Страница 5 от 21 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 302

Гаранция на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #61

    Re:Гаранция на климатик

    Ванко малко ти е поръждясъл английския... "4way valve and expansion valve is not the same",
    1. Какво има да и проверяваяш на посокоата на струята???? това не ти е канален климатик с регулации и направления по решетките
    2. Какво ще му калибрираш на датчика за входящия въздух ??? Ако е наред си работи ако не е клиента отдавна да те е извикал.
    3. Какво ще им проверяваш на кондензаторите или са наред и всичко работи или като в точка 3.
    4. И т.н.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #62

    Re:Гаранция на климатик

    И т.н. БЪЛГАРСКА РАБОТА - "Какво ще им проверяваш?" - "Или работи или не!"

    Да, ама не!

    И никой не е казал, че и там ги проверяват тия неща стъпка по стъпка или че разпояват и разглобяват всичко - сигурно пускат диагностики и софтуерен дъмп, например - за някои неща де (за перките на вентилатора ясно че не)? А за кондензаторите си е много препоръчително огледа и замерването, ама никой не го прави, верно е...

    Само миналата седмица оправях 2 компютъра - единия в захранването, другия на дънната платка надути кондензатори. И двата търпели сини екрани и блокажи до последно. При една профилактика (която се препоръчва и за компютрите, но никой не я прави) щяха да се видят, че са подути в начален стадии и да няма проблеми. Така - единия ново захранване, другия ново дъно и хард диск (и той си замина)!
    Аз профилактично си смених онзи ден двата вентилатора на кутията на компа с нови - старите си работеха, но леко бръмчаха вече. И сложих скъпи, разбира се. И почистих от прах охладителите на процесора и видеокартата.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #63

    Re:Гаранция на климатик

    Чета с огромен безинтерес дискусията на тема профилактика и момчета техници, питам се ...
    Ако сгъвате по някой лев за профилактика периодично, ако недай си боже ми се повреди скъпа част, най скъпата да кажем и същевременно съм ви плащал редовно за профилактика, каква ще е вашата реакция?
    Един, два, пет дена, докато ми доставите и монтирате новата част, аз какво правя?
    А ако чуя насреща, ами ... това е скъпа част и не се покрива от гаранцията?
    Тогава? Зъби ли ще чупим?

    Искам да кажа, че никой няма яснота какво точно прави, какво "профилактира" и какво следва от това.
    За потребителя профилактиката би трябвало да значи никакъв ангажимент и никакво неудобство при повреда, каква и да е тя [повредата].
    Безусловно. Не би трябвало да ме интересува каква е повредата, аз съм ви поверил техниката си за поддръжка срещу заплащане.

    Прав ли съм или не?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #64

    Re:Гаранция на климатик

    Какво значи 1,2 - 5 дни има си законов срок за отстраняване на дефекти и той е 30 дни, няма неразваляща се техника. За клиенти които искат бърза реакция се подписва допълнителен договор за обслужване в който се задължаваме да потдържаме на склад определени резервни части и да реагираме в договорени срокове.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #65

    Re:Гаранция на климатик

    Е тва е велика идея,ма нямам кинти сега да я реализирам-да имам оборотни тела от всеки модел за подмяна.
    Пък и като се замисля,те Дайкин не се чупят.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #66

    Re:Гаранция на климатик

    Няма такива да не се чупят.Даже и совалките на НАСА се чупят.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #67

    Re:Гаранция на климатик

    jori-знаеш ли в Тери колко ремонта имат за миналата година? По вина на климатика са няколко.А поддържат хиляди.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #68

    Re:Гаранция на климатик

    Не съм казал че се развалят много,но също се развалят.И по мои наблюдения най-много ги дънят лагерите на външните и вътрешни мотори/производство на Панасоник/.Същите мотори ги ползват и Фуджицу/външните/.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #69

    Re:Гаранция на климатик

    Кажи колко си направил за миналата година.И ако поддържаш опр.бройка,колко са ремонтите като %.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #70

    Re:Гаранция на климатик

    Статистика не водя.Ако искаш да докажеш че се развалят рядко-няма нужда,съгласен съм.Но мога да ти кажа най-отговорно,че Фуджицу не се развалят повече от Дайкин-а.

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #71

    Re:Гаранция на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    Какво значи 1,2 - 5 дни има си законов срок за отстраняване на дефекти и той е 30 дни, няма неразваляща се техника. За клиенти които искат бърза реакция се подписва допълнителен договор за обслужване в който се задължаваме да потдържаме на склад определени резервни части и да реагираме в договорени срокове.
    А браво, щом е за ваше задължение, цитирате Закона ... ще гледаме документите тогава.
    Никъде в ръководствата за експлоатация не пише, че правилната експлоатация включва и платена профилактика на определен срок.
    Посочете ми документ от производителя, негов, не ваша измишльотина, където да пише това.

    Аз ще спазвам точно инструкциите за правилна експлоатация, както пише в manual-а, на устройството.
    С какво вие ще защитите отказа от гаранция?
    Ама тавата, ама филтрите, по принцип имате право да го напишете като предписание за изпълнение, ако искате можете на определен срок да идвате и да си проверявате дали се изпълняват, но БЕЗПЛАТНО, за ваша сметка и в удобно на клиента време.
    Защото ако ще си плащам за профилактика, ще я правите както трябва. Почистване на климатика, протокол с данните преди и след профилактиката. Който трябва да подпиша, разбирай да се уверя във верността му.
    Имам предвид, налягане, допълване, ако се наложи и всичко друго, което ме интересува и искам, за да ми функционира климатика както искам.

    Предполага се, че ще съм се консултирал с вас при покупката и оправданията няма да са приемливи.

    От няколко години си купувам акумулатори от определено място и за да ми важи гаранцията съм длъжен на 6 месеца да ходя на профилактичен преглед. В продължение на три години.
    Абсолютно БЕЗПЛАТНО.
    Ако се налага някаква интервенция на акумулатора, ми се прави БЕЗПЛАТНО.
    Ако се налага презареждане, празен цикъл, ми се предоставя акумулатор БЕЗПЛАТНО до края на манипулацията с моя.
    Ако имам проблем с динамото, ми се прави протокол предписание, което трябва да изпълня, за да запаза гаранцията.

    Така се прави, ако искате клиента да е доволен.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #72

    Re:Гаранция на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Нямат време да превеждат??? Около 2-3 сек отнема да копнеш даден абзац и да го пейстнеш в Гугъл преводача.А на тема профилактика съм се обяснявал достатъчно ,ако беше прочел малко повече из темите.
    Не мога да я преведа тази пуста дума ПРОФИЛАКТИКА ,моля някой да я преведе и разталкува за да разбера най сетне за какво иде реч!

  16. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #73

    Re:Гаранция на климатик

    Понеже има хора който не знаят какво е профилактика...20 години съм правил точно това-ПРОФИЛАКТИКА на климатици ,почти никакви монтажи а само профилактика и евентуално ремонт,та смея да твърдя че климатика имаше нужда ,а и все още има нужда от редовна профилактика...Изключвам съвременните супер машини дето имат датчици и сензори дори за замърсени филтри и следят качеството и състава на циркулираният въздух,но дори и при тях е нужно да отиде техник да включи тестера или лаптопа и да реши проблема...Та НЕ МОЖЕ без профилактика а иначе съм съгласен че има фирми да не ги споменавам дето са направени да изкарат 10 г. само с миене на филтри...

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #74

    Re:Гаранция на климатик

    Нямам нищо против профилактиката, правете я четири пъти през годината, не два, но защо трябва да я плащам?
    В ръководството за техническа експлоатация пише ли, че профилактиката е задължителна за гаранцията в посочения период?
    Пак казвам, гаранцията на ПРИЗВОДИТЕЛЯ.
    Препоръчителна да, но не и задължителна, още по малко пък платена.
    И държа да подчертая, че профилактиката в гаранционния срок е в интерес на продавача в много по голяма степен отколкото в мой.
    Защото аз имам ПРАВО на ремонт, а продавача ЗАДЪЛЖЕНИЕ за същия.
    И ако продавача/монтажника е самоук, разбирай с google образование ще излиза от джобовете.
    Аз не съм длъжен да поемам негативите на неговата неграмотност, несръчност или недалновидност/алчност [при препоръка на негодно за условията устройство в името на продажбата].

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #75

    Re:Гаранция на климатик

    Защо на гаранционните автомобили си плащаш солено за задължителните прегледи в гаранционния срок?И ме задължават да сипват масло СУБАРУ на автомобила ми Субару,за да важи гаранцията,а маслото е 20лв/л.
    Къде в ръководството за ползване на производителя е указано това???
    Понеже си бачкам с Дайкин като по-глупав,та там нещата са така-всички големи фирми като Атаро,ММЦ са само вносители и нямат официални договори с Дайкин за гаранции от тяхна страна.Тоест всеки вносител си ги решава нещата както си прецени.Дават 3 г без профилактики ,а Тери дава 6 .Избирай сам.Дайкин също дават само 3 г,тоест не си се минал от вносителя в срока. Тери ти дават още три от тях.Аз също,но искам да са с профилактики и да се плащат поради мой каприз.Като не ти изнася-отиваш при друг.Елементарно е.И аз искам в болницата да не си плащам риванола,щото имам осигуровка,ама не е така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 21 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. климатик и гаранция от BROS
    От freestyler във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 95
    Последно: 19-09-17, 12:16
  2. Гаранция на климатик
    От TANI във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 15:45
  3. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21
  4. Доливане на фреон на климатик в гаранция?
    От Candid във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 146
    Последно: 13-02-10, 20:05
  5. Гаранция бойлер
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 07-09-08, 22:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе