Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 50 от общо 50

Проблем с термозащитата на бойлера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    3
    #46

    Re:Проблем с термозащитата на бойлера

    Пробив не откривам на нагревателя, а още щом се пуне бойлера изключва предпазителя на таблото! Реших че може би е от лош предпазител, преместих кабела на съседния предпазител и пак същото, не знам какво му е на този бойлер :-(

  2.  
     
  3. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #47

    Re:Проблем с термозащитата на бойлера

    Щом имаш ДТЗ не е проблема в предпазителя. Имаш някаква утечка в бойлера, но къде е точно трябва на място да се гледа. Сега имам един до уточняващ въпрос? След като си направил твърдата връзка в бойлерното табло кога ти пада предпазителя. Веднага при опит да го пуснеш или след като включиш бойлера от копчето му? Може нещо да си объркал с кабелите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    18
    #48

    Re:Проблем с термозащитата на бойлера

    Здравеите,при мен проблема е боилер на елдом 80л. преди месец чистен от варовик със здрав протектор,на няколко седмици изключва термозащитата кабелите вътре са добре нито са втвърдени нито има стопено по клеми или нагар,боилера е заземен с отделна само за него дтз,единствения проблем които има по него е на 2 места кабела които свързва термозащитата и датчика и които е вкаран в една тръбичка на фланеца му е напукана изолацията и съм му сложил темосвиваем шлаух но самия датчик си е със здрава изолация дали е в него проблема или терморегулатора не изключва навреме?

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #49

    Re:Проблем с термозащитата на бойлера

    Ако има проблем със сработването на датчика и не изключва навреме, със сигурност ще го забележите вкъщи по по-горещата от нормалното вода. Ако нямате такива наблюдения, най-вероятно термозащитата не работи нормално/калибрирано и изключва без да има нужда (при мен се е случвало - и тогава просто я сменям). И е добре бойлерът да има отвън термометър - за допълнителен визуален контрол (за съжаление моят се повреди и не знам дали може да се намери надежден резервен).

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    1
    #50

    Re:Проблем с термозащитата на бойлера

    Здравейте, пиша в тази стара тема, защото ЕЛДОМ-ът ми не работи. Купих си нова термозащита като тази на втория ред в дясно ето тук http://www.gloria94-bg.com/trmboil.html , защото мой познат ми каза, че е от нея, но бойлерчето продължава да не грее. Интересното е, че преди, когато си работеше и беше включен копчето I/O не светеше, а сега, копчето свети щом е пуснат, а той не загрява. Дайте съвет моля!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Изключвате ли бойлера
    От veni във форум Бяла техника
    Отговори: 32
    Последно: 06-05-17, 21:07
  2. проблем с ел.инсталация или с бойлера?
    От mimka1978 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 15-06-12, 15:44
  3. Проблем с ключа на бойлера
    От hahunoba във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 08-07-11, 15:17
  4. проблем с бойлера
    От david75 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 01-10-09, 20:16
  5. от бойлера та до ел.таблото
    От naiven във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 10-09-09, 22:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе