката от espace - това е графиката, за която коментирахме и то с наши си градуси, а показва и влиянието на мощността.
    Този пост е редактиран от Vizi; 03-12-17 в 20:22.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #126

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от zh Виж публикацията
    Що се нервиш бе човек? Той ако разбира, а и аз и много други в този фоум, няма да сме тук. Я се успокой! Ти може и да си учил топлотехника, ама по начина по който реагираш, повечето от нас си мислят, че нищо не си разбрал от ученето. А съм сигурен, че не е така. За теб е ясно, но за нас не е.
    Не са нерва бе пич!
    Целта е при отоплителна вода 40°да загрее жилище за повече от час с по-малко от кубичен метър газ.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #127

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Ясно - схванах ;-)

    Тая зима ще ми е топло, колкото и да струва... Ще си карам в конвенционален режим, то се е видяло...
    Догодина ще видим ...
    Аз пък не схванах защо в конвенционален. Видно е по конденза че спокойно се топлиш с температури за кондензен режим.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #128

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Viking72, ще помоля да имате повече уважение към другите участници в темата. Не всички разбират това което пишете и това поражда излишни глупави реакции от различни страни.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #129

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    По-висока скорост на флуида означава по-малко време за отдаване на топлина от единица обем от него посредством отоплителното тяло към околната среда (в случая твоето жилище). Съответно означава и по-малка разлика на входа и изхода. За да се увеличи тази разлика при равни други условия, трябва да намалиш скоростта на флуида и да увеличиш температурата на изхода, за да запазиш средната температура, а оттам и топлоотдаването.
    Това си е елементарна физика и не е нужно човек да е учил 5 години топлотехника. Всеки инженер го е учил по общите предмети през първата година, а май се учеше и в даскалото ама беше отдавна.

    ПС: Относно дали това ще ти помогне - съмнява ме. Видях поста с графиката от espace - това е графиката, за която коментирахме и то с наши си градуси, а показва и влиянието на мощността.
    Визи,стига бе пич!
    С достатъчно радиаторна мощност и висока скорост на флуида--всичко е ОК!

    Сашо,не съм обидил никого!
    Това,което пиша е разбираемо.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #130

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    По горе някъде сложих една диаграма за ефективността на котлите. Истината е ниска мощност + ниска температура = високо КПД. Ама не чак толкова колкото ни се иска явно
    Я обясни каква е тая диаграма, че нещо не схващам какво е това на нея. Най-голяма ефективност се получава, когато изходящата температура е възможно най-висока, а връщащата - възможно най-ниска. Когато има висока скорост на циркулация по ефективно е радиаторите да бъдат свързани последователно за да се получи по-добро отдаване с по-нисък разход.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #131

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Това,което пиша е разбираемо.
    Разбираемо за теб, за мен, за други които имат яснота от тази материя...Не мисля, че всички които пишат в темата са наясно са това което се опитваш да им кажеш. Така че, карай по спокойно и без излишни емоции. Колкото до обидите... подобен език и подобно отношение за някого може да бъде обидно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #132

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Викинг,
    Виж заглавието на темата. Аз обяснявам каква е връзката между онуй от заглавието на темата и скоростта на флуида.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #133

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Джаки защо се чудиш за висока скорост на флуида?Щом има достатъчно радиаторна мощност-няма проблем!

    Визи,аз не рабирам от отоплителни инсталации!
    Но радиаторна мощност трябва да е достатъчно по-голяма от минимум на котел и помпата на висока скорост.
    Поздрави!
    Този пост е редактиран от Viking72; 03-12-17 в 21:05.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #134

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Я обясни каква е тая диаграма, че нещо не схващам какво е това на нея.


    Не разбирам какво е неясното, даже си направих труда да я направя от градуси Fаренхайт в Целзий.
    Най ефективно котела работи при 5% от максималната си мощност с най-ниска температура на входящата вода. Вярно е че са малко котлите, които имат такъв обхват на модулация. Нормално минимума им е 10-15%.
    Това са условията.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Най-голяма ефективност се получава, когато изходящата температура е възможно най-висока, а връщащата - възможно най-ниска. Когато има висока скорост на циркулация по ефективно е радиаторите да бъдат свързани последователно за да се получи по-добро отдаване с по-нисък разход.
    А това са някакви твои интерпретации, които не са верни. Изходящата температура зависи от мощността и дебита. Видно е че няма как да е висока при такива нискомощностни режими при които се постига най-добра ефективност. Висока изходяща температура ще се получи при максимална мощност (100% - зелената крива) и около 2% по ниско КПД спрямо работа при мощност 10-15% от максималната.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от espace; 03-12-17 в 21:15.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #135

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Джаки,за последователно свързани радиатори-Признавам Ленинградската схема/едно тръбна/до 50м тръби/тръбна разводка,защото има разлика в диаметър/.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 18 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум от радиаторите
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 07-11-11, 19:38
  2. Отговори: 7
    Последно: 26-02-10, 13:25
  3. Голяма температурна разлика между земята и климатика
    От rumo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 10-01-10, 18:08
  4. Osaka CH-12-JB - голяма температурна разлика в стаята
    От todor_l във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 18-10-09, 11:07
  5. Dial-up : по-ниска скорост
    От Zviara във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-03, 21:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе