Страница 5 от 32 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 479

Защо се прави профилактика на климатиците?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #61

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от Climatronic
    VeleV.Klima има по сайтове ако намеря щети пратя мисля че руски сайт беше... ще ти пратя на лична линка
    Защо ще му го пращаш на лична, след като го твърдиш във форума публично?
    ***** не е в ЕС за да се дава примера от там, след като твърдиш, че в ЕС и монтажа и профилайтиките са включени в цената.
    Но и там, както и в Европа цените на услугите са високи, защото изискват висококвалифициран ръчен труд.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #62

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Lupus ми защото съм преценил така...пък ***** като не е член да не би да пращат по кофти продукция там??То оттук ако закарат там от 100 я рабоят 10 я не...бе походете малко по света и ще разберете за какво става въпрос. Никъде не се правят в хангари клими там където "цените на улугите са високи" защо ли????

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #63

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от Climatronic
    Lupus ми защото съм преценил така...пък ***** като не е член да не би да пращат по кофти продукция там??То оттук ако закарат там от 100 я рабоят 10 я не...бе походете малко по света и ще разберете за какво става въпрос. Никъде не се правят в хангари клими там където "цените на улугите са високи" защо ли????
    Въпроса е не къде се правят, а да посочиш линкове на европейски и руски търговци, които в цената на климатика включват цената на монтажа и профилактиките в рамките на гаранционния срок. Така ще си извадим извода, че при приблизително еднакви цени за един и същ модел, нас ни пързалят "не по европейски и не по руски". Ако обаче не ги посочиш, това ще означава само една - че хал хабер си нямаш от нещата и си приказваш, да се намираш на приказка. Човек трябва да стои зад думите си и да може да ги докаже!

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #64

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    KonanVarvarina ти сега ли го разбра... че влиза разбира се, ние сме в Малибу и той тряба да маже с масло и мед това е... тотална лумпенизация на народа ...просто имаше даден сайт за фуджицу там си беше 2,5 по евтин климатика от ***** в Унгария и доста по евтин оттук. Трябва да се поровя да го намеря (дано него е изтрил, че има лоши навици) и ще му натрием носа.В ***** всичко си е доста по скъпо оттук заради протекционистки мита и тн. Ама ние нали сме в ЕС питам аз Що и тук е така ?? не ни били пързаляли? Смях в залата Ми ние сами си се пързалямею Че тя Мегленчето нали ни затвори централата и какво - защитатва ни като потребители май а...с китайските играчки и пр. тъпни. И с климите е така. Та такива ми работи да се намирам на приказка.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #65

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Стара тема ама нейсе...няма да се цитирам сам (#23 по същата тема).
    LUPUS :"Нещо не те разбирам.... Посочи ми поне още един битов прибор, който се продава в търговската мрежа и който да иска специализирани инструменти и умения за да се пусне в действие? ".....веднага отговарям <бойлер>...имах проблем със свързването му с водопровода, и с ел. мрежата. До колкото си спомням трябваше да им се обадя след година за профилактика иначе гаранцията май не важи...дгд...Тъпо е да ти продават климатик без монтаж (телевизор без тунер щото не знаят какъв обхват(тръбен път) ще искаш, пералня без програматор щото не знаят как ще переш( в какъв режим ще го ползваш) и т. н.) тъпи сравнения ама... Дава се цена за доставка и монтаж (профилактиката ако е задължителна и тя е да е включена в цената) всичко останало е търгашески номера .

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #66

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    imrahil е радвам се, че се събужда народът....дано така да върви и занапред....сега чакай да те баннат щото се заяждаш и спамиш

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #67

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Имам следният въпрос:
    Защо нито една фирма няма изрично упомената цена на задължителната профилактика в гаранционната карта ??
    Пример - Моя позната си купува климатик при монтажа я светват , че за да важи гаранцията трябва да се прави профилактика , която струвала 25 лв.Идва времето за профилактика - жената се обажда във фирмата и служителка и казва , че ще и се обадят за цената на профилактиката на друкият ден.На другият ден и се обаждат и казват , че струва 50лв. Ами че то ако се обядя утре може да е станала и 200 лв. и кво праим тогава
    Затова смятам , че цената на профилактиката трябва да е включена в цената на монтажа и да не подлежи на промяна.Или най - малкото да е фиксирана стойността и в гаранционната карта на уреда.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #68

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    При монтажа на климатик има твърде много променливи за да се фиксира твърда цена която би могла да е включена в цената на самата машина. Интересно , защо си мислите , че влаганите материали и труд са без пари ? А пък цената на профилактиката е функция на моментата заплата + цената на горивото + цената на материалите. Затова варира с годините. Как да фиксираш цена при положение , че тези променливи варират в пъти . И то все нагоре. Ако някой може да даде адекватен отговор - моля . И моля хората които изобщо не влагат мисловна дейност , а само търсят повод да плюят да си мълчат.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #69

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Не съм забелязал цената на труда да е скочила в пъти в БГ !!!То в БГ все всичко варира в пъти (освен заплатите ).
    И какви точно материли се влагат в една профилактика която се състои в това да ти почистят питата на вътрешното тяло?Ммдаа променливите са наистина много и то за това в Гемания олиото е 2 лв. а в БГ 4 лв. - много променливи много нещо!То още малко и работата отива към решаване на диференциални уравнения от втори ред.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #70

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Е добре де, и аз се рових в сайтове за ориентировъчни цени на климатици (в ЕВРО - за EU) - по-скъпи са спрямо тук (освен ако не купиш количества от китай). То и това правят повечето фирми - лошо няма. Всеки все по някакъв начин трябва да печели. Не очаквайте обаче че в БГ ще имате качественна подръжка и то безплатна при ниската себестойност на труда - никой няма да си мръдне пръста (да работи извънредно) само и само да покаже нещо качественно (дори и аз). Това е истината - за колкото ми плащат, толкова и работа.. друг е въпроса кой пребира печалбите (сиреч шефовете). Но пък и крайния потребител е пълен боклук - практиката показва че за 50лв разлика е готов гащи да свали, само да ги спести ... (без да си дава сметка какво печели и какво губи). Уви.. това е БГ, това е живота...

    ПС: Едно свясно почистване едвали отнема по-малко от 4 часа работа - по 10 кинта на час (аз не бих се занимавал за толкова с тази 'мръсна' работа) си е 40лв, като сложим и транспортните.. идват към 50лв.. ето ги и реалните цени, повечето фирми зимат по 30, не е зле.. друг е въпроса как го правят и дали влагат нужното усилие и старание...

    ЕДИТ: Ето малко линкове с цени:
    http://www.net-electric.gr/catalog/f...acturers_id=26 (Гърция - 806 евро)
    http://nadavi.com.ua/descr/fujitsu/a...l/descr-39.php Украйна - $1100-$1240
    http://www.oceanairdist.co.uk/assets...202007%208.pdf UK - &#163;707 (около 1800лв)
    http://www.klimageraete24.de/shop2/i...u_Inverter_Wan Някъде из германията - 1399 евро (може би да е и с включен монтаж)

    Някъде в БГ - 1470лв:
    http://www.dekom.bg/?page=product_de...0f86464bec0fd3

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #71

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Имам усещането, че много хора тук бъркат това как на тях лично им се иска да бъде с реалностите. А това, как им се иска да е го приписват на Европа, *****, Америка и Зандзибар. Абе хора, вместо да се замеряте с приказки в стил "една жена каза", дайте примери, дайте линкове с цени и описание на стоката и услугите, влизащи в тази цена и да сравняваме.

    Добавено:
    Цитат Първоначално публикувано от imrahil
    Стара тема ама нейсе...няма да се цитирам сам (#23 по същата тема).
    LUPUS :"Нещо не те разбирам.... Посочи ми поне още един битов прибор, който се продава в търговската мрежа и който да иска специализирани инструменти и умения за да се пусне в действие? ".....веднага отговарям <бойлер>...имах проблем със свързването му с водопровода, и с ел. мрежата. До колкото си спомням трябваше да им се обадя след година за профилактика иначе гаранцията май не важи...дгд...Тъпо е да ти продават климатик без монтаж (телевизор без тунер щото не знаят какъв обхват(тръбен път) ще искаш, пералня без програматор щото не знаят как ще переш( в какъв режим ще го ползваш) и т. н.) тъпи сравнения ама... Дава се цена за доставка и монтаж (профилактиката ако е задължителна и тя е да е включена в цената) всичко останало е търгашески номера .
    Мисля, че в поста си, който цитираш се изразих достатъчно разбираемо - "специализирани инструменти и умения". Бойлера определено не е между тези, които изискват горното. Човек с малко практически умения и инструментите, които всеки трябва да има в къщата си (поне в БГ) - клещи, отверки, раздвижен ключ, фазомер и джобно ножче може да се справи. Консумативите си ги купува от всеки железарски магазин.
    Изключам хората без никакви технически сръчности - те викат техник и ако е изгорял ключа на полилея.
    Защо не бива да се включва монтажа в цената на стоката аргументирах по-горе. Това най-малкото Ви дава правото на избор, кой да ви го монтира. Ако трябва да смените скоростната кутия на колата цената на монтажа включен ли е в продажната цена? Магазина, от който си я купувате монтира ли ви я?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #72

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    peshoo променливите в твоята функция могат да са не само в ущърб на фирмата монтираща климатика, а и в ущърб на самия клиент (при една закована цена). Нека монтажниците тук да кажат какъв процент от климатиците които монтират са с тръбен път над 5 м. Нека някой да се похвали , че са му взели по- малко пари от обявените за монтаж защото тръбния път е не 3 м., а да речем 80 см. (трудът е един и същ , но материалите са по малко нали така? )
    Никой от не отговори на GalinBelos - #67.
    LUPUS - ти дай линк към фирма която обявява предварително задължителната цена за профилактика. Последният ти пример за колата и скоростна кутия е също толкова не на място колкото и моите примери в #65. Точно избор никоя фирма не ти дава натрисайки ти цени пост фактум.
    И накрая да питам всички ли тука продават климатици и са склонни да оправдаят "горките фирмички" , че видиш ли те трябва да вземат по 50 лв за профилактика "няма как иначе да е в гаранция", а хората които искат да спестят 50 лв. са глупаци и скръндзи.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #73

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    LUPUS - ти дай линк към фирма която обявява предварително задължителната цена за профилактика.
    Аз твърдял ли съм някога такава безсмислица? Такава цена не може да има според мен предварително. Ти можеш ли да прогнозираш даже приблизително цената на труда на техника след две години? Аз не се наемам.... Ако сега е 500лв и аз предположа, че тя ще стане 1500 и натоваря клиента да ми я плати предварително, дали на него това ще му хареса?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #74

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    GalinBelos много правилен въпрос...ама няма да има отговор като гледам на#67....аз отдавна съм повдигнал тоя въпрос за Монатжа и Договор за монтаж където всичко да е черно на бяло . Да ама не ...няма такова животно и няма и да има . За да могат да се упражняват как се променяли цените инфлация и пр. и за да го набутват на народа. И разни тук за 500лв приказки има. Абе то така, ама никой не предлага нито за 50 нито за 500 Договор. Щото сега могат да си минават между капките и това е. И не дай боже нещо да се случи с машината....почват се едни то това то онова бе направо ти си крив на целия свят

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #75

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Немога да разбера защо тия пари за профилактика са проблем за някой какво лощо има че климатика ще бъде почистен и че някой ще спечели 35лв за свършената работа а вие като ходите на работа безплатно ли го правите.И като гледам повече Софиянци се оплакват за тази профилактика а в София заплатите са около 1000лв нормално е и профилактиката да е по скъпа там. Всички си мислят че като се взимат 130лв-150лв за монтажа това е много а истината е че половината заминава за матеряли и то за 3 метра тръбен път е ако слагам по 200клими на година ще спечеля 14000лв като се раздели на 12месеца и после на броя служители какво остава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 32 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въздушен поток FTX GV-профилактика?
    От iwoto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 10
    Последно: 07-08-10, 06:44
  2. Днес дойдоха за профилактика...
    От zz_stefanov във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 80
    Последно: 14-11-08, 02:03
  3. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 22:10
  4. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 23:02
  5. Защо Pagemaker прави различни PDF?
    От neutralizer във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-01-06, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе