Страница 7 от 16 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 228
Like Tree22Одобрявам

Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #91

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Тези 70% подобрение в картината не са ли доста преувеличени? За да мине за вярно, телевизорът ти трябва да е бил с жестоко разсцентрована заводска картина... Личните ми наблюдения са, че подобрението (започнато предимно от режим "Кино") при основните марки е от порядъка на 10-15%. Каквото и да човъркаш в настройките, не можеш да изкараш чудеса от картината...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #92

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    То пише до 70%. Явно това е от най-лошите настройки до отлични.
    Макар че подобно числено измерване на подобрението на картината ми е малко странно.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #93

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи


    Имам един въпрос свързан с калибрирането на картината и връзката с лаптоп.
    Ситуацията е следната: наскоро си закупих телевизор който е свързан с HDMI кабел с лаптопа. Проблема е че няма начин да си калибрирам екрана на телевизора с някакви примерни данни за моят модел, защото калибрираната картина на лаптопа се смесва с тази на телевизора. Тоест не получавам само видео образ от лаптопа като например пряк сигнал от DVD устройство.
    Конкретния ми въпрос е: има ли опция, или някаква възможност лаптопа да предава само видео сигнал, и калибрираните настройки на лаптопа да не се предават и на телевизора.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #94

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Колега, провери, дали видеокартата ти поддържа създаването на различни профили за настройките на графиката. Ако е възможно, значи просто си правиш втори профил, на който после ще можеш да превключваш с едно цъкване.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #95

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    По-добрия вариант е да си направиш калибрация НА телевизора спрямо вече настройките, които ползваш на лаптопа. Така или иначе това е правилния метод.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #96

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Не е баш по-добрият метод. Ако настройките на лаптопа са направени "странно" (един вид - може картината при матрицата на лаптопа да е сносно изглеждаща, но да се предава лош видео сигнал към външен приемник), после, колкото и да правиш всякакви фокуси с телевизора, няма да можеш да изкараш читава картина.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #97

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Цитат Първоначално публикувано от botev4o
    Не е баш по-добрият метод. Ако настройките на лаптопа са направени "странно" (един вид - може картината при матрицата на лаптопа да е сносно изглеждаща, но да се предава лош видео сигнал към външен приемник), после, колкото и да правиш всякакви фокуси с телевизора, няма да можеш да изкараш читава картина.
    Точно това се получи и при мен. Опитах се на няколко пъти да използвам опцията за калибриране на картината, и по точно яркостта и контраста. Но не от настройките от видео картата при които има опция default , а тези от самият Windows . В последствие на което се разстроиха много.
    За това както предложи botev4o трябва да намеря (ако има) подобна опция на моята видео карта която в случаят е HD5650. На която пък съм проверил всички възможни опции, но така и не можах да открия тази която ще ми е от полза.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #98

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Калибрацията на телевизора се прави от неговите настройки в зависимост от подавания сигнал.
    Тъй като няма устройства, подаващи 'чист" сигнал /поне не и компютър/лаптоп/, настройките се правят за конкретния плеър/компютър.

  11. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    3
    #99

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравейте!Някой ако може да сподели/качи настройки за гледане SD канали за 46PFL8605M/08

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #100

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи


  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    71
    #101

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Съществува ли услуга "професионално калиброване" в БГ и каква е цената ѝ? Някой ползвал ли е подобно нещо?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #102

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Цитат Първоначално публикувано от chupakabra
    Съществува ли услуга "професионално калиброване" в БГ и каква е цената ѝ? Някой ползвал ли е подобно нещо?
    Засега само в София
    http://www.plesio.bg/icon-details.html?icon_id=8
    Другият вариант е някой колега от форума с начално оборудване и софтуер.

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #103

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравейте,
    Някой има ли добри настройки за 42LW5590 и евентуално би ли ги споделил? Аз се мъчих с версията за Блу-рей:http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=948496 но понеже английския направо ми липсва и не разбрах точно как трябва да направя настройките и как трябва да изглеждат графиките след това. Естествено се помъчих /ако въобще съм схванал правилно принципа за настройките/ но резултатите които получих бяха много близки до моите първоначални правени само по картината на ТВ, и затова си мисля че м/и не съм направил нещата както трябва. За това ще се радвам ако някой който е по напред с материала от мен в тази област и е правил настройките за 42LW5590 да ги сподели или поне да ме насочи от къде мога да си намеря подходящите настройки.

    Много ЗДРАВЕ и Парички през 2012г на всички

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #104

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Честита Нова Години!
    Много здраве, щастие и късмет на всички!

    Бихте ли споделили оптималните настройки за LW4500?

    Благодаря!

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #105

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Ако някой иска да си калибрира телевизора, да си купи колориметър - Datacolor Spyder4
    http://www.datacolor.eu/en/products/...ite/index.html
    http://www.imaging-resource.com/ACCS/datacolor-spyder4/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 16 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Апаратна калибрация на телевизори
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 43
    Последно: 26-03-24, 22:28
  2. Samsung UE40ES6100 най-добра калибрация.
    От veselinov87 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-04-13, 20:11
  3. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  4. RAID - за начинаещи.
    От Garu във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 03-05-06, 18:20
  5. XviD за начинаещи
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 17
    Последно: 20-06-03, 15:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе