Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
239. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.77%
  • Bosh

    6 2.51%
  • AEG

    18 7.53%
  • Siemens

    9 3.77%
  • Electrolux

    17 7.11%
  • Gorenie

    27 11.30%
  • Whirpool

    32 13.39%
  • Privileg

    4 1.67%
  • LG

    7 2.93%
  • Samsung

    14 5.86%
  • Ariston

    53 22.18%
  • Zanussi

    6 2.51%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.28%
  • Beko

    14 5.86%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.09%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 28 от 80 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 1187
Like Tree131Одобрявам

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,788
    #406

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    И от къде ще дойде тази топла вода в пералнятаВодата се загрява в казана.Първото отделение е за омекотител за това пуска вода първо там.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #407

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Най-напред се взима праха от отделението за пред пране, след това за същинското пране и най-накрая е омекотителя. Той също така и ароматизира дрехите, така че не може да влиза първи в пералнята. Водата която прибира праха е от мрежата и се загрява след това в казана.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #408

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Добре тогава,как да разбера,дали водата се загрява?А евентуално каква би могла да бъде причината,дрехите да не мирашат на прах/омекотител?

    П.С. Помислих, че водата се загрява на принципа на "юнгата"

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #409

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Така както описваш ситуацията аз лично не виждам проблем ,точно така са последователностите на процеса с пускането на водата и отделенията.Сещам се за случая когато си купуваме нов продукт- омекотител на Silan....е вярвай ми веднага след рекламите по TV и пуснат в търговската мрежа имаше уникално силен аромат.Не мина и месец и до там с аромата.Купихме 2 ри -край ,мирис само при отворено положение от капачката.Та...не разчитай на аромат от боклуците които се продават в БГ.Можеш да провериш дали загрява водата лесно-пипаш стъклото на люка след 30-40 мин. от началото на програмата и става ясно.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #410

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Не е много вероятно, но е възможно: Да не бъркате отделенията за предпране и омекотител? При пускане на пералнята на пълна програма, нагревателят загрява вода два пъти-за предпране и пране. Просто трябва да дебнеш и ако не се чува лек шум от нагревателя, да пипаш отвреме-навреме стъклото на люка. След напълване на вода за пране, нагревателят започва да работи.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #411

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Не мога да ви разбера с тези ароматизатори в прането. Аз зорлем намирам прахове с които прането мирише минимално. Вие се чудите как да ви мирише. Какъв е смисъла дрехите ми да миришат на едно а аз да си слагам одеколон който мирише по друг начин. Ужас.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #412

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от green Виж публикацията
    Така както описваш ситуацията аз лично не виждам проблем ,точно така са последователностите на процеса с пускането на водата и отделенията.Сещам се за случая когато си купуваме нов продукт- омекотител на Silan....е вярвай ми веднага след рекламите по TV и пуснат в търговската мрежа имаше уникално силен аромат.Не мина и месец и до там с аромата.Купихме 2 ри -край ,мирис само при отворено положение от капачката.Та...не разчитай на аромат от боклуците които се продават в БГ.Можеш да провериш дали загрява водата лесно-пипаш стъклото на люка след 30-40 мин. от началото на програмата и става ясно.
    Точно Silan е

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Не е много вероятно, но е възможно: Да не бъркате отделенията за предпране и омекотител? При пускане на пералнята на пълна програма, нагревателят загрява вода два пъти-за предпране и пране. Просто трябва да дебнеш и ако не се чува лек шум от нагревателя, да пипаш отвреме-навреме стъклото на люка. След напълване на вода за пране, нагревателят започва да работи.
    Ами не, те отделенията за предпране и пране са като чекмеджета, а за омекотителя си е... различно.Нещо като казанче.

    Мерси за информацията, ще го дебна да видим.

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Не мога да ви разбера с тези ароматизатори в прането. Аз зорлем намирам прахове с които прането мирише минимално. Вие се чудите как да ви мирише. Какъв е смисъла дрехите ми да миришат на едно а аз да си слагам одеколон който мирише по друг начин. Ужас.
    Обичам дрехите/завивките/чаршафите ми да миришат на чисто.
    Въпрос на вкус, казало кучето и си облизало....

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    1
    #413

    Отговор: Re:пералня Татрамат 353 - програматор

    Здравейте! Имам следният проблем с пералната ми - Indesit-412W: и на програма за бяло пране, и на програма за цветно пране, след изпиране ( и с центрофуга, и само със изцеждане) дрехите остават мокри и се налага да се до изстискват ръчно. Моля ако някой има идея къде би могъл да е проблема да ми помогне.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #414

    Отговор: Re:пералня Татрамат 353 - програматор

    Цитат Първоначално публикувано от Kiril Kocev Виж публикацията
    Здравейте! Имам следният проблем с пералната ми - Indesit-412W: и на програма за бяло пране, и на програма за цветно пране, след изпиране ( и с центрофуга, и само със изцеждане) дрехите остават мокри и се налага да се до изстискват ръчно. Моля ако някой има идея къде би могъл да е проблема да ми помогне.

    Предположение на начинаещ:


    Вода оставя ли в пералнята?Ако е така, провери да не ти е запушен сифона/маркуча за мръсната вода.
    Другата опция е, долу като отвориш капака, да провериш дали филтъра не е запушен.При мен няма филтър, но често самата перчица зацепва от нещо забравено в джоба (последно гумичка от молив се беше заклещила).

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #415

    Отговор: Четки за GORENJE WA162

    Г-сервиз - обадиха цена 60-70лв.
    Поръчах от ЕКОМ Варна - доставиха ги днес. Правилните.
    Уви след монтажа проблема все още е на дневен ред. Пробвах програма 1/2 пране да видим дали работи генерално - е програмата започна да пълни барабана и .... пълни ... пълни .... и така към половината барабан я спрях и пуснах два пъти програмата за изпомпване за да го изпразни... нещо не е наред.
    Пробвах програма за центруфуга само - отново изпомпва известно време после даде отново F32.
    Отворих горния капак и разгледах платките е изглеждат мръсни, но нищо очевидно гръмнало или надути кондензатори.
    Като гледам следващото е да викна техник да я мисли, че аз не разбирам достатъчно за да продължа самодиагностиката.

    Ако имате идеи какво да премеря с мултицета казвайте.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #416

    Отговор: Четки за GORENJE WA162

    Можеш да провериш визуално гумените маркучлета на ниворегулаторите. Ако има пробит или скъсан няма да спира навреме пълненето.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #417

    Отговор: Четки за GORENJE WA162

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Можеш да провериш визуално гумените маркучлета на ниворегулаторите. Ако има пробит или скъсан няма да спира навреме пълненето.
    Тъй като не мога да разбера кое точно е ниворегулатора би ли могъл да ми кажеш - това е сервизното ръководство. Единственото което има тънко маркуче стигащ в детайл 120 (стр5) пресостата. Маркучето в горния си край е добре напъхано в чопа на пресостата - Долу трябва да влиза в 075, но вода от барабана (на пода) не тече за това педполагам че е добре хванато долу. Да не би пък нещо по тази капачка 075 да е запушено или да съм разбутал нещо там при почистването на филтъра. Или пък пълненето е логически свързано с въртенето на мотора и докато не завърти не спира да пълни.

    Пробвах някаква тестова програма №2 но отново забравя да изключва пълненето.

    Довечера ще меря по клемите на пресостата какво се случва когато има или няма вода.
    Сервиза ми записаха час чак за след 5 дни така, че ще имам време да си поиграя.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #418

    Отговор: Четки за GORENJE WA162

    Точно това би трябвало да е ниворегулатора. Моята е друг /по-стар/ модел и е с два такива. Той подава и спира сигнала към клапана/те за входяща вода. Ако можеш провери го, както и клапаните дали отварят и затварят нормално. Аз друго не се сещам, освен да има проблем в програматора. Все пак дано се включи и някой, който е "по-навътре" с пералните и ако може да те насочи какво друго да провериш.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #419

    Отговор: Четки за GORENJE WA162

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Той подава и спира сигнала към клапана/те за входяща вода. Ако можеш провери го, както и клапаните дали отварят и затварят нормално.
    Мислиш ли, че контролира клапаните пряко. Има 3 жици колкото да даде он/офф за нивата към управляващата платка, а тя трябва да изкомандва клапаните според мен. Ще го премеря поне дали си променя показанията на жиците докато пълни, ще му разкача маркуча да го продухам би трябвало като има вода в барабана да бълбука ако му духна. И самия пресостат ще продухам да видим.
    Би трябвало като го надуя да отвори/затвори между клемите преполагам. Едва ли отчита налягането аналогово и платката да гледа нивата по зададени константи.

    И двата клапана отварят и затварят по време на тестовата пробрама ги пробва във всичките им 4 комбинации - работят на 230Волта премерих ги снощи.

    Програматор във вида познат от ерата на "перла" няма има 3 платки дисплеи и няколко бутона. Съответно всичкото упралвение клапани + датчици е софтуерно.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,788
    #420

    Отговор: Четки за GORENJE WA162

    От един Кьортинг/1:1 с Горение/ от който имам наблюдение от ниворегулатора двата кабела отиват в платката.И там има един куплунг на който принципа на свързване на проводника и куплунга е чрез прерязване на изолацията на проводника.Като отвориш капачето на куплунга ще видиш отдолу едно V образно острие което заголва кабела и дава контакт.Понякога/както и на мене се случи/,капачето се отваря и от вибрациите проводника не контактува с пластината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 80 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 94
    Последно: 07-05-24, 11:50
  2. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 28-04-24, 17:50
  3. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 139
    Последно: 07-04-24, 16:49
  4. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе