Страница 3 от 32 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 479
Like Tree16Одобрявам

Защо се прави профилактика на климатиците?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    39
    #31

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Когато ми монтираха и първия ,и втория климатик,попитах за профилактиката и хората ми казаха,че това си е пълен тараш на клиента И като се замислиш,тези от фирмите производители,доставчици,дистрибутори,препродавачи,монтажници,техници и всякакви си там измислиняци трябва да обикалят по къщи,блокове,небостъргачи,градове,държави и континенти та да правят профилактика на климите.Пълен абсурд

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #32

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Какво представлява монтажа като цена извършен от монтажна фирма:
    ...
    3. Транспортни разходи.
    С тази 3 точка хич не съм съгласен. Поемате си транспорта без да го наслагвате на клиента. Какво ще стане , ако всяка фирма започне да си слага надценка заради транспорта ??

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #33

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Напоследък забелязвам че има много монтажници които са работили към фирми за монтаж на климатици да си правят собствени фирми и започват сами да монтират климатици. До тук няма нищо лошо, предприемчивоста е хубаво нещо.

    Повечето от тях могат само да извършват монтаж, не познават работата на климатика като система, нямат познания по електроника нито знаят поне малко английски език за да прочетът сервизната документация за съответният модел да се ориентират къде е проблема, ако има такъв. При инверторните климатици на външното тяло има информация ако климатикът даде грешка, но как да разбереш каква е ако не разбираш какво пише.

    Да си представим че компресор на някой климатик изгори, например инверторен, тогава такива отделни непризнати от вносители монтажни фирми какво могат да направят. Могат за тяхна сметка да си купят компресор от магазина или от вносителя и да го сменят + зареждане с фреон + разходи на време и труд + пътни, защото когато климатика е в гаранция при подобен проблем всичко е за сметка на монтажната фирма. Но пък могат и да се крият от клиента, тогава е възможно клиента да си търси правата по други пътища.

    Разбира се всяка такава фирма може да си прецени по приходите, дали може да си позволи подобен риск, но именно тези фирми поддържат ниски цени на монтаж за да могат да са конкурентно способни на пазара. Как с малко приходи може да се осигури високо качество на работа и на предлаганата услуга.

  5. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #34

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Сериозните фирми нямат такова нещо като цена на монтаж, тя си влиза в цената на климатика. Аман от печалбари...

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #35

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от god
    Сериозните фирми нямат такова нещо като цена на монтаж, тя си влиза в цената на климатика. Аман от печалбари...
    И как да постъпя, ако има друга фирма, на която вярвам повече за монтажа? Да го платя двойно ли?
    Цената на монтажа, калкулирана в цената на климатика те закрепостява.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    24
    #36

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Преди 10дни най-после ми оправиха климатика.Оказа се,че просто му липсва смазка.Сега работи идеално.Смятам,че няма квалифицирани и отговорни техници към съответните фирми.Така че ,вие от Стара Загора сте късметлии-случили сте на техници.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #37

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    god ми тогава Тери груп (Дайкин) и Кондекс (МХИ) не са сериозни фирми....

  10. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #38

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    И как да постъпя, ако има друга фирма, на която вярвам повече за монтажа? Да го платя двойно ли?
    Цената на монтажа, калкулирана в цената на климатика те закрепостява.
    Нямам това предвид - не би трябвало да съществува такова перо като монтаж на климатик (става дума за нов от магазина) или евентуално да е символична сума. Помислете си какво ще стане ако всички останали търговци започнат да си смятат отгоре по 10-20% от стойността на стоката за монтаж(сглобяване). При това става дума за един от най-доходоносните браншове.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #39

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от god
    Нямам това предвид - не би трябвало да съществува такова перо като монтаж на климатик (става дума за нов от магазина) или евентуално да е символична сума. Помислете си какво ще стане ако всички останали търговци започнат да си смятат отгоре по 10-20% от стойността на стоката за монтаж(сглобяване). При това става дума за един от най-доходоносните браншове.
    Нещо не те разбирам.... Посочи ми поне още един битов прибор, който се продава в търговската мрежа и който да иска специализирани инструменти и умения за да се пусне в действие? Аз поне не се сещам.... Единствено климатичните системи и системите на газ го изискват. Логично е да има отделно цена на монтажа. Ако аз самия съм специалист по монтажа, не мога ли да си го монтирам с помощта на колегите без да давам пари на фирмата, която ми го продава?

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #40

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Lupus за можене всичко може ама май тия стоки като се продават е ясно, че за да функционират си се нуждаят от допълнителен монтаж...та си се правят съответни отстъпки за тая цел...или това пак е спам и трябва да се трие?????? Или мй флуд му викат вече... Някаквъа коментар да допълнителното "дране" в член на ЕС???? Или да се оплачем на Мегленчето - тя и без това си ни е затоврила Козлодуй ей тъй щото мисли за народеца тук и без ниииикакви няколко букви и цифри сигурно.....

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #41

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от Climatronic
    Lupus за можене всичко може ама май тия стоки като се продават е ясно, че за да функционират си се нуждаят от допълнителен монтаж...та си се правят съответни отстъпки за тая цел...или това пак е спам и трябва да се трие?????? Или мй флуд му викат вече... Някаквъа коментар да допълнителното "дране" в член на ЕС???? Или да се оплачем на Мегленчето - тя и без това си ни е затоврила Козлодуй ей тъй щото мисли за народеца тук и без ниииикакви няколко букви и цифри сигурно.....
    Извинявай, но от тази боза от думи аз не успях да формулирам някаква ясно изразена мисъл....
    Можеш ли да се изразяваш членоразделно?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #42

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Печалбата на фирмите които се занимават с продажба и монтаж на климатици идва наи- вече от монтажа.Понеже се изисква специален инструмент,умения и опит.Но за мен платената профилактика си е чисто изнудване за продължаване на гаранцията.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #43

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Lupus Тъй бе защо Кумчо Вълчо все не разбира като не му отърва а ???И пише разни врели некипели за спам... Май за търговски отстъпки въобщееееее ама хич нее чувал ...Пък другите разбират....ето marto68 също....или пак ще се баним ???? Ама с това няма да се подобри положението на раята това е...

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #44

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    marto68 да си дойдем на думата и не изнудване а живо дране...то затова и куцо и сакато е хукнало да монтира точно за това а пък някои "не разбират"

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #45

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от Climatronic
    Lupus Тъй бе защо Кумчо Вълчо все не разбира като не му отърва а ???И пише разни врели некипели за спам... Май за търговски отстъпки въобщееееее ама хич нее чувал ...Пък другите разбират....ето marto68 също....или пак ще се баним ???? Ама с това няма да се подобри положението на раята това е...
    Спокойно Climatronic, за глупост не банваме, то е вродено и лек няма....
    Аз така и не разбрах тук от 130 твои поста ти от какво разбираш? Нека ако някой е разбрал да го каже....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 32 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въздушен поток FTX GV-профилактика?
    От iwoto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 10
    Последно: 07-08-10, 05:44
  2. Днес дойдоха за профилактика...
    От zz_stefanov във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 80
    Последно: 14-11-08, 01:03
  3. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10
  4. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02
  5. Защо Pagemaker прави различни PDF?
    От neutralizer във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-01-06, 21:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе