Страница 10 от 23 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 345
Like Tree129Одобрявам

Препарат за почистване и профилактика на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #136

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    За съжаление е така с цената на спрея-подскочила е нагоре.И аз бях напипал един магазин с цена от 11лв,но още миналия месец ме сюрпризираха от нова цена 17лв,та си намерих залежали бройки на по ниска цена,но ще трябва да се свиква май.Иначе го ползвам откакто се появи спрея,и за мен върши работа,а и ароматизира приятно.А турбината по добре с обезмаслител и по замърсени пити,но там вече трябва да се предпазят стени,електроника и пода.

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #137

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Почнах профилактика на FTX50GV, пръснах целия почти целия японски спрей по топлообменника и го пуснах на охлаждане както си му е реда. Това беше днес на обяд, преди час изключих климатика и изразходвах каквото беше останало по жалузите и турбината. Почнах да го обработвам с водоструйка Karcher, бая силна е струята, направо падат големи парцали мръсотия по кофата и турбината се върти от силата на струята и всичко пада. Горе-долу беше като на Jackas от първата страница на тази тема, светна също като неговата. Най-вдясно оставих около половин сантиметър, да не отиде нещо по електрониката. Сега мисля да го оставя до утре да изсъхне. Снимки не мога да дам защото апарата ми е много стар и не прави хубави снимки отблизо. Нали няма опасност от силната струя за електрониката, гледам отвънка от дренажа също тече?

    Направо станах специалист, мога да почвам да правя пълна профилактика на климатици. 50-60 лева мисля, че е нормално да започна. Имам си и чирак, ООД-то е готово. Има ли търсене на такива профилактики?

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #138

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Ти както си тръгнал... и монтажи ще почнеш да правиш скоро.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #139

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Преди малко го пуснах, направо ще ме издуха. Въздухът пере като стомана и е много свеж. Голяма работа е профилактиката.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #140

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Браво, точно така .Аз тази година ТОШО и другите машини в къщи ги минах мързеливо - само с четката и прахосмукачката, ама догодина съм решил да ги поизмия, че ще станат на 4-5 години, време им е, главно заради турбините.

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #141

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Профилактика на същия климатик от първия пост в темата само, че с разглобяване





    Това е положението след 4,5 години работа в магазин кал и л@йна..

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #142

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Оф, за момент се улаших, че е домашен климатик и моят може да е такъв ...

    ще го видя и моят след 2-3 години...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    31
    #143

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от webdevil
    Здравейте,някой знае ли от къде в Русе може да се купи японския спрей?И във двата кауфланда го няма и нямало да го зареждат вече.
    Техномаркет

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    1
    #144

    Re:Препарат за почистване и профилактика н

    Аз си взех от този спрей за почистване на климатик, върши работа. Не е като да му направят цялостна профилактика ама поне може няколко пъти да напръскаш климатика да не мирише на мухал.

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #145

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Да ви се похваля, вчера позачистих LSR-а По питата имаше доста наслоена прах, явно филтрите не са достатъчно фини. Напръсках с обезмаслителче, изчаках 10 минути, след което с друга пръскалка отмих препарата колкото може, без да преоводнявам климатика. После го пуснах на студено за 15-20 минути, като сложих в стаята един голям леген с вряла вода, за да има повечко конденз Имаше ефект определено! Отвън кондензната тръба течеше като чешма После пуснах само на вентилатор да се подсуши питата. С изненада установих, че операцията е била успешна - прах вече няма!! Много се радвам :P Преди зимата още веднъж ще го направя

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #146

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Вземи едно фенерче и при спрял климатик светни през отвора на клапата вътре и огледай внимателно лопатките на турбината. И по тях полепва много прах и след време го обръща на гъби и мицел ...Твоя е нов и едва ли ще има прах,но все пак поогледай.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #147

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Със сигурност не съм го почистил перфектно. Поне питата изглежда доста по-чиста обаче. Пък иначе след още 1-2 годинки ще му направя и основно почистванe с махане на турбината и тн.

    Предполагам, че до гъби няма да се стигне. Аз климатик за охлаждане почти не ползвам. А и винаги ползвам функцията за подсушаване после.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #148

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Jackas,тоя климатик е работил на естествена конвекция!Сега ще му объркаш режимите!

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #149

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Това нищо не е...В пон или вт ще отварям за почистване канална машина в спортен клуб,която от 2000 г работи нонстоп основно за охлаждане и НЕ Е ОТВАРЯНА ДОСЕГА !Ще снимам яко и ще постна снимки тук.Очаквам да е нещо страшно...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #150

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Това нищо не е...В пон или вт ще отварям за почистване канална машина в спортен клуб,която от 2000 г работи нонстоп основно за охлаждане и НЕ Е ОТВАРЯНА ДОСЕГА !Ще снимам яко и ще постна снимки тук.Очаквам да е нещо страшно...
    Няма ли да ни покажеш какво се "диша" във фитнеса ??

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 23 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика на климатик или как да си спестим пари!
    От bgart във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 1074
    Последно: Вчера, 13:21
  2. Почистване и профилактика на камера JVC Пловдив?
    От j90 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-13, 19:42
  3. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  4. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10
  5. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе