Страница 6 от 16 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 228
Like Tree22Одобрявам

Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,422
    #76

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Цитат Първоначално публикувано от boboev
    Както вече писах, не се примирявах с привидно добрите резултати от калибрирането по PAL стандарта, затова и продължих с опитите. Онзи ден мисля, че постигнах добър успех. Ключов се оказа моментът с избора на еталонни изображения. Не знам защо, но бях пропуснал факта, че ентусиастите, създали HCFR, са си направили прекрасно DVD именно за PAL/SECAM и то точно за нуждите на техния софтуер. Напълно безплатно е и може да се свали от http://www.homecinema-fr.com/colorimetre/index_en.php
    Скролвате малко надолу, докато стигнете до точка Patterns DVD и кликате на .ISO файла. Има една подроност – след като го дръпнах и директно се опитах да го запиша като image, не се получи правилна DVD структура. Чак след като записах всички файлове от VIDEO_TS папката директно на DVD, сработи. И още една подробност – малкото текст, който има в DVD-то е на френски, но не е голяма драма, малко е и в краен случай гугъл може да го преведе, ако дотолкова не се оправите.

    И така, този път започвам с настройките, а след това и с графиките. Аз малко се поизненадах, защото настройките се получиха доста различни от това, което бях постигнал преди, но пък графиките показват, че така трябва да са. Иначе като усещане за картинката, на пръв поглед ми се стори, че много червенее и стойностите на черното са твърде ниски, но след като изгледах първа серия на “Кръстникът”, сега като връщам предишни настройки и не ме радват.

    Настройки, версия 2 от 24.07.2010г.

    Режим на картината "Професионален2", тъй като при мен "Професионален1" се използва за REC.709.

    Контраст: 53
    Яркост: -3
    Цвят: 28
    Рязкост: 6
    Еко-режим: Изкл.
    P-NR: Изкл.

    Настройката на цвета е важно да е на 28, тъй като този телевизор няма отделни настройки на светимостта или яркостта на всеки отделен цвят и само чрез глобалната настройка на цветовете можем да постигнем правилното процентно съотношение на цветните яркости, а именно R+G+B=100%, където R=21%, G=71%, B=8%.

    По-нататък, ето и допълнителните настройки (за да имате достъп до тях, трябва предварително да сте ги активирали от Меню - Настройки - Разширени (isfccc) - Вкл.):

    При тези настройки понеже няма цифрово изражение на стойностите, с +1 обозначавам бутването на плъзгача с една степен надясно, а с -1 съответното бутване наляво:

    Баланс на бялото:

    R-ниво - +10
    G-ниво - 0
    B-ниво - +5
    R-изключване - +9
    G-изключване - +2
    B-изключване - +8


    Режим цветове:

    R-нюанс - 0
    G-нюанс - +7
    B-нюанс - +3
    R-насищане - 0
    G-насищане - +16
    B-насищане - +7


    Гама - 2.2

    Ето и графиките:

    Тук съм много доволен от постигнатите стойности на Delta E. Игнорирам отчитанията на 0, 10 и 20 IRE, тъй като там грешките на колориметъра са гигантични и обикновено не се взимат насериозно:



    Кривата на светлодобива успях да я залепя за еталонната, въпреки че тези 75 cd/m2 на мен са ми малко ярки, но пък уредът казва, че така е по стандарт. Ако не ми харесва, ще си намаля малко контраста.



    Гамата винаги лекинко играе, но важното е, че общото ниво е където трябва






    Ето и събраните в центъра цветове:



    И отново най-слабата част - самият цветен баланс. Резултатите за много по-добри от предишните, но пак магентата леко бяга. За окото обаче, разликите са трудно видими, да не кажа направо невидими.



  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,422
    #77

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Цитат Първоначално публикувано от boboev
    Открих проблема с червенеенето на PAL настройките ми от калибрирането - смотан SCART кабел-менте!

    Усъмних се по две причини - първо, няколко човека пробваха настройките и всички до един се оплакаха, че картинката им червенее, и второ, практически разликата в настройките между HD стандарта и PAL/SECAM е само и единствено в зеления цвят. При HD зеленото е по-наситено, но разликата е толкова малка, че нетренирано око едва ли ще я забележи. Затова се чудех, че двете ми настройки толкова се различават, а съвсем умишлено, именно с цел контрол са правени от различен източник на сигнал, през различен вход.

    В крайна сметка си купих нормален Скарт (тоя, с който бях вързал DVD-то си спомних, че го купувах от пазара една неделя преди години...и струваше 2-3 лв!) и нещата лъснаха. Освен, че изчезна брумът, картинката от ДВД-то направо светна. Е, както и да е, ето и последните ми, най-добри до момента настройки за HD и SD:

    1. HD video - REC.709 настройки:


    Версия 3 от 02.08.2010:

    Режим на картината "Професионален1"

    Контраст: 50
    Яркост: -4
    Цвят: 29
    Рязкост: 7
    Еко-режим: Изкл.
    P-NR: Изкл.


    По-нататък, ето и допълнителните настройки (за да имате достъп до тях, трябва предварително да сте ги активирали от Меню - Настройки - Разширени (isfccc) - Вкл.):

    При тези настройки понеже няма цифрово изражение на стойностите, с +1 обозначавам бутването на плъзгача с една степен надясно, а с -1 съответното бутване наляво:

    Баланс на бялото:

    R-ниво - 0
    G-ниво - +1
    B-ниво - +1
    R-изключване - 0
    G-изключване - 0
    B-изключване - +4


    Режим цветове:

    R-нюанс - 0
    G-нюанс - +1
    B-нюанс - +2
    R-насищане - -1
    G-насищане - +2
    B-насищане - +2


    Гама - 2.2

    Ето и сбит преразказ на Делтите на сивото и на цветовете. За по-любознателните съм прикачил едно ZIP-че с всички файлове. За графиките, ще трябва да имате инсталиран HCFR Calibration Software.

    [img width=800 height=248]http://photo-zona.net/images/user3648/album1452/large/1281339614_dycw1670_REC.709.jpg[/img]

    2. SD video - PAL/SECAM настройки:

    Версия 3 от 09.08.2010:

    Аз си избрах за база режим на картината "Професионален2", тъй като "Професионален1" вече го използвах за HD (REC.709).

    Контраст: 53
    Яркост: -3
    Цвят: 28
    Рязкост: 6
    Еко-режим: Изкл.
    P-NR: Изкл.

    По-нататък, ето и допълнителните настройки (за да имате достъп до тях, трябва предварително да сте ги активирали от Меню - Настройки - Разширени (isfccc) - Вкл.):

    При тези настройки понеже няма цифрово изражение на стойностите, с +1 обозначавам бутването на плъзгача с една степен надясно, а с -1 съответното бутване наляво:

    Баланс на бялото:

    R-ниво - +3
    G-ниво - 0
    B-ниво - -1
    R-изключване - 0
    G-изключване - 0
    B-изключване - +7


    Режим цветове:

    R-нюанс - +1
    G-нюанс - +6
    B-нюанс - +3
    R-насищане - 0
    G-насищане - +13
    B-насищане - +8


    Гама - 2.2

    Ето ги и делтите:



    Моля собствениците на V20 да споделят впечатленията си, освен първото и основно - много е вероятно да не видят разлика между двете настройки. Там трябва да се гледат природни картинки, за да се види.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Haskovo
    Мнения
    51
    #78

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравейте,някой може ли да ми даде настройки за L42G20E?Доста рових по форумите,но не намирам нищо за този модел....Телевизора се ползва с Ipbox 9000.Благодаря

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,422
    #79

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    veskop

    Ideal Settings

    Viewing Mode: Cinema
    Contrast: 55
    Brightness: +2
    Colour: 30
    Sharpness: 1
    Colour Balance: Warm
    Colour Management: Off
    P-NR: Off
    Picture Overscan: Off

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Haskovo
    Мнения
    51
    #80

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Ideal Settings

    Viewing Mode: Cinema
    Contrast: 55
    Brightness: +2
    Colour: 30
    Sharpness: 1
    Colour Balance: Warm
    Colour Management: Off
    P-NR: Off
    Picture Overscan: Off
    Thanks!А нещо по допълнителните настройки на цвета и баланса на бялото променя ли се?Някакъв линк за обсъждане?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,422
    #81

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Не намирам нищо по въпроса в нета.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Haskovo
    Мнения
    51
    #82

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Не намирам нищо по въпроса в нета.
    ясно,и аз нищо не открих по въпроса...жалко....ако някой все пак открие нещо-да свирне

    пс.Имам и един стар Samsung 37S81B-гледа се в спалянта със ZHD от булсат,ако имате някакви настройки за него?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #83

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Calibration settings were given by PuntNL от АVForums- Philips 7404/8404 матрица 186-LG:


    "Philips 47PFL8404 (LG Panel - 186)

    Playstation 3
    Contrast: 70
    Brightness: 54
    Colour: 51
    Sharpness: 3
    Noise Reduction: Off
    Tint: Custom (91, 79, 52, 7, 7)
    HD Natural Motion: Off
    100Hz: Off
    Advanced sharpness: Off
    Dynamic contrast: Off
    Dynamic backlight: Off
    MPEG Art Reduction: Off
    Colour Advancement: Off
    Light Sensor: Off

    For TV the tint is completely the same. Contrast up to 72, brightness +1 to 55 Sharpness +1 to 4 and colour -2 to 49. No problem with giving out the settings. All digital enhancements are turned of for PS3 and for Humax."

    Пробвах ги и останах приятно изненадан
    За гледане на светло, препоръчват Light сензора да се включи.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    20
    #84

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравейте,някой може ли да ми даде настройки за sony kdl-32ex500?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,422
    #85

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи


  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,422
    #86

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    41
    #87

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравейте. Някой знае ли дали публикуваните тук стойности за калибриране на LG LD450 могат да се ползват и за LD750?

    В темата за LG на първа страница излиза това - AS-IPS използвани във High-End LG TVs /LD750-950 , LE7500-9500/
    S-IPS използвани във Mid-End LG TVs /LD420-650, LE5300-6500/
    Т.е. изилиза че са с различни матрици. Това има ли значение?

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #88

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    То от бройка до бройка има отклонения в картината и съответно нужда от различни настройки, а какво остава за различни модели с различни матрици, най-вероятно хардуер и софтуер.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    59
    #89

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравейте,някой може ли да ми даде настройки за Toshiba 42SL738G,че не успях да открия?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,422
    #90

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Засега само в София
    http://www.plesio.bg/icon-details.html?icon_id=8

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 16 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Апаратна калибрация на телевизори
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 43
    Последно: 26-03-24, 22:28
  2. Samsung UE40ES6100 най-добра калибрация.
    От veselinov87 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-04-13, 20:11
  3. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  4. RAID - за начинаещи.
    От Garu във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 03-05-06, 18:20
  5. XviD за начинаещи
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 17
    Последно: 20-06-03, 15:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе